Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Toamna

- - - - -
  • Please log in to reply
986 replies to this topic

#37
Skytalker

Skytalker

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 10.11.2007

View PostXtraVagAnT, on Nov 19 2007, 21:53, said:

Skytalker: Prima ar fi avut potential daca nu ii taiai picioarele bancii, asa parca pluteste in aer.

View PostSergi0, on Nov 19 2007, 22:28, said:

@Skytalker - la prima poza, subscriu la ce a scris XtraVagAnT, iar a doua e destul de interesanta,desi parca tot ii lipseste ceva....nu prea imi dau seama ce, poate e prea simpla....anyway, bafta in continuare ;)
Multumesc pentru feedback, spor tuturor :)

#38
vladutz8

vladutz8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 05.07.2007

View Postskin311, on Nov 20 2007, 15:36, said:

ce parere aveti de asta?



interesant cadru, dar sunt tare curios cum arata in culori  :rolleyes:

Edited by vladutz8, 20 November 2007 - 18:41.


#39
AlexAFC

AlexAFC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 09.03.2006

View Postskin311, on Nov 20 2007, 15:36, said:

ce parere aveti de asta?

prea aglomerata

#40
B-A-C-H

B-A-C-H

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 25.03.2007

View Postshobi, on Nov 20 2007, 15:18, said:

sa stii ca ideea nu e rea, incadrarea totusi ar fi fost mai fericita, cred eu, de la un punct mai sus, si cu un obiectiv mai wide :) (dar nu stiu daca permitea locul)

in rest, un pic de procesare si ar fi iesit o poza destul de ok ... dar repet, ideea nu mi se pare rea


Multam pentru aprecieri si critici, shobi.
Sincer, nu am vrut sa fac fotografia "mai wide" pentru ca NU am gandit-o ca pe un peisaj. Am avut cu totul altceva in minte, adecatelea o metafora (m-am gandit la un asalt al spleen-ului asupra unui caracter dur).

#41
Sergi0

Sergi0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 29.06.2007

View Postskin311, on Nov 20 2007, 15:36, said:

ce parere aveti de asta?

subscriu la ce a scris AlexAFC...

#42
vp-emanuel

vp-emanuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,000
  • Înscris: 09.10.2006
Inca doua de toamna de la mine  :

Attached Files



#43
Sfatos

Sfatos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 27.02.2006

View PostB-A-C-H, on Nov 20 2007, 15:13, said:

Am vazut mai sus niste imagini de toamna foarte frumoase. Se cunoaste ca aveti ochi de fotografi  B)
Unele dintre fotografii transmit foarte reusit ceata, umezeala, ruginirea toamnei in nenumarate nuante.
Daca as avea experienta voastra (si, eventual, talentul), m-as orienta cumva si spre teme un pic mai profunde, legate, evident, tot de sezonul cu pricina.

No offence, sunt constient ca sunt, probabil, cel mai ageamiu fotograf de pe forumul asta, asa ca ar trebui sa fiu ultimul care critica sau da sugestii.  :lol:

Indraznesc sa propun si eu o fotografie...

Toamna la zidurile cetatii
M-am jucat putin cu Lightroom si cu ACDSee, imi cer scuze, sunt insa niste portiuni arse pe cer care nu am avut ce le face. Nu este o opera de arta, dar parca e mai bine asa.
Nu este neaparat sa fii de acord cu mine.
Bafta!

Attached Files



#44
B-A-C-H

B-A-C-H

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 25.03.2007

View PostSfatos, on Nov 22 2007, 12:20, said:

M-am jucat putin cu Lightroom si cu ACDSee, imi cer scuze, sunt insa niste portiuni arse pe cer care nu am avut ce le face. Nu este o opera de arta, dar parca e mai bine asa.
Nu este neaparat sa fii de acord cu mine.
Bafta!

Nu pot decat sa ma bucur pentru ca fotografia mea ti s-a parut suficient de interesanta ca sa merite sa o faci mai buna :)
Sunt cam neindemanatic cu programele de editare foto si partea proasta e ca nici nu dispun de timpul necesar pentru a invata sa le stapanesc cum trebuie :)
Indraznesc, totusi, o obiectiune la rezultatul tau: ma gandesc ca poate arata un pic mai bine daca la crop-ul tau lasai sa se vada macar putin din acele tigle de acoperis. Mie mi-au placut, aveau o culoare "tomnateca" si erau cam ude :). In rest, ce sa zic. Nu este neparat necesar sa fie si ceilalti de acord cu mine, dar cred ca stii meserie :)

#45
ralcr

ralcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 03.07.2007
Attached File  _MG_2331.jpg   251K   126 downloads

#46
Sfatos

Sfatos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 27.02.2006

View PostB-A-C-H, on Nov 22 2007, 23:51, said:

Nu pot decat sa ma bucur pentru ca fotografia mea ti s-a parut suficient de interesanta ca sa merite sa o faci mai buna :)
Sunt cam neindemanatic cu programele de editare foto si partea proasta e ca nici nu dispun de timpul necesar pentru a invata sa le stapanesc cum trebuie :)
Indraznesc, totusi, o obiectiune la rezultatul tau: ma gandesc ca poate arata un pic mai bine daca la crop-ul tau lasai sa se vada macar putin din acele tigle de acoperis. Mie mi-au placut, aveau o culoare "tomnateca" si erau cam ude :). In rest, ce sa zic. Nu este neparat necesar sa fie si ceilalti de acord cu mine, dar cred ca stii meserie :)
Multumesc pentru apreciere. Nu cred ca stiu cine stie ce meserie. Photoshopul este un mamut de program si trebuie sa stai zi de zi cu el in fata ca sa poti sa spui ca stii sa il folosesti, iar Lightroom-ul este si el destul de complex, dar nu asa complex ca PS.
Uite am facut si cu tiglele. Este intradevar interesanta si asa. Poate trebuia sa bag un pic mai mult contrast.
Spor la poze!

Attached Files


Edited by Sfatos, 23 November 2007 - 09:58.


#47
inrem

inrem

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.11.2007
[quote name='shobi' date='Nov 4 2007, 20:05' post='3608025']
A venit, a venit toamna ... acopera-mi inima cu ceva ...

>> Frumos. E ca "briosa lui Proust": mie imi aduce aminte de filmul Dumbrava Minunata (sau Veronica, nu sunt sigur). Oricum mi s-a facut pofta de cacao cu lapte, chec facut in casa.... si ma intreb de ce nu mai port izmene chinezesti...

#48
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

View Postinrem, on Nov 23 2007, 13:35, said:

View Postshobi, on Nov 4 2007, 20:05, said:

A venit, a venit toamna ... acopera-mi inima cu ceva ...

>> Frumos. E ca "briosa lui Proust": mie imi aduce aminte de filmul Dumbrava Minunata (sau Veronica, nu sunt sigur). Oricum mi s-a facut pofta de cacao cu lapte, chec facut in casa.... si ma intreb de ce nu mai port izmene chinezesti...
:) atunci e de bine ... pofta buna ;)

#49
twins1

twins1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,518
  • Înscris: 24.01.2007
...
Attached File  toamna2.jpg   110.79K   123 downloads

#50
sarpeco

sarpeco

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 19.11.2006
@ hiena: frumoasa cromatica; imi place!

Attached File  Toamna_IMGP6406.jpg   228.34K   144 downloads

#51
sithmaster

sithmaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 30.05.2007
hopp si eu cu un cadru...

#52
Semper Pri

Semper Pri

    Wannabe photographer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,380
  • Înscris: 19.10.2006
sarpeco - imi place "Toamna" ta. Excelentă lumina.

#53
jacson

jacson

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 22.08.2007

View Postsithmaster, on Nov 27 2007, 11:37, said:

hopp si eu cu un cadru...

no asta deja e din lumea irealului. cerul ala e mult prea albastru, oricum frumoasa poza. Ia zi si mie unde gasesc un magazin in Tg-mures unde gasesc accesorii foto?

#54
sarpeco

sarpeco

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 19.11.2006

View PostSemper Pri, on Nov 27 2007, 15:28, said:

sarpeco - imi place "Toamna" ta. Excelentă lumina.
Multumesc pentru apreciere, Semper Pri !

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate