Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Academia de Politie Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
472 replies to this topic

#433
Johnnyjoe

Johnnyjoe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 04.02.2010

View Postfreetools, on 17th September 2011, 16:29, said:

da mai multe detali? dac nu poti aici pe PM.
cine ti-a cerut spaga? adica tu ai mers la examen si au venit aia la tine si au zis: dai 10.000 intri, nu dai pa?
sau ai tu pe cineva pe acolo si esti cam de nota 5-6 si ai vrut sa dai spaga iar 10.000 euro e cam mult pt tine si acum te oftici?

Nenea "freetools" nu am vrut sa supar si sa dezamagesc pe nimeni! Oricum asa nu-ti da dreptul sa ma iei peste picior!
Nu pot da mai multe detalii e treaba lui... i-am spus doar o sa se convinga singur!

View Postalex2010, on 17th September 2011, 16:34, said:

Aaa era sa uit, daca ti s-a cerut spaga poti sa contactezi DGA-ul http://www.mai-dga.ro/  la 0800 806 806 si se vor ocupa de cazul tau. Insa ma indoiesc ca ti-a cerut cineva spaga, de obicei spaga nu se cere, spaga se da si respectiv se accepta :))

Doar nu or fi prosti sa se arunce singuri la Bulau' , n-avea cum sa-mi ceara spaga!
Mi-a spus cum sta treaba cineva din  "interior"!

#434
freetools

freetools

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 21.10.2007
daca ti-a zis cineva din interior inseamna ca ai o pila pe acolo, ca nu iti zicea asa aiurea pe strada.
tu ai increcat sa dai spaga si nu ti-a mers.

acolo au intrat si tineret de la tara, erau unii fara misto zic, care nici wc sa-l foloseasca nu stiau.
sau unii de prin moldova care asa de saraci erau pe acasa, ca de sarbatori stateau in unitate, pt ca acasa nu aveau ce manca.


hai sa zicem ca mai intra 1-2 pe spaga dar restul e pe bune.

#435
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Am o ruda care a intrat anu' asta la Academie fara sa dea nici un ban. S-a pregatit insa intens (oricum, la probele fizice nu a avut probleme deoarece era practicant de rugby).

#436
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003

View PostMersi, on 17th September 2011, 15:48, said:

intentionez sa dau la Academia de Politie
Daca pui in balanta faptul ca nu esti de capul tau toata viata, ai salariul mic (azi se dau afara oameni din sistem), daca vrei sa pleci in alta tara nu o sa ai nici o calificare recunoscuta iar toate acestea nu sunt mai presus decat dorinta ta atunci iti respect alegerea si multa bafta.

Edited by neagu_laurentiu, 17 September 2011 - 15:59.


#437
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007
1800 lei/ luna e salariu mic?
Admiterea e grea daca nu te pregatesti indeajuns.

#438
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003

View Postkosty91, on 17th September 2011, 17:05, said:

1800 lei/ luna e salariu mic?
Da. Pentru faptul ca esti sluga statului la orice ora e mic. In privat castigi lejer dublu cu liniste mai multa.

#439
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007
Cunosc ingineri la privat care castiga 800 ron/luna, pe cand un subofiter ia aproape dublu.

Edited by Lucian_M, 18 September 2011 - 14:32.
sters quote inutil.


#440
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003
Si eu cunosc ingineri, programatori, economisti, administratori de firme, medici, aviatori, oameni din media & publicitate s.a.m.d. care castiga muuult mai mult in sistemul privat. Depinde ce produci pana la urma pentru nevoile pietei. La stat nu prea produci, incasezi in baza a ce produc ceilalti. Si nici libertate prea mare in a negocia ceva nu ai.

Edited by neagu_laurentiu, 18 September 2011 - 16:41.


#441
silvia131313

silvia131313

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.01.2011
Buna! E cineva aici care a dat admitere la master? In special master juridic. sunt curioasa cum a fost examenul :D multumesc anticipat

#442
Centrala01

Centrala01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 27.05.2011
Chiar sunt curios cati candidati se vor mai strange pentru academie dupa ce CSAT-ul a hotarat trecerea OP si politiei rutiere in cadrul "politiei" locale.

Flacai, aveti grija in ce va bagati.

#443
Peqs

Peqs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.10.2011
Salutare. Si eu deja am inceput sa bag pregatire pentru admiterea la Academie la Buc..

Orientativ am dat probele sportive la scoala si am aruncat si cu mingea medicinala. Arunc lejer 7.5 m. Inca un pic de pregatire fizica pentru rezistenta ca sa scot un timp mai bun de 3:35 si n-am niciun dubiu ca voi lua fizicele..
Mai e cineva din Bacau care vrea sa dea admitere la Academie in 2012?

#444
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008

View PostCentrala01, on 29th September 2011, 14:41, said:

Chiar sunt curios cati candidati se vor mai strange pentru academie dupa ce CSAT-ul a hotarat trecerea OP si politiei rutiere in cadrul "politiei" locale.
Atat ai inteles tu, nu? Nu trece in cadrul "polutiei" locale, ci in administrarea publica locala.

Edited by Lipsum, 01 October 2011 - 12:29.


#445
Disconnect-R

Disconnect-R

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 05.07.2010
Daca aleg optiunea DREPT SAU ORDINE SI SIGURANTA PUBLICA, pot intra la DREPT daca am medie mare, daca nu la OSP. Deci am 2 optiuni in functie de medie ?
Daca am intrat la DREPT si dupa 3 ani vreau sa intrerup, ies cu functia de subinspector la OSP.
Sper ca m-am facut inteles :D.
Bafta !

#446
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Daca ai intrat la Drept si dupa 3 ani de zile vrei sa intrerupi, platesti cei 3 ani si pleci acasa sau mai poti sta un an de zile si iesi ofiter. Daca intri la OSP faci doar 3 ani.

Johnnyjoe, asta cu spaga e doar pentru cei care nu gasesc o scuza mai buna. Nu neaga nimeni ca sunt si de astia pe aici, desi anul asta mai slabut din punctul asta de vedere (au fost controale peste controale la admitere anul asta, DGA, DGIPI etc.). Iti garantez eu ca daca inveti de 9 sa zicem n-ai nicio problema sa intri.

#447
Disconnect-R

Disconnect-R

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 05.07.2010
Multumesc Dau pt raspuns ! :peacefingers:  
Dar exista posibilitatea sa faci 3 ani la OSP si pe urma sa doresti o "avansare" la statutul celor de la Drept? Cum se intampla de la subofiteri la ofiteri...
O seara buna!

#448
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008

View PostDisconnect-R, on 6th November 2011, 20:57, said:

Daca am intrat la DREPT si dupa 3 ani vreau sa intrerup, ies cu functia de subinspector la OSP.
Da' nu inteleg de ce sa intrerupi? Cu ce te deranjeaza ca mai stai un an? Daca au trecut 3, al 4-lea deja e floare la ureche.
Iesi cu grad de subinspector, ca functia depinde de specializare. :P

Edited by Lipsum, 21 November 2011 - 19:49.


#449
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007

View PostDisconnect-R, on 21st November 2011, 19:02, said:

Multumesc Dau pt raspuns ! :peacefingers:  
Dar exista posibilitatea sa faci 3 ani la OSP si pe urma sa doresti o "avansare" la statutul celor de la Drept? Cum se intampla de la subofiteri la ofiteri...
O seara buna!
Din momentul ce ai intrat la OSP termini la OSP; nu te poti transfera. In schimb poti face inca 1 an sau 2 la o alta facultate de drept si ai si studii juridice.

#450
ionutdd

ionutdd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 17.09.2013
Salutare
Anul acesta dau la Academia de Politie, arma jandarmi.
As vrea sa stiu acum in 2014 daca stiti unde fac fisa medicala (eu fiind din judetul olt)
Ma refer daca o fac unde vreau eu sau unde ma trimit ei in mod obligatoriu
Fiind somer ma gandesc ca  m-ar costa mai putin sau deloc la un spital de stat la mine in orasel
De asemenea as vrea sa va intreb daca am avut piatra la fiere dar m-am operat mai pot intampina probleme
In registru scrie asa: obiectul litiazei biliare neoperat- inapt
dar la operat nu se mai specifica
Va rog dati-mi un raspuns
Multumesc

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate