Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Workshop Video

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
139 replies to this topic

#73
WizzBizz

WizzBizz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 27.09.2005
Eu personal ma pot descurca din punct de vedere al mancarii. Am o nelamurire (probabil ca nu am inteles eu bine):

Ce nopti de cazare avem la dispozitie: vineri spre sambata si sambata spre duminica (adica 2 nopti) SAU vineri spre sambata, sambata spre duminica si duminica spre luni ?

Eu as prefera sa pot pleca luni din Alba (ma gandesc ca duminica seara ar fi cam obositor de gasit un tren de plecare). Vorbesc numai in nume propriu.

#74
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
wizzbizz majoritatea au cerut 2 zile vineri spre sambata si sambata spre duminica. am specificat daca doriti altfel anuntati-ma dar la concret 100% c eu deja am dat lista la administrativ si daca iara ma vede cu modificari i-mi da cu ceva in cap
Hai hotarativa pana miane (miercuri 12.XII) la 12.00h sa ma duc cu toate modificarile odata.

#75
Croconelu

Croconelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 02.10.2005

View Postglido, on Dec 11 2007, 17:16, said:

wizzbizz majoritatea au cerut 2 zile vineri spre sambata si sambata spre duminica. am specificat daca doriti altfel anuntati-ma dar la concret 100% c eu deja am dat lista la administrativ si daca iara ma vede cu modificari i-mi da cu ceva in cap
Hai hotarativa pana miane (miercuri 12.XII) la 12.00h sa ma duc cu toate modificarile odata.
noi venim de vineri !
sa fim odihniti ... sa ne putem concentra.
se poate te rog adresa exacta ... pe cine gasim acolo , la cazare ?
merci.

#76
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
Univ 1Decembrie 1918 str Nicolae Iorga 11-13 dar daca intrebati orice albanez de Catedrala Reintregirii Neamului va va putea indica directia. Ma rog pentru cei care vin cu masine dinspre Sibiu, prima intersectie semaforizata (stanga statie de benzina, fata stanga SPAR) cotiti stanga si urmati drumul pe unde e mai lat, usor stanga pe langa un cimitir pe drumul cu 4 benzi pana jungeti la o alta intersectie semaforizata acolo facei dreapta si ajungeti in fata catedralei. Univ este in spatele catedralei la capatul strazii din stanga catedralei.
Pentru cei care vin dinspre Cluj  a doua intersectie semaforizata (centrul orasului) la dreapta tot inainte urcati un deal, curba la drepat si dupa curba apare o intersectie mare spre stanga cotiti stanga  , la intersectia semaforizata (langa Hotel Cetate) faceti stanga din nou si va treziti cu catedrala in fata.

La intrarea din spate este portar care va avea cheile si lista cu voi dar daca ajungeti pana pe la 6-7 poate ma mai gasiti si pe mine acolo. luati nr de tel de pe afis .....

#77
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
poate aveti careva sau puteti face rost de un emitator/receptor AV . Am pentru workshop un videoproiector cu analog-in  dar nu as vrea sa-l vad pe GunX impedicandu-se in cabluri (sau poate ca da  :naughty:  ? ) ceva ce sa putem lega la camera si de acolo wireless la proiector ....

Edited by glido, 11 December 2007 - 21:03.


#78
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
de asemena daca aveti careva un cablu firewire 4-4 ! ca am primit un laptoc cu 1394 dar are mufa de 4.

In alta ordine de idei : veniti cu bani pentru cumparaturi voi avea o mica expozitie cu vanzare de produse specifice :casete miniDV, head cleanere, derulatoare, DVD-uri la preturi de importator. (de exemplu derulatorul care in mod normai i-l luati cu 120 aici si numai aici va fi 100RON )


si vreau AZI pe PM Nume prenume localitate serie si nr bul/ci pentru diplome !!!

#79
WizzBizz

WizzBizz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 27.09.2005
Eu as vrea si noaptea de duminica spre luni pentru cazare dar numai daca mai este posibil fara a se crea prea multe complicatii. Daca nu mai merge, m-oi descurca eu sa dorm printr-un parc de pe acolo (aveti parcuri frumoase?).  :D

#80
srjKhan

srjKhan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 07.09.2006
Si eu sunt aproape sigur ca raman si duminica seara (adica 3 nopti, 2 persoane), fiindca nu prea am chef sa conduc noaptea spre Bucuresi, iar daca facem si o masa de incheiere...
In alta ordine de idei, orienteaza-te si de carciuma pt. masa, ori macar un furnizor de pizza ceva, un catering - daca lucrarile tin zi de vara pana-n seara nu vom mai fi atenti... dupa ora pranzului.
O sa incerc sa aduc un emitator-receptor cu specificatia ca pe laptopul meu n-a mers pe iesirea TV (nu e al meu, il imprumut). Cred ca e de vina laptopul fiindca daca i-am dat semnal dintr-un DVD player si a mers perfect. Eu ma descurc binisor la videoproiector cu un cablu de 5m de monitor, daca e de folos spune-mi.

#81
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
srjKhan  merci cablu VGA avem si noi, de 15m ! problema e semnalul analog de la camera la proiector, daca poti adu emitatorul vedem ce putem face cu el, daca nu am gasit cablu analog de 2.5m si-l vedem pe Gunx imblanzitor de serpi  :whistling: sau houdini intr-o scamatorie de evadare  :clapping:
despre masa am fost la cateva restaurante de cartier (cu mincare mai de casa si preturi mai mici) dar niciunul nu sa arata interesat de preturi reduse pentru grup. Undeva la un 12-15roni se poate manca BINE o ciorba si ceva felu' 2 la un restaurant anume, asta daca nu vreti pizza care o putem comanda si la 3+1gratuit servit din portbagajin jur de 10RON.
Pentru cei care ajungeti vineri pana pe la 2.30 mai sunt sanse sa gasim deschis cantina universitatii (pacat ca nu lucreaza sambata si duminica !) face tanti Jeni niste ciorbe de perisoare si de burta !!!!!  si e eftin ca braga 2roni portia si cu 2 felii de pita altceva nic nu mai vrei

#82
WizzBizz

WizzBizz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 27.09.2005
Tentanta mai suna Alba Iulia asta...  :coolspeak:

@Glido: Eu o sa ajung pe la voi pe vineri seara, pe la ora 8 (asa-mi arata biletul de tren). Iti dau si eu la randul meu un tzzzr cand am coborat in gara ?

Edited by WizzBizz, 12 December 2007 - 17:25.


#83
Zenus

Zenus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 17.10.2007
eu ti-am trimis banii in cont(100 ron)!zenus alias preot(clona)...!ti-am mai amintit asta!

#84
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005

View PostZenus, on Dec 13 2007, 10:27, said:

eu ti-am trimis banii in cont(100 ron)!zenus alias preot(clona)...!ti-am mai amintit asta!
mda mi-ai trimis numele de clona dar nu si numele real de aceea nu am putu face legatura cu banii din cont si un nick :))  lasa bine ca sa rezolvat !  :thumbup:


SE anunta ninsori peste tot aveti grija cum plecati la drum ! (lanturi , lopeti, vin fiert sau tuica ....)

http://www.travelwor..._drumurilor.php

Edited by glido, 13 December 2007 - 12:58.


#85
Zenus

Zenus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 17.10.2007
cu ce tren merg cei din bucuresti?poate ne gasim pe el!ne asteapta glido in gara?

#86
WizzBizz

WizzBizz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 27.09.2005
Eu plec cu Intercity-ul de ora 13:00 din Gara de Nord. Am incercat sa prind bilete la un Rapid de 6 dimineata dar nu mai erau locuri. Da-mi un PM daca mergem cu acelasi.

#87
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
la cat ajunge intercity-ul si cat costa biletul de persoana?

#88
Tractoristu'

Tractoristu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 06.09.2006
Attached File  trenuri.jpg   387.64K   47 downloads

#89
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005

View PostGunX, on Dec 13 2007, 18:55, said:

la cat ajunge intercity-ul si cat costa biletul de persoana?
www.infofer.ro dar atentie nu merge cu mozzila numai cu IE

uite  varianta foarte asemanatoare cu acel tren de 6 dimineata rapid

A   1745  Bucuresti Nord       Teius                    Alba iulia
         Ple  07:30            sos 14:10          
                      P   3613   Teius
                             Ple   14:20                    sos      14:47      
pret cu rezervare si cl I aprox 80RON


suntei figuri. si voi azi ultima zi v-ati gasit sa vedeti ce si cum cu mersul trenurilor ? of of of   :nonobad:

Edited by glido, 13 December 2007 - 19:24.


#90
Zenus

Zenus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 17.10.2007
draga Glido, eu nu pot sa plec mai devreme de ora 4 de la servici!asadar pot veni cu un tren care pleca de la bucuresti la 18, 50, dar ajunge la alba iulia la ora 1, 25 noaptea!!!!ma asteapta cineva atunci?????sau dorm in gara???
mai e o posibilitate sa plec cu unul la 16, 45 (dar nu stiu daca il prind), care ajunge la 23 fix la alba!macar atunci ma indruma si pe mine cineva la camin?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate