Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

cum trimit un joc de pe un telefon pe altul

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
thoroner

thoroner

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.11.2007
Cum pot sa trimit prin bluetooth intre doua telefoane un joc? Trimit un joc de pe pc pe un tel...si il instaleaza....e un joc *.jar si nu il pot trimite mai departe pe alt telefon...cum sa fac? sa-l trimit pe alt telefon tot prin bluetooth? o arhiva o pot trimite intre doua telefoane tpt prin bluetooth?

#2
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007
Trimiti kitul jocului. Iti trebuie ori un Sony Ericsson, ori un Nokia cu Symbian + File Manager, si il trimiti la fel ca de pe pc.

Edited by Curcubitaceu, 02 November 2007 - 23:04.


#3
RCG

RCG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 20.09.2006
Uite ai aici un tutorial: http://se-tuning.net....php?f=18&t=334

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
varianta de pe se-tunning am gasit-o si pe se-nse forums si nu mio mers pe k800. il puteam reinstalla dar nu-l puteam trimite (ceva cu copyrightul). din greseala am gasit alta varianta asemanatoare si care imi merge, toti pe care ii cunosc cu tel bluetooth imi cer jocuri  

Open MobyExplorer > е:/ > mark System > Menu > Properties > unmark Hidden > Ок

From phone Menu > File manager > open folder System > Ams > search file name ( with Java icon ) > More > Manage file > Copy > Memory Stick > create New folder ( or in someone else ) > Open > Paste


Again open MobyExplorer > е:/ > Other > open New folder ( created before ) > mark file ( copyed before ) > Menu > Edit > Copy .... click Back button > Menu > Edit > Paste

Now you can Install again this application/game and send via Bluetooth ( via Infrared )


To "hide" folder System restart your phone or again open MobyExplorer > mark folder System > Menu > Properties > mark Hidden > Ок

#5
thoroner

thoroner

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.11.2007
am incercat dar in fisierul java nu gasesc nimic...nu am nimic de copiat....:(  totusi am cateva jocuri instalate!

 MembruAnonim, on Nov 3 2007, 20:52, said:

varianta de pe se-tunning am gasit-o si pe se-nse forums si nu mio mers pe k800. il puteam reinstalla dar nu-l puteam trimite (ceva cu copyrightul). din greseala am gasit alta varianta asemanatoare si care imi merge, toti pe care ii cunosc cu tel bluetooth imi cer jocuri  

Open MobyExplorer > е:/ > mark System > Menu > Properties > unmark Hidden > Ок

From phone Menu > File manager > open folder System > Ams > search file name ( with Java icon ) > More > Manage file > Copy > Memory Stick > create New folder ( or in someone else ) > Open > Paste


Again open MobyExplorer > е:/ > Other > open New folder ( created before ) > mark file ( copyed before ) > Menu > Edit > Copy .... click Back button > Menu > Edit > Paste

Now you can Install again this application/game and send via Bluetooth ( via Infrared )


To "hide" folder System restart your phone or again open MobyExplorer > mark folder System > Menu > Properties > mark Hidden > Ок

Edited by thoroner, 03 November 2007 - 22:56.


#6
thoroner

thoroner

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.11.2007

 Curcubitaceu, on Nov 2 2007, 23:03, said:

Trimiti kitul jocului. Iti trebuie ori un Sony Ericsson, ori un Nokia cu Symbian + File Manager, si il trimiti la fel ca de pe pc.

kitul il am. nu am file manager. unde il gasesc?

#7
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007
Ai Sony Ericsson? Bagi kitul pe card/tel in Altele/Other. Daca ai Symbian S60 ai filemanager incorporat. Daca ai alte teluri...renunta! :)

#8
bibica

bibica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.11.2007
Eu am un sagem my411x si as vrea sa-mi instalez niste jocuri prin bluetooth , dar nu stiu cum se procedeaza .
Trebuie sa-mi instalez vreun program in calculator ?
Am incercat cu MPAS , dar nu am reusit .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate