Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

The Witcher

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Ti-am zis prima sabie de argint o primesti de la Jethro the jailer in cap II :"Phase 3: when you leave the dungeon , Jethro will give you a silver sword and 2 potions: Cat and Blizzard... Phase 4: In the sewers..... you must kill the cockatrice" ( extras din game guide)
Lady Of The Lake iti da alta sabie de argint mai buna!
Are 5 capitole plus prolog si epilog deci 7 capitole...:sleep:

Edited by AlexGP, 09 April 2008 - 02:15.


#20
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Azi am pus si eu patch-ul 1.3 si m-am bucurat cand am vazut ca a introdus o noua aventura cu Geralt : Prince of Neutrality!
Producatorii au mentinat ca inseama cam 2 ore de joc... Cel mai rau m-am speriat cand am vazut ( defapt auzit ) ca in noua poveste dialogurile nu sunt vorbite... sunt doar titrarile ( de aceea a si iesit asa repede patch-ul 1.3 fata de 1.2)
Odata cu 1.3 a parut si level creater-ul Djini , deci ne putem astepta la noi aventuri ( si din partea fanilor dar si din partea producatorilor!)


Am uitat sa mentionez ca perca se incarca mai repede locatiile, sau poate mi se pare.

Edited by AlexGP, 20 April 2008 - 01:18.


#21
Sephh

Sephh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 28.04.2006
Eu am o problema cu jocul asta, dupa ce se incarca o harta personajul nu se mai misca sub nici o forma. Am pus patch-uri, nimic.

M-am saturat. Bioshock-ul crapa des, asta nu merge..

Se cunoaste calitatea.. ce ar fi fost gothic 3 cu astfel de probleme.

Asta ca sa nu mai zic ca jocul nu are tutorial, a trebuit sa caut pe google info despre sistemul de lupta. Btw.. cum intru in meditatie?

Edited by Sephh, 20 April 2008 - 18:55.


#22
Sephh

Sephh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 28.04.2006
Hell yeah!, i-am dat de cap, se pare ca este un bug la incarcarea hartilor (http://forums.nvidia...php?t63851.html) pentru placile de la nvidia, dar daca tin apasat up key in timp ce se incarca, eroul nu mai ramane teapan.

Gonna enjoy it, am ajuns in satucul ala de pescari, arata superb :)

#23
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Avand in vedere ca e primul joc al producatorilor  ( CD Projekt RED STUDIO ) e si normal sa aiba anumite bug-uri!
@ Sephh : ma bucur ca ai gasit solutia!

Edited by AlexGP, 20 April 2008 - 22:52.


#24
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
l-am terminat. un joc fenomenal. cind te gindesti ca e facut de polonezi ramii traznit :huh:

#25
SkeTches

SkeTches

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 785
  • Înscris: 17.04.2008
Super tare jocul , m-am apucat si eu de el de curand , nu prea am timp sa-l joc dar o sa-l termin intr-un final :)
walkthrough`s : http://guides.gamepr...com/thewitcher/

#26
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003
Excelent RPG, mai ales pe partea de story. A intrat in categoria My Favorites, alaturi de seria Gothic, prin urmare, imi voi achizitiona The Witcher Enhanced Edition cat de repede posibil (adica 5 ianuarie).
Obisnuita cu controalele din seria Gothic, mi-a luat ceva timp pana sa ma familiarizez cu cele din Witcher. Si ecranele dese de incarcare ma inerveaza insa povestea e prea captivanta ca sa renunt doar pentru o chestie asa marunta :D
Aseara m-am prins de un stil mai eficient de lupta cu monstrii: Agni + Igni + silver sword. Performanta s-a vazut mai ales in luptele cu Fledder-ii(vampirii): o lovitura cu sabia + Agni ( Fledder devine stunned - imobilizat) + o lovitura cu sabia care-l taie definitiv in 2. Igni am folosit pentru a atrage atentia unui singur monstru dintr-o turma, atunci cand sunt prea multi pentru a intra in mijlocul lor. :bigwhitegrin:

Edited by shiva, 30 December 2008 - 17:27.


#27
blackbone

blackbone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 26.05.2005
questurile secundare raman active si dupa ce termini cele principale?

#28
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003

View Postblackbone, on Mar 7 2009, 22:19, said:

questurile secundare raman active si dupa ce termini cele principale?

Daca nu treci in urmatorul capitol. Sfatul meu e sa faci cele secundare inainte.

#29
zink93

zink93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 27.08.2008
fain joc...:)...acum ma joc si eu...:D...am la questuri de numa...:))...cum se rezolva cel cu jocul de noroc...?
si...daca trec in capitolul 2..questurile...raman acolo si nu mai pot fii rezolvate?

#30
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003

View Postzink93, on 18th December 2009, 20:08, said:

fain joc...:)...acum ma joc si eu...:D...am la questuri de numa...:))...cum se rezolva cel cu jocul de noroc...?
si...daca trec in capitolul 2..questurile...raman acolo si nu mai pot fii rezolvate?
Nu mai poti face questurile secundare din capitolul anterior.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate