Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 

Sagem my401ci

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,905
  • Înscris: 14.11.2004
Si daca reusiti sa face-ti sa mearga Java pe el , o sa mearga deplorabil , cu un simplu video , pentru teste , se observa un timp de raspuns jalnic + procesorul lent care o sa va taie din prima pofta de joc , pentru jocuri luati un SE K750 in sus , preferabil K750 ca e ieftin de tot si are ce oferii + viteza de procesare , mare , SE sunt renumiti la capitolul Java , de la Sagem cel mai bun este my700x , secretul lui este platforma tehnica de smartphone , ce-i permita sa atinga performante foarte mari , mai ales la vremea lansarii , nu avea rivali pe partea de Java 3D , excluzand SE , deoarece Nokia , exceptand pe cele foarte noi sau cu accelerator 3D sunt foarte lente .

Eu tin acest telefon strict pentru Cosmote , convorbiri la greu si cateva "texte" , am avut si cu qwerty , am zis ca poate merge , dar e mai comod sa apesi pe verde in loc de compose message :) .

Mie mi se pare un telefon bun pentru pretul cerut de Cosmote si pentru ca ofera celor cu putine pretentii un telefon mult mai complet decat Nokia 6070 , Samsung M600 si alte parapante de la oferta si arata si chic , eu m-am jucat un pic cu o folie de autocolant plotat pe PC si a iesit oarecum intersant , doar ca sa fiu atent sa nu-l dezlipesc .

#20
andrew2406

andrew2406

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 04.02.2007
si eu am pus mana de cateva zile pe acest model si am o singura dezamgire nu pot primi prin bluetooth o melodie mai mare de 2 mb:( dak stie cineva o solutie :D

#21
andrew2406

andrew2406

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 04.02.2007
up :)) nu mai misca nimeni nimic pe topicu asta ?

Edited by andrew2406, 23 March 2008 - 21:28.


#22
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,905
  • Înscris: 14.11.2004

View Postandrew2406, on Mar 23 2008, 21:27, said:

up :)) nu mai misca nimeni nimic pe topicu asta ?


Al meu dupa ceva timp a ajuns in conservare , dupa ce la o curatenie am gasit W800-le meu vechi , care merge si acuma , bine .

#23
andrew2406

andrew2406

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 04.02.2007
stii cumva daca pot schimba softu in soft original de my401c fara i-mode , ma gandesc ca o sa mearga si aplicatiile normale java  pe cel original

Edited by andrew2406, 25 March 2008 - 15:43.


#24
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,905
  • Înscris: 14.11.2004

View Postandrew2406, on Mar 25 2008, 15:42, said:

stii cumva daca pot schimba softu in soft original de my401c fara i-mode , ma gandesc ca o sa mearga si aplicatiile normale java  pe cel original


E Sagem , nu ai cum , ca cei care le au nu prea ii intereseaza aceste aspecte de moding + ca telefonul este puturos rau , ma refer la viteza de reactie.

#25
andrew2406

andrew2406

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 04.02.2007

View Postconnectorxp, on Mar 25 2008, 17:57, said:

E Sagem , nu ai cum , ca cei care le au nu prea ii intereseaza aceste aspecte de moding + ca telefonul este puturos rau , ma refer la viteza de reactie.

deci nu se poate resofta cu un soft de 401c ? fara i-mode si cu java nu cu doja ? ma interesa sa il folosesc pt messenger p mobil

#26
StaVAraSH

StaVAraSH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 01.05.2005
are careva capacul din spate in stare buna de la sagem my401c/my401ci pe culoarea neagra? ca la mine s-a rupt un carlig care tine capacul si scartie, binenteles ca pltesc:) astept!

#27
StaVAraSH

StaVAraSH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 01.05.2005
cine-mi da softul de la 401ci? ca am niste problema si vreau sa-l resoftez:)

#28
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,905
  • Înscris: 14.11.2004

View PostHoria Sima, on Apr 27 2008, 13:54, said:

cine-mi da softul de la 401ci? ca am niste problema si vreau sa-l resoftez:)


ai incercat la planetsagem.com ?? , la sectia tools .

#29
StaVAraSH

StaVAraSH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 01.05.2005
da,dar in fuctie de IMEI imi spune ca am ultimul soft...deci nu pot sa iau.

Edited by Horia Sima, 16 May 2008 - 18:48.


#30
StaVAraSH

StaVAraSH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 01.05.2005
mi-am cumparat azi card la el de 2 Giga dar nu stiu cum sa pun jocuri pe el,ma poate ajuta cineva? sau nu se poate pune? trebuie sa fie jocuri DoJa ca sa le pot instala?

#31
StaVAraSH

StaVAraSH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 01.05.2005

View Postandrew2406, on Mar 10 2008, 22:26, said:

si eu am pus mana de cateva zile pe acest model si am o singura dezamgire nu pot primi prin bluetooth o melodie mai mare de 2 mb:( dak stie cineva o solutie :D
am observat si eu chestia asta e ff enervanta, mai bine nu puneau bluetooth,da na e sagem...

#32
StaVAraSH

StaVAraSH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 01.05.2005
are cineva telefonul asta? ca vreu sa intreb ceva...

#33
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,905
  • Înscris: 14.11.2004

View PostHoria Sima, on Jul 16 2008, 20:49, said:

are cineva telefonul asta? ca vreu sa intreb ceva...


Eslab de tot telefonul asta , nici cu card de 512MB si casti originale cadou in cutie + cartela VDF cu numar nu au crescut vanzarile , in afara de myX-8 , my700x , my850c/v si ce o sa mai apara din seria superioara , nimik nu merita bagat in seama , doar daca nu ai pretentii mari si vrei sa incerci niste senzatii noi :P .

#34
StaVAraSH

StaVAraSH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 01.05.2005
din toamna pana alalta ieri am avut telefonul asta,porcarie mai mare ca asta nu am mai vazut,plin de buguri de erori se aude incet,nu are semnal se blocheaza,cate si mai cate,gata cu Sagem nu-mi mai trebuie,mi-am luat un motorola w230 vreau sa spun ca cu toate ca-i un telefon low-cost,ceea ce are te impresioneaza si merge 100% ,cred ca telefonul asta e mai bun decat jumate din toata gama Sagem,vb serios.

#35
gremiro

gremiro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.11.2007

View PostHoria Sima, on May 29 2008, 19:45, said:

mi-am cumparat azi card la el de 2 Giga dar nu stiu cum sa pun jocuri pe el,ma poate ajuta cineva? sau nu se poate pune? trebuie sa fie jocuri DoJa ca sa le pot instala?
NU poti sa pui jocuri de la tine (din alte surse) pe telefon si nici pe card, decat daca le downloadezi de pe I-mode contracost. Pe card poti pune poze, melodii sau orice altceva (gen stick de memorie).

#36
suspect18

suspect18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.02.2010
salut...am si eu de kteva luni un sagem my410ci si acum imi face probleme...dak vreau sa ascult muzik pe difuzor sau sa vb la tel fara handsfree nu se aude nimic..dar knd ma suna cineva se aude...daca stie cineva cum pot rezolva problema asa il rog sa imi spuna si mie..multumesc :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate