Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

Workshop Video

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
139 replies to this topic

#109
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005

View Postdrimi, on Dec 15 2007, 11:23, said:

mult success la workshop. :coolspeak:
multumim, scriu intr-o pauza, totul e OK de fapt o sa spuna ceilalti ca eu mis subiectiv

#110
pif_foto

pif_foto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,852
  • Înscris: 05.06.2007
Ce se mai aude pe la workshop? (n-avem rabdare pana luni). Cred ca era bun, totusi, un rezumat pe DVD al workshopului, care sa se vanda cu comanda prealabila intr-un numar minim - asa cum s-a facut si cu workshopul. Daca la workshop nu prea s-a inghesuit lumea, pt DVD sigur s-ar fi gasit mult mai multi doritori. Spor la work-shop si "s-auzim numai de bine!".

Edited by pif_foto, 15 December 2007 - 23:13.


#111
alnick

alnick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 06.06.2006

View Postpif_foto, on Dec 15 2007, 23:12, said:

Ce se mai aude pe la workshop? (n-avem rabdare pana luni). Cred ca era bun, totusi, un rezumat pe DVD al workshopului, care sa se vanda cu comanda prealabila intr-un numar minim - asa cum s-a facut si cu workshopul. Daca la workshop nu prea s-a inghesuit lumea, pt DVD sigur s-ar fi gasit mult mai multi doritori. Spor la work-shop si "s-auzim numai de bine!".


Acum am ajuns acasa; pot sa spun ca dupa prima zi sunt mai mult decat multumit (din toate pct. de vedere)
1. Au fost atinse toate pct. din agenda: regulile planurilor de filmare, incadrarea corecta, luarea in calcul a racordurilor, tehnica plombelor de simulare 2 camere,    
  greseli de evitat ca saltul peste ax etc
2. Discutii libere, schimb de experienta, idei; toate au fost mai mult decat utile mai ales ca au fost participanti din toate colturile tarii
3. Nu mai vorbesc de pret: 260 RON, care pt cineva care vrea sa faca bani din video e foarte putin
4. Berea de dupa a facut si ea toti banii

#112
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
Go In rules !!!  prietenii stiu de ce ;)

#113
vajumic

vajumic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 09.07.2007
nu povesteste nimeni nimic?

#114
Zenus

Zenus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 17.10.2007
impresii...impresii...impresii...(cred ca toata lumea le asteapta)!a fost un workshop grozav de reusit!nici nu ma asteptam sa fim tratati cu atat de multa deferenta!eu am ajuns la 1.30 noaptea, am luat cheia de la portar, singur in camera, curatenie, tv cu cablu, frigider,CALDURA => conditiile promise au fost mai mult decat indeplinite!
despre tematica...s-a sustinut in totalitate(cum ar fi fost  normal sa fie)!
iar despre atmosfera...a fost cea care intr-adevar a meritat toti banii!ati vazut si voi incordarea si cartelile de pe forum! la alba nu a fost deloc asa! figurile din spatele acelor nickuri sunt oameni adevarati, oameni seriosi, de caracter, care nu cauta sa se certe si sa isi impuna punctul de vedere cu orice pret! consider ca atmosfera de pe forum dezumanizeaza intr-un fel, pe cand astfel de workshopuri aduc "bucuria intalnirilor" (cum spunea paul gherasim)!
in fine, trecand peste asta, sa stiti ca gunx e om ca si noi, nu este pe departe atat de rautacios ca si pe forum in realitate, ba chiar m-ai mult ne-a lamurit amanuntit cu privire la orice explicatie sau detaliu i-am fi cerut! mi s-a parut un tip extraordinar, la fel ca si glido si ceilalti, bineinteles!!!
in concluzie, ma bucur nespus ca am participat la acest workshop, la care, pe langa informatiile dobandite, s-au inchegat si prietenii nemaipomenite(sa fiu in rima)!
P.S.: abia astept editia a doua DAR NU PE ACEEASI TEMA!

#115
vajumic

vajumic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 09.07.2007

View PostZenus, on Dec 17 2007, 12:56, said:

sa stiti ca gunx e om ca si noi, nu este pe departe atat de rautacios ca si pe forum in realitate!
dar cine a zis ca gunx este rau/rautacios? :))

#116
Zenus

Zenus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 17.10.2007
eu am zis(printre altii)!ca am primit susped pe user zenus si a trebuit sa fac o clona! dar acum am rectificat! nu ai cum sa nu te intelegi cu un om pt discutiile de pe forum!
in realitate e cu totul altceva! de aceea e de apreciat workshopul lui glido!daca ne-am fi cunoscut toti, nu ne mai balacaream (la ocazii, nu mereu)!

#117
Tractoristu'

Tractoristu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 06.09.2006
Imi pare rau ca n-am ajuns sa-l cunosc si eu personal pe GunX  :)

#118
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005

View PostTractoristu, on Dec 17 2007, 13:38, said:

Imi pare rau ca n-am ajuns sa-l cunosc si eu personal pe GunX  :)
maybe next time,  sa stiti ca una dintre expresiile des auzite spre sfarsitul workshopului era  "-Pe cand urmatorul ?"

si un posibil rapsuns: cand se mai aduna o trupa pe aceeasi tema sau cand se hotareste  trupa de "veterani" pentru continuare.

Ca si organizator pot spune ca unele lectii au fost invatate (eg. Go In :coolspeak: )  editiile urmatoare vor fi mai cizelate cu mai multa atentie acordata unor mici detalii cum ar fi o mai buna organizare a timpului.
Ma bucur ca v-ati simtit bine la Alba, poate povestile voastre vor trezi dorinta si in alti forumisti sa participe pe viitor la asemenea evenimente.


p.s.  nu am vazut eu sau nu sa facut ? am impresia ca nu am vazut o plomba promisa de Gunx pe secventele filmate la patinoar ?   :nonobad:   asa ca, Gunx te rugam frumos sa-ti faci un pic de timp si pe materialul lui srjKhan sau al lui WizzBizz (ei fiind din Buc) sa faci o mica mostra..

Pentru carcotasi ! s-a predat si sa explicat foarte bine, de Gunx, ce este acela o plomba de montaj dar in timp ce ne jucam cu materilalele  filmate la partea practica, Gunx a pomenit ceva de o plomba la un anumit cadru, dar discutiile sau intins prea mult si lumea a uitat de el.

un ultim lucru (deocamdata) cui i-i lipseste un cablu 1394 ?

Edited by glido, 17 December 2007 - 14:24.


#119
vajumic

vajumic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 09.07.2007
ar fi misto sa mai fie inca unul pe aceeasi tema. si, de asemenea, sa mai existe si alte serii..

#120
cocioaba

cocioaba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 20.07.2005
SUPER   WORKSHOP-ul   .ma bucur ca am participat  . FELICITARI > ORGANIZATORULUI, GUN X , SI TUTUROR CELOR PE CARE I-AM CUNOSCUT

#121
Zenus

Zenus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 17.10.2007
v-ati facut curaj si ati postat, domnule Cocioaba!

#122
Moldoveanul

Moldoveanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 01.02.2005
Impresii despre workshop...de la foarte bine in sus  :coolspeak:
Cuvinte numai de lauda organizatorilor (glido & GunX), totul a decurs conform asteptarilor, personal m-am simtit foarte bine la Alba-Iulia (locatia a fost bine aleasa zic eu), mi-a placut orasul cat am reusit sa vad din el. Asa mi-am dat seama si eu ce cultura am in acest domeniu (video), adica inca am foarte multe de invatat. Eu zic ca a fost doar inceputul...sper ca vor mai urma si alte asemenea evenimente pe diverse teme. Parerea mea ca la urmatorul workshop vor fi mai multi participanti. Numai bine...mai asteptam impresii...

#123
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
si pentru curiosi uite aici o mostra de diploma (evident anumite date au fost modificate...)  :P
Attached File  diploma_workshop.pdf   98.9K   129 downloads   :ack:  :ciocan:  :death:   :cursing:

Edited by glido, 18 December 2007 - 10:43.


#124
bydede

bydede

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 06.05.2006

View Postglido, on Dec 18 2007, 11:42, said:

si pentru curiosi uite aici o mostra de diploma (evident anumite date au fost modificate...)  :P
Attachment diploma_workshop.pdf   :ack:  :ciocan:  :death:   :cursing:

Cand o sa am timp, voi trece pe la primaria Cta sa intreb daca se poate face PFA doar cu diploma asta. Daca da, acest workshop mai are inca un motiv sa se mai tina. Nu ca i-ar mai trebui unul... :D

Impresii: Ne-am simtit bine, asta s-a vazut. Am avut foarte multe de invatat, iar ca sa aplici teoria, trebuie mai multa practica. De aceea, pe viitor trebuie pus un accent mai mare pe latura practica.
Multumiri lui glido, care este un bun organizator, lui GunX, care are veleitati de trainer si nu in ultimul rand, celor care au participat.
Pe scurt, a fost un workshop reusit, mai ales ca a fost si primul de acest gen.
Pt cei care vor DVD cu rezumat, va spun ca ar trebui sa participati mai intai si sa vedeti ce merita mai mult: un amarat de DVD sau o experienta live? Raspunsul meu este evident: daca s-ar mai tine, as face tot posibilul sa vin. (ca o paranteza, de la Alba Iulia si pana acasa - Cta, am facut 12 ore...Si a meritat.)
PS. Alba Iulia, este un oras superb.

#125
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005

View Postbydede, on Dec 18 2007, 11:33, said:

Cand o sa am timp, voi trece pe la primaria Cta sa intreb daca se poate face PFA doar cu diploma asta.
sper ca nu diploma atasata aici !!!  uita-te mai bine  ;)

#126
bydede

bydede

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 06.05.2006

View Postglido, on Dec 18 2007, 12:48, said:

sper ca nu diploma atasata aici !!!  uita-te mai bine  ;)

Din lipsa de timp, nu am descarcat-o!
Cand am vazut ce ai pus, m-a pufnit rasul! :lol:
Era totusi evident ca vorbeam de diploma cu care am plecat de la workshop (care nu seamana in nici un fel ca ce ai postat...)!
Toate cele bune!

Imi amintesc de Go In ca prima data, a fost Go Out!!!! :roflmaofast:

Edited by bydede, 18 December 2007 - 12:35.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate