Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

www.statistics.ro - ora 21.05

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
raresone

raresone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 28.03.2007
Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Too many connections in /home/statistics/index.php on line 20

Warning: mysql_select_db() [function.mysql-select-db]: Too many connections in /home/statistics/index.php on line 21

Warning: mysql_select_db() [function.mysql-select-db]: A link to the server could not be established in /home/statistics/index.php on line 21

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Too many connections in /home/statistics/index.php on line 22

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: A link to the server could not be established in /home/statistics/index.php on line 22

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Too many connections in /home/statistics/index.php on line 23

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: A link to the server could not be established in /home/statistics/index.php on line 23

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Too many connections in /home/statistics/index.php on line 24

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: A link to the server could not be established in /home/statistics/index.php on line 24

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/statistics/index.php:20) in /home/statistics/index.php on line 26

SQL error: 
Warning: mysql_error(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/statistics/var/errors/sql.php on line 2

SQL: select * from usr_languages where front_enable=1 order by ord, name asc

Unii zic ca http://www.statistics.ro ar fi mai bun, altii zic k http://www.trafic.ro ar fi mai bun... Conexiuni pana la refuz ce parere aveti? Pe care sa il mai folosim  :rolleyes:

#2
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
nici unul din cele de mai sus. use google analytics sau addfreestats.com

#3
tYg3r

tYg3r

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 291
  • Înscris: 18.06.2007
despre gtop.ro [nu e reclama ] ce parere aveti e destul de bun ?  :huh:

#4
pancusb

pancusb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 17.02.2007

View PosttYg3r, on Nov 11 2007, 22:55, said:

despre gtop.ro [nu e reclama ] ce parere aveti e destul de bun ?  :huh:
multumitor.. e mai firendly decat statistics :P

#5
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
E prea nou...

#6
avramseby

avramseby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 07.09.2006
pare destul de destept. la prima vedere mi se pare mai bun decat statistics

#7
raresone

raresone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 28.03.2007
am mai auzit de gtop, tot aici pe forum. e cam nou intradevar dar vedeti e greu sa muti competitia celor mari in alt sistem de contorizare. mai toti folosesc google analytics si unul din cele 2 mari sisteme de contorizare din romania trafic si statistics (zic asta pt ca au o oarecare incredere intiparita in toti cei care vor sa aiba un contor public -cei de la neogen te "forteaza" aratand cu degetul spre contorul lor daca vrei sa ai publicitate de a ei si iti recomanda acel contor...) In cazul meu ramane trafic, dar nu am nici un site ro care sa foloseasca contorul lor momentant( in trecut am avut)  gtop pare la fel ca statistics. nu stiu dece am impresia asta(sa nu mai zic ca nu imi dau seamna ce inseamna gtop :| sa nu mai zic de "g" lucuri care vin de la google dar se pare ca ii inspira si pe altii. tot cei cu experienta raman mai buni chiar daca nu vin cu ceva nou si frumos ochiului, toti stim ca este foarte important sa aiba uptime-ul cat mai mare cu banda pentru toti.

#8
marketing.online

marketing.online

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 21.12.2006

View Postraresone, on Nov 11 2007, 23:26, said:

gtop pare la fel ca statistics. nu stiu dece am impresia asta

Pai, cel putin codul javascript e copiat 80% din statistics.ro (inclusiv nume de variabile). Doar ca au scos spatiile, au schimbat numele functiilor si au mai modificat unde nu se potrivea exact cu implementarea server-side.

So, hai sa nu mai tot laudam "noul" gtop.
Sunt curios, dupa ce versiunea 2 a statistics.ro va fi lansata, daca va trece si gtop la versiunea 2 :))

Codu' java script Statistics.ro :

function xflashInstalled()
{
    var x = navigator.plugins;
    var y = navigator.mimeTypes;
    if (x && x.length) { if (x["Shockwave Flash"]) return 1; if (x["Shockwave Flash 2.0"]) return 1;  }
    if (y && y.length) { z = navigator.mimeTypes['application/x-shockwave-flash']; if (z && z.enabledPlugin) return 1; }
    for(var i=9; i>0; i--) { try { var flash = new ActiveXObject("ShockwaveFlash.ShockwaveFlash." + i); return 1; } catch(e){ } }
    return(0);
}

function xgetLanguage()
{
    if (navigator.userLanguage) return navigator.userLanguage;
    if (navigator.browserLanguage) return navigator.browserLanguage;
    if (navigator.systemLanguage) return navigator.systemLanguage;
    if (navigator.language) return navigator.language;
    if (window.navigator.language) return window.navigator.language;
    return "";
}

function xval(s)
{
    if (s == null) return "-";
    s = "" + s;
    return (s.length == 0) ? "-" : escape(s).replace(/\+/g, "%2B");
}

function getBR()
{
    var s = navigator.userAgent;
    if (s.match(/MSIE 6\.[0-9]{1,2}/i)) return 9;
if (s.match(/Firefox/i)) return 1;
if (s.match(/MSIE 7\.[0-9]{1,2}/i)) return 16;
if (s.match(/Opera/i)) return 4;
if (s.match(/SeaMonkey/i)) return 15;
if (s.match(/Konqueror/i)) return 13;
if (s.match(/Safari/i)) return 11;
if (s.match(/Netscape/i)) return 10;
if (s.match(/Firebird/i)) return 2;
if (s.match(/MSIE 5\.[0-9]{1,2}/i)) return 8;
if (s.match(/MSIE 4\.[0-9]{1,2}/i)) return 7;
if (s.match(/AOL/i)) return 6;
if (s.match(/NCSA/i)) return 5;
if (s.match(/Phoenix/i)) return 3;
if (s.match(/MSIE/i)) return 12;
if (s.match(/Mozilla/i)) return 14;

    return 0;
}

function getOS()
{
    var s = navigator.userAgent;
    if (s.match(/Windows (XP|5\.1|NT 5\.1)/i)) return 8;
if (s.match(/(Windows 98|Win98)/i)) return 12;
if (s.match(/(Windows 2000|Windows 2k|Windows NT 5\.0|Windows 5\.0)/i)) return 10;
if (s.match(/Mac/i)) return 15;
if (s.match(/Linux/i)) return 3;
if (s.match(/Windows NT [^56]/i)) return 17;
if (s.match(/(Windows NT 5\.2|Windows 5\.2)/i)) return 16;
if (s.match(/Windows 3\.1/i)) return 14;
if (s.match(/(Windows Vista|Windows NT 6.0)/i)) return 18;
if (s.match(/Windows 95/i)) return 13;
if (s.match(/(Windows Me|Win 9x 4\.90)/i)) return 11;
if (s.match(/IRIX/i)) return 1;
if (s.match(/(Windows Server 2003|Windows NT 5.2)/i)) return 9;
if (s.match(/OpenBSD/i)) return 7;
if (s.match(/NetBSD/i)) return 6;
if (s.match(/FreeBSD/i)) return 5;
if (s.match(/Solaris/i)) return 4;
if (s.match(/OSF/i)) return 2;
if (s.match(/Windows CE/i)) return 19;


Codul javascript Gtop (am dat niste enteruri :):

function gTopCheckForFlash()
{
var x=navigator.plugins;
var y=navigator.mimeTypes;
if(x&&x.length){if(x["Shockwave Flash"])return 1;
if(x["Shockwave Flash 2.0"])return 1;}
if(y&&y.length){z=navigator.mimeTypes['application/x-shockwave-flash'];
if(z&&z.enabledPlugin)return 1;}
for(var i=9;i>0;i--)
{try{var flash=new ActiveXObject("ShockwaveFlash.ShockwaveFlash."+i);return 1;}catch(e){}}return(0);};

function gTopCheckLanguage()
{
if(navigator.systemLanguage)return navigator.systemLanguage;
if(navigator.language)
return navigator.language;if(window.navigator.language)return window.navigator.language;
if(navigator.userLanguage)return navigator.userLanguage;if(navigator.browserLanguage)
return navigator.browserLanguage;return "";};
function gTopReplaceVal(s){if(s==null)return "-";
s=""+s;
return(s.length==0)?"-":escape(s).replace(/\+/g,"%2B");};

function gTopgetBrowser(){
var s=navigator.userAgent;
if(s.match(/MSIE 6\.[0-9]{1,2}/i))return 3;
if(s.match(/MSIE 5\.[0-9]{1,2}/i))return 2;
if(s.match(/MSIE 7\.[0-9]{1,2}/i))return 4;
if(s.match(/Firefox/i))return 5;
if(s.match(/Opera/i))return 6;if(s.match(/SeaMonkey/i))return 7;if(s.match(/Konqueror/i))return 8;if(s.match(/Safari/i))return 9;if(s.match(/Netscape/i))return 10;if(s.match(/Firebird/i))return 11;if(s.match(/NCSA/i))return 12;if(s.match(/Phoenix/i))return 13;if(s.match(/MSIE/i))return 14;if(s.match(/Mozilla/i))return 15;if(s.match(/AOL/i))return 16;if(s.match(/MSIE 4\.[0-9]{1,2}/i))return 1;return 0;};


function gTopgetOS(){var s=navigator.userAgent;if(s.match(/Windows (XP|5\.1|NT 5\.1)/i))return 1;if(s.match(/(Windows 98|Win98)/i))return 2;if(s.match(/(Windows 2000|Windows 2k|Windows NT 5\.0|Windows 5\.0)/i))return 3;if(s.match(/Mac/i))return 4;if(s.match(/Linux/i))return 5;if(s.match(/Windows NT [^56]/i))return 6;if(s.match(/(Windows NT 5\.2|Windows 5\.2)/i))return 7;if(s.match(/Windows 3\.1/i))return 8;if(s.match(/Windows 95/i))return 9;if(s.match(/(Windows Vista|Windows NT 6.0)/i))return 10;if(s.match(/(Windows Me|Win 9x 4\.90)/i))return 11;if(s.match(/IRIX/i))return 12;if(s.match(/(Windows Server 2003|Windows NT 5.2)/i))return 13;if(s.match(/OpenBSD/i))return 14;if(s.match(/FreeBSD/i))return 16;if(s.match(/Solaris/i))return 17;if(s.match(/OSF/i))return 18;if(s.match(/Windows CE/i))return 19;if(s.match(/NetBSD/i))return 19;return 0;};

#9
raresone

raresone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 28.03.2007

Quote

Sunt curios, dupa ce versiunea 2 a statistics.ro va fi lansata, daca va trece si gtop la versiunea 2

hai ca asta mi-a placut cel mai mult :)) (joke: poate ei sunt deja la versiunea 2 :D)

#10
marketing.online

marketing.online

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 21.12.2006

View Postraresone, on Nov 12 2007, 22:28, said:

hai ca asta mi-a placut cel mai mult :)) (joke: poate ei sunt deja la versiunea 2 :D)
sorry ... dar copy&paste din statistics.ro o poate numi si versiunea 50 ca primele 49 de versiuni nu a reusit sa faca nimic singur :)) pentru mine nu mai trebuie nici o dovada la cat de buni sunt (la copiat). sunt chestii unice care le are fiecare programator in parte spre exemplu fa comparatie de cod intre oricare alte aplicatii asemanatoare si vezi daca exista o asemanare atat de mare in cod. in concluzie nu cred ca o sa folosesc copia pana nu are o indetitate a ei. Vad ca esti un sustinator poate cel care a copiat aplicatia mentionata, eu care deja utilizez versiunea oficiala da-mi un motiv sa folosesc copia.

oare vor fi actionati in justitie pentru treaba asta ?

#11
marketing.online

marketing.online

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 21.12.2006

View Postraresone, on Nov 12 2007, 22:28, said:

hai ca asta mi-a placut cel mai mult :)) (joke: poate ei sunt deja la versiunea 2 :D)

uite si o dovada cat de vechi este : http://cc.msnscache....1...8&FORM=CVRE
in care spune ca site-ul under construction : This is a version of http://www.gtop.com/ as it looked when our crawler examined the site on 11/6/2007. The page you see below is the version in our index that was used to rank this page in the results to your recent query. This is not necessarily the most recent version of the page - to see the most recent version of this page, visit the page on the web.

#12
w3bmaster

w3bmaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 29.03.2006
Eu fol ttp://itrace.eu

#13
marketing.online

marketing.online

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 21.12.2006

View Postw3bmaster, on Nov 13 2007, 04:48, said:

Eu fol ttp://itrace.eu
la prima vedere pare o versiune mai veche a lui trafic.ro cea inainte de update-uri.

#14
Burn_X1

Burn_X1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 18.02.2007
statistics e in lucru:
Din dorinta de a va furniza servicii de top, momentan lucram la imbunatatirea sistemului. Regretam posibilele probleme cauzate in perioada actualizarii sistemului si speram ca veti aprecia performantele aplicatiei ca rezultat al acestui update.


#15
lorin_miculescu

lorin_miculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 03.09.2006

View PostBurn_X1, on Nov 13 2007, 12:45, said:

statistics e in lucru:
Din dorinta de a va furniza servicii de top, momentan lucram la imbunatatirea sistemului. Regretam posibilele probleme cauzate in perioada actualizarii sistemului si speram ca veti aprecia performantele aplicatiei ca rezultat al acestui update.
Anuntul ala e de vreo 2 luni acolo. :D

#16
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006

View Postbogdanar, on Nov 11 2007, 21:39, said:

nici unul din cele de mai sus. use google analytics sau addfreestats.com
Eu m`am mutat pe addfreestats.com sa vedem cum merge:P

#17
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002

View Postdemos, on Nov 19 2007, 22:32, said:

Eu m`am mutat pe addfreestats.com sa vedem cum merge:P
Eu zic ca e mai bun decat trafic.ro. Plus ca iti arata mai multi vizitatori in comparatie cu trafic.
Oricum, topul meu in privinta analiticsurilor ( sortata dupa numarul de vizitatori pe care ii arata ): Google Analytics, neogen, addfreestats, trafic,  statistics.ro. Insa in am inceput sa renunt la ele.. probabil ca in vreo 2 luni raman doar cu google analytics.

#18
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postlorin_miculescu, on Nov 13 2007, 19:37, said:

Anuntul ala e de vreo 2 luni acolo. :D
care 6!?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate