Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 

Reqviem For A Dream

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#19
Krumel

Krumel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 19.05.2004
Nozavi
da este soundtrack la filmul asta?

galiev
linisteste-te. ai mare dreptate.

#20
galiev

galiev

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 18.07.2004
Soundtrack-ul de la film e chair misto.
Cauta Lux Aeterna.

#21
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Clint Mansell -  Lux Aeterna e intr-adevar foarte, foarte faina.

[offtopic]galiev, din cauza putinilor ca tine din Bucuresti, cea mai mare parte a tarii tinda sa urasca pe toti cei doua milioane de acolo cu tot cu oras. Aveti niste impresii unii dintre voi de meritati omorati cu pietre. "Lasa-l ma ca-i modovean", nu? Uite din Moldova va vin voua acolo si se ridica si apar pe sticla cele mai multe vedete mai putregai [asta e doar un exemplu din cele nnnn]. Aveti impresia ca voi acolo sunteti cei mai destepti si cu cei mai multi bani si tot ce nu e Bucuresti e la tzara, in mediul rural, nu? Daca nu incalc legea flagrant pe strada, daca aici imi pot lasa masina descuiata 5 minute si nu raman fara ea, daca nu ma claxoneaza taximetristul din spate la semafor cand inca nu s-a facut verde ca sa merg mai repede, daca nu sunt cu totii nebuni si agitati si injura incontinuu la fel ca acolo, in restul tarii inseamna ca sunt toti din restul tarii inferiori tie si celora ca tine, nu? Mai rapciuga, sa fi fost intr-o pozitie mai inalta aici ti-as fi dat ban si sters userul pe de forum fara sa clipesc, tu si cei ca tine distrugi imaginea tipicului bucurestean peste tot, nasolule, chiar m-ai afcut sa ma enervez cu replica ta, vorba cuiva de mai sus, dati-va foc tu si cei cu parerile asemanatoare despre restul tarii!
[/offtopic]



...scuze dar mi se urcase tot sangele la cap, tremuram, nu mai puteam, acum userul o sa imi fie banat?

#22
galiev

galiev

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 18.07.2004
Pai voi moldovenii sunteti ranchiunosi si primitivi, nu toti-doar cei fara educatie ca astea doi de aici. Ce vedete ai dat tu ma terminatule? Andreea MAarin si Barladeanca ? Livrati curve in capitala si va credeti Universitate acolo. Repet, nu toti- doar caricaturile pe doua picioare ca tine care ar dori sa fie sefi pe aici ca Stefan cel Mare, sa conduca...sa decida. Mai bine ti-ai scoate pamantul din urechi ma ratatule, chiar ma mir cum ai reusit sa dai dublu click sa intri pe net !!!
Omoratul cu pietre sa mai practica la talibani ba inapoiatule, deschide si tu televizorul si uite-te la cele 3 posturi pe care le prinzi si vezi ca lumea s-a schimbat.
Probabil ca nu o sa fi Banat, esti doar Moldova, cred ca ban o sa iua eu pentru ca atunci cand vorbele iti sunt rastalmacite de niste vietati medievale se pot isca neintelegeri.
Esti o minoritate pe cale de aparitie.

#23
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004
Nu sustin ca este un film prost, dar filmul lui Aronfosky pune reflectorul pe o problema care este deja cunoscuta de orice persona ce poseda un IQ mai mare decat numarul degetelor pe care le are la ambele maini; incapacitatea de a aprecia singuratatea este un semn de psihoza culturala.
Practic in lume exista 2 tipuri: cei care apreciaza singuratatea si cei care se tem de ea. Acestia din urma sunt cei care vor sa se alature cuiva, cei care se drogheaza si ratatii. Ei vor face orice pentru a fi acceptati.
Plecand de la faptul ca ei sunt incapabili sa recunoasca aceasta conditie in ei insisi este chiar scuza regizorului pentru ca noi sa simpatizam cu ei.
Nu numai ca nu am simpatizat cu ei dar mi-as fi dorit ca lunecusul lor in spirala completa si totala a disperarii sa li se infatiseze in acelasi timp in care mi s-a infatisat mie: atunci cand s-a terminat prezentarea creditelor de la inceputul filmului...

:asthanos:

#24
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
draga galiev. sunt un moldovean stabilit in bucuresti si imi doresc sa-ti tabacesc fundul in numele urmasilor lui stefan cel mare. intra pe profilul meu si contacteaza-ma pe messenger daca vrei sa afli cum bate un moldovean.

#25
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
si revenind on topic am fost dependent de heroina si stiu cum se manifesta.
si pe langa faptul ca mananci rahat galiev mai esti si un taran de oras.

#26
galiev

galiev

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 18.07.2004
Altfel, esti un heroinat distrus, o sa te contactez daca vrei, probabil ca stai prin Regie, eu am zis ca filmul e naspa - nu am comentat nimic in legatura cu consumatorii de droguri...da ce sa discuti cu un meltean terminat.  M-am saturat sa raspund tuturor boschetarilor ametiti de mirajul metroului.
Cunosc o gramada de drogati si stiu cum se manifesta unul cu vechime dar...ce stau sa ma justific in fata unei primate.

#27
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004

Quote

Originally posted by galiev
Pe langa scenariul extrem de ridicol si de previzibil, pe langa tipologia drogatului clasic si starile lui penibile jucate de un actor care nu are habar ce-i ala drog...restu e zero barat.  

daca actorul habar n-are ce-i ala drog si a jucat penibil inseamna ca nu a redat intocmai trairile unui drogat. actorul nu a avut simptomele unui drogat in film . nu a fost convingator. vezi ca te contrazici singur.
UH-UH-AH-AH (asta m-a invatat Cheetah)
stii care e avantajul unei primate?!?! primeaza in fata unui bucurestean. si nu ma fa sa ti-o zic si pe aia cu sarma.

#28
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
galiev, tu trebuie sa dispari de aici. fara urma. si o vei face.
Nu are rost acum sa ma enervez si sa ma iau de tine iarasi in nu stiu ce stil subtil pentru ca s-ar putea sa nu poti percepe. Cine citeste acest thread isi da seama fara ajutor cine e omul aici si cine e broasca testoasa, eu nici nu mai cometez. Tu continua sa ma injuri direct, sa te comporti normal, fii tu, vizitatorii acestui forum vad ce au de vazut, si cine are dreptate. Adevarul il decid cei dinafara polemici noastre. Il arati chiar tu, prin idei, prin mentalitate, prin exprimare. Noi te vedem pe tine, tu nu ne vezi pe noi!
...nu cred ca o sa mai postez aici.

#29
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
aici inseamna pe threadul asta presupun.
rusinica galiev.

#30
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
[offtopic]
galiev, esti la un pas de BAN. Daca mai gasesc o astfel de atitudine in orice viitor post pe acest forum, te voi bana. O astfel de atitudine e inadmisibila si interzisa prin regulament! Aviz si celorlalti care nu stiu sa-si tempereze nervii.
[/offtopic]

#31
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Originally posted by galiev
Noi la bucuresti avem o vorba :lasa-l ma ca-i moldovean...


Mda... taran rasist. OUT!

#32
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Mda... back home after ten days... are we done with the fight? What about Trainspotting?
...M-am uitat de primele doua ori la el si nu imi venea sa cred cat de "paranoia" poate fi un film... Deja de la a treia oara am inceput sa ma gandesc la el altfel si altfel sa il percep. Inafara a ceea ce vrea el sa arate, imi place muult de tot cum incepe si cum se termina, acele replici...

#33
Krumel

Krumel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 19.05.2004
In genereal filmele de genul asta au un substrat pe care daca il intelegi e bine, daca nu ramai pe dinafara si il catalogezi ca fiind un film ciudat si de neinteles.
Spre exeplu Natural Born Killers era un film despre influenta mass mediei si nu despre criminali. Substratul fiind ca mass media te poate scoate din mizerie si sa te ridice la rangul de vedeta ignorand defapt carentele si atuurile tale ca persoana si nu ca produs mass media.

Un aspect asemanator este si in Reqviem For A Dream.
Dependenta de droguri, TV, obsesia ptr. mancare (in cazul acestui film) si "chinurile" pe care o persoana de varsta a trei-a le are in scopul "naiv" de a participa la un concurs in ideea de a deveni vedeta peste noapte. Legat de tineri, predomina ideea de a incerca orice ptr. distracite si popularitate, unii dintre ei pierdandu-se in iluzia drogurilor suportand chinuri spre a scapa de depandenta lor.

Pana la urma din filme "vede"  fiecare cat poate  si intalege din ele cat poate ii cuprinde mintea .

De aici si indicatia mea ptr. unii de a se uita la desena animate. Nivelul lor de a percepe filme de genul asta e oprita de idei fixe si prejudecati.

-Parerea mea-

Bafta.

#34
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Cred ca am mai intrebat, daca am facut-o nu s-a raspuns. Ce credeti despre Ghost World?

#35
Krumel

Krumel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 19.05.2004
Sorry @StGermain dar nu l-am vazut.
Daca l-ai vazut tu zi ceva despre el sa ne facem o idee.

#36
salsaGalaxy

salsaGalaxy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 14.05.2004
asteptam de mult ceva despre acest film ...eu am facut o greseala cu el .....era 2-3 noaptea vazusem deja 2 filme usurele si m-a uitam prin cd-uri si am zis de ce nu sa-l vad si pe acesta .....asha ca m-am asezat in pat ....intuneric ...castile pe urechi si laptopul in bratze foarte aproape.....mare greseala .....m-a impresionat foarte tare filmul si dupa ce l-am terminat ma dureau ochii ...dar am adormit satisfacut ca am reusit sa vad un film mai de doamne-ajuta .....mie mi-a placut foarte mult

as putea sa mai spun ca e adevarat acest film e greu de intweles de anumite persoane cu o anumita cultura si educatie ....aceeasi problema o intalnim la Natural Born Killers, Trainspotting, Fight Club  si de ce nu problema alcolului in Leaving Las Vegas .....

Ghost World? ...sunt interesant ...ne spune cineva mai multe ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate