Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Sagem my411x

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
Deleted

Deleted

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.08.2007
Topic dedicat Telefonului Sagem my411x :

Caracteristici principale:
Forma: clasic
Dimensiuni: 103.2 X 45.2 X 14.2 mm
Greutate: 84.9g
Ecran principal - rezolutie: 128 X 160 pixeli
Ecran principal - culori: 65.536
Ecran principal - tehnologie: CSTN
Memorie interna: 13 MB
Memorie externa: micro SD
Autonomie in convorbire: pana la 5h
Autonomie in stand by time: pana la 300h
Acumulator: Li-Ion 700 mAh
Sistem de operare: propriu

Imagine si sunet:
Camera: integrata
Rezolutie imagine : VGA (640 x 480) pixeli
Zoom camera: x4
Sunete: Poly32, AMR, MP3, AAC

Mesaje:
MMS

Conectivitate:
Bluetooth
Compatibil cablu: USB
WAP: 2.0
GPRS: clasa 10
Modem

Media:
MP3 player

Personalizare:
Personalizare: tonuri de apel, imagini de fundal
Jocuri

Alte servicii:
Self Care (*100#)
JAVA: MIDP 2.0

Alte caracteristici:
Handsfree incorporat
Vibratie
Dictionar intuitiv: T9

Un telefon bun la pret minim...

#2
Deleted

Deleted

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.08.2007
niste opinii....ceva ?

Attached Files



#3
kROSR

kROSR

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 02.11.2007
Ce pot sa spun si eu detin un my411x si sunt destul de multumit, singura chestie care ma deranjeaza este  ca trebuie sa ii sterg ecranul din 10 in 10 minute....

#4
Deleted

Deleted

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.08.2007
apropo...stie cineva cum pot pune jocuri prin Bluetooth Adaptor ??? dupa ce le descarca zice k nu le poate deschide

#5
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,898
  • Înscris: 14.11.2004

View PostDeleted, on Nov 3 2007, 22:37, said:

apropo...stie cineva cum pot pune jocuri prin Bluetooth Adaptor ??? dupa ce le descarca zice k nu le poate deschide


Tu trimiti jocurile alea ca pe o melodie , adica ii dai send si il lasi pe el sa o deschida ??? , la BlueSoleil , exista un eplorer de fisiere , care iti permite sa "plantezi
" diferite fisiere , decare telefonul sa nu stie , adica sa pui JAR in el desi el nu are accepta si pe urma il rulezi de acolo .

#6
Deleted

Deleted

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.08.2007

View Postconnectorxp, on Nov 3 2007, 22:59, said:

Tu trimiti jocurile alea ca pe o melodie , adica ii dai send si il lasi pe el sa o deschida ??? , la BlueSoleil , exista un eplorer de fisiere , care iti permite sa "plantezi
" diferite fisiere , decare telefonul sa nu stie , adica sa pui JAR in el desi el nu are accepta si pe urma il rulezi de acolo .



da.....dau send....ce trb sa fac ??? nu am inteles postul tau....da nu accepta jar.....ce pot sa fac ????

#7
vasilas_1

vasilas_1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 13.09.2006
Vezi daca ai in menu(desi nu cred ca ai):settings-storage-default locations-my applications-my card).
Daca n-ai,nu poti trimite jocuri prin BTooth,decat daca modifici extensia:adica,din .jar=>.amr.
CEl mai simplu e sa le trimiti pe wap si sa le descarci de acolo:
http://www.cellmind....pload/index.php

#8
Deleted

Deleted

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.08.2007
dar ma costa nu ? inteleg k jocul e gratis....dar ma costa intrarea pe wap.....gratis intru doar pe orange world

#9
Deleted

Deleted

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.08.2007
si extensia o pot modifica schimband pur si simplu numele din .jar in . amr

#10
Corciu

Corciu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.11.2007
care ma ajuta si pe mine cu o chestie pls?..sa imi spuna daca se poate scoate bara aia de meniu de pe desktop...si sa imi zicetzi daca si voua va merge mai najpa sagemul asta my411x...mie imi merge cumva aja mai incet...ca si un calculator care n-ar avea rami..dau pe meniu si il deschide mai greu sau tampeni dinastea..si nici nu am card sau ceva ca sa zici ca il citeste ala mia greu sau nush ce...care stie informati-ma si pe mine pls

#11
Deleted

Deleted

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.08.2007

View PostCorciu, on Nov 6 2007, 00:15, said:

care ma ajuta si pe mine cu o chestie pls?..sa imi spuna daca se poate scoate bara aia de meniu de pe desktop...si sa imi zicetzi daca si voua va merge mai najpa sagemul asta my411x...mie imi merge cumva aja mai incet...ca si un calculator care n-ar avea rami..dau pe meniu si il deschide mai greu sau tampeni dinastea..si nici nu am card sau ceva ca sa zici ca il citeste ala mia greu sau nush ce...care stie informati-ma si pe mine pls


sal...bara din pacate nu o poti scoate doar prin resoftare....dar e f complicat....dc ? pt k nu faci doar resoftarea ci mai scoti si aia.......
yo am card de 1 gb si mi si misca f bine.....dute la magazinul de unde l-ai cumparat...e ori de la soft care e prost.....ori are probleme din fabrica....
tine-ne la curent cu ce ai facut......bye

#12
tibi2182

tibi2182

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 01.12.2006

View PostDeleted, on Nov 6 2007, 14:20, said:

sal...bara din pacate nu o poti scoate doar prin resoftare....dar e f complicat....dc ? pt k nu faci doar resoftarea ci mai scoti si aia.......
yo am card de 1 gb si mi si misca f bine.....dute la magazinul de unde l-ai cumparat...e ori de la soft care e prost.....ori are probleme din fabrica....
tine-ne la curent cu ce ai facut......bye



bara nu o poti scoate nici prin resoftare...resoftarea ti-o fac doar cei de la orange cu acelasi soft,daca se misca greu e posibil sa fie plina memoria telefonului,oricum prea repede sa nu te astepti sa se miste...

#13
vasilas_1

vasilas_1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 13.09.2006
@deleted:"TEhica de a trimite/download jocuri de pe wap nu are NICI o legatura cu faptul ca nu-ti instaleaza telu resp. jocuri.Poate sunt 3D.Altfel,nu ai nevoie decat de J2ME si rezolutia corecta.

CA sa transformi extensia din .amr in .jar(dupa ce le-ai trimis in tel.)ai nevoie de o aplicatie JAva instalata pe mobil.Asta stiu.
Nu cunosc prea multe amanunte,ca nu am folosit asa ceva niciodata...

Edited by vasilas_1, 08 November 2007 - 04:41.


#14
andreeajora

andreeajora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 08.11.2007
Eu sunt foarte multumita de telefonul acesta. Camera video e cam slaba si nici nu reusesc sa inregistrez mai mult de 30 secunde. Nu-mi place nici faptul ca nu are multitasking, adica e enervant ca atunci cand ascult muzica la player, numai asta pot face:(
Oricum arata foarte sweet telefonul :)

#15
panda1717

panda1717

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 13.11.2007
am si eu un sagem my411cv...dar nu gasesc casti pentru el :mellow: ma intrebam daca merg castile de la my411x sau my411v la al meu...sau daca stie cineva unde pot gasi casti pentru al meu ca imi doresc tare mult .M-am uitat pe site-ul de fara pentru sagem,dar se pare ca nu trimit si in Romania....pls...ma ajuta cineva?

#16
panda1717

panda1717

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 13.11.2007
chiar nu stie nimeni sa-mi raspunda si mie la intrebare? :thumbdown:
eu ce ma fac?ma ajuta si pe mine cineva :confuzzled:

#17
the_dark_ness

the_dark_ness

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 24.04.2006
Stiti cum pot opri si eu Call divert-if no answer?Am incercat sa opresc optiunea din meniul lui dar fara rezultat.Am incercat si cu niste coduri gasite pe google dar la fel nimic.Am inteles ca problema ar fi de fapt cauzata de operator in speta Orange.Ce trebuie sa-i fac?Multumesc.

#18
vasilas_1

vasilas_1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 13.09.2006

View Postpanda1717, on Nov 20 2007, 13:28, said:

ma intrebam daca merg castile de la my411x sau my411v la al meu...
DA.Merg...

@the_dark_ness:daca suni la Orange,ei ce spun?

http://www.my850sagem.com/

Edited by vasilas_1, 03 December 2007 - 01:42.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate