Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

ANSAMBLURI IN ARAD

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
mariusthegreat

mariusthegreat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 09.11.2007
Daca stie cineva ceva despre ansambluri noi de locuinte in Arad..... Eu stiu despre:
1. Cartierul Verde - apartamente si case
2. AXA 1 si 2 - Case
3. Blocurile din Alfa
4. Mures 300 a celor de la Urbanna
5. Ceva blocuri noi in Subcetate
6. Ceva la Vladimirescu
Altceva?!

#2
powerf

powerf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.04.2007
Salut,

Stii cumva detalii despre Cartierul Verde, in afara de cele afisate pe siteul celor de la http://www.real-inve...Cartierul-Verde .

Eu nu sunt din Arad, dar am de gand sa ma mut in zona Aradului.
Ai vazut locatia respectiva, casele?
Ti-au dat cateva detalii tehnice in ceea ce priveste fundatia in pamant a caselor, adancimea ei?

Multumesc,
Valentin

#3
macabr3

macabr3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.07.2007

View Postpowerf, on Dec 15 2007, 17:00, said:

Salut,

Stii cumva detalii despre Cartierul Verde, in afara de cele afisate pe siteul celor de la http://www.real-inve...Cartierul-Verde .

Eu nu sunt din Arad, dar am de gand sa ma mut in zona Aradului.
Ai vazut locatia respectiva, casele?
Ti-au dat cateva detalii tehnice in ceea ce priveste fundatia in pamant a caselor, adancimea ei?

Multumesc,
Valentin

Am auzit ca au inceput sa miroasa a balegar peretii dupa ce s-au mutat oamenii in casa si au inceput sa se incalzeasca...

#4
alexsuciu1970

alexsuciu1970

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 16.02.2007

View Postmariusthegreat, on Nov 10 2007, 00:25, said:

Daca stie cineva ceva despre ansambluri noi de locuinte in Arad..... Eu stiu despre:
1. Cartierul Verde - apartamente si case
2. AXA 1 si 2 - Case
3. Blocurile din Alfa
4. Mures 300 a celor de la Urbanna
5. Ceva blocuri noi in Subcetate
6. Ceva la Vladimirescu
Altceva?!
doua ansambluri de blocuri noi ARED
cred ca mai usor le gasiti pe panouri si bannere in oras decat pe net

#5
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005
Mai sunt la UTA in constructie, la Selgros mai sunt cateva.La fel sin in spate la politie.Astea sunt blocuri.
Cartierele AXA sunt de vile cu cate 2 apartamente, chiar ieri am vazut AXA 2 din exterior.Sunt in Aradul Nou pe dreapta cum mergi la Timisoara.Par faine si de calitate, dar am auzit ca nu prea mai gasesti ceva liber.Au avut si preturi pe la 120 de mii .

#6
kevyn

kevyn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 20.04.2008
Detali despre Cartierul Verde Arad Gasiti pe Cartierul Verde Arad

#7
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,730
  • Înscris: 01.10.2002
In zona fostei fabrici Aris (Strungul) se va construi un complex imobiliar cu 2000 locuinte, parcari subterane, spatii comerciale etc. Am inteles ca vor fi cladiri pana la 17 etaje. Firma se numeste Oberon Equity. Din pacate nu am gasit pe net mai multe detalii despre cum va arata complexul.

http://www.newsin.ro...i...a&hid=video

http://www.cancan.ro...n-implozie.html

Deja jumate din Aris (partea dinspre Cocorilor) a fost daramata si nivelata.

Edited by Wotan, 28 August 2009 - 16:44.


#8
Da3dalus

Da3dalus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.03.2008
Salut,

s-a inceput acum constructia unui cartier nou la iesirea catre Iratos. Westfield ii zice la cartier (Westfield.ro), iar tipii care il construiesc sunt americani. Vor sa se focuseze pe case ecologice + sa foloseasca energie geotermala pentru incalzire (e apa termala sub pamant acolo). Planul pare foarte ok, daca implinesc doar 50% din ceea ce zic va iesi ceva interesant.

Sapt. trecuta am fost sa vad prima casa construita. Mai astept un pic sa vad evolutia cartierului si poate ma mut acolo :)

#9
cristache77

cristache77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 30.06.2011

View PostDa3dalus, on 3rd May 2010, 23:12, said:

Salut,

s-a inceput acum constructia unui cartier nou la iesirea catre Iratos. Westfield ii zice la cartier (Westfield.ro), iar tipii care il construiesc sunt americani. Vor sa se focuseze pe case ecologice + sa foloseasca energie geotermala pentru incalzire (e apa termala sub pamant acolo). Planul pare foarte ok, daca implinesc doar 50% din ceea ce zic va iesi ceva interesant.

Sapt. trecuta am fost sa vad prima casa construita. Mai astept un pic sa vad evolutia cartierului si poate ma mut acolo :)

Foarte interesat si eu,aproape au terminat cu utilitatile(canalizare,apa,electricitate,etc),foarte important.Mai are cineva pareri

#10
mariuswizard

mariuswizard

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.03.2008
ce mort e formulul asta pe Arad , de atunci s-au adaugat listei:

via carmina
westfield
toscana residence
romana residence
cartierul Athena

#11
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,730
  • Înscris: 01.10.2002
Toscana e chiar interesant ca oferta, urmat de Athena si apoi de Romana. Am fost de curand sa vad de-o casa.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate