Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Canon Pixma MP210

- - - - -
  • Please log in to reply
420 replies to this topic

#19
nilf40f

nilf40f

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 03.05.2007

 Mtz, on Dec 2 2007, 10:29, said:

Aveti idee de ce la MP210 s-au folosit cartuse de capacitate mai mica decat la MP160/180? Oare PG40 erau prea grele? Sau o fi o chestie de marketing ca sa cumpere utilizatorii cartuse mai des?
Rog raspunzuri avizate.
Merci.

enjoy,
Mtz
Daca cauti pe mai multe siteuri vei vedea ca la mp210 se pot achizitiona optional cartuse pg40 si cl41. Deci dupa cum ai spus nu poate fi vorba decit de numarul de coli listate cu un cartus (cantitatea de cerneala). Anul trecut la cele care veneau cu cartuse pg40 si cl41 ( ex. mp 160 ) se putea monta pg50, cl51 care contineau mai multa cerneala deci se puteau lista mai multe pagini. Acum le-au redus si mai mult, probabil cu timpul o sa le incarcam dupa 10 file listate.

#20
nilf40f

nilf40f

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 03.05.2007

 junior99, on Nov 21 2007, 12:15, said:

Salut!Am si eu o imprimanta Canon MP210.Am o mica problema, nu prea stiu unde gasesc kit de rifilare pentru el(NEGRU si COLOR).Sau daca puteti sa-mi spuneti cum pot refila.Sunt in Cluj-Napoca ,(student) si nu stau prea bine cu banii.Va-rog sa ma ajutati cu niste idei in legatura cu kitul.Mersi mult :console:
Cauta pe net rastero.ro .Acolo gasesti cerneala pentru pg40 si cl41 , o trimit si inalte localitati. Daca ti-e prea scump, cauta pe la librarii de duzina , cerneala pentru incarcat cartuse. Nu ai cum sa nu gasesti si inca ieftin la aproximativ 10 - 11,5 lei sticluta de 100 ml.

#21
RapX

RapX

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.12.2007
Salut, mi-am luat si eu mp210 de 2 saptamani si de la inceput am avut probleme cu scanerul. Imi da eroare de genul: Cannot communicate with scanner. Cable may be disconnected...Scanner driver will be closed. Am crezut ca e defecta, am duso la garantie, mi-au zis ca nu are nimic. Am fost cu ea la un prieten sa ma conving, instalez drivere si soft, merge scannerul. Am zis c-o fi ceva de la Windows, reinstalez, aceeasi problema. Nu stiu ce sa-i mai fac. A intampinat cineva probleme de genul asta? cum as putea rezolva? Multumesc anticipat!

#22
zalann

zalann

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 11.11.2007
deci ... pana la urma cum se reseteaza? am reusit sa pacalesc colorul, dar negru nu vrea nicicum..ledul de la color palpaie ... iar de la negru arde incontinu ... ce e de facut? HELP MEEE

#23
RapX

RapX

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.12.2007
scrie mai sus, tii 5 secunde apasat butonul Cancel.

#24
belik

belik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.12.2007
salutare am un canon pixma mp 210 si am o problema nu stiu solutia. de curiozitate am mai comandat inca una sa vad daca se intampla aceeasi chestie si cam acelasi lucru. ce mi se intampla: ii dau sa copieze o pagina si e totul ok imi scoate copia perfecta si e ok. cand ii dau sa scanez o pagina oarecare mi se blocheaza lampa de scanare la un sfert de sfarsit, nu se mai duce pana la capat si nici nu se mai intoarce. ce-i pot face??

#25
belik

belik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.12.2007
hmmm aceeasi problema o am si eu, mi s-a spus ca e din cauza driver-ului, dar puii mei ca doar e cd de la imprimanta, mi s-a spus sa iau ultima versiune de driver, mai multe nu mai stiu, dar as vrea.

#26
Georullz

Georullz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 02.10.2007
care este cancelul ?

cred k butonul pt xerox color e cancelu

Attached Files


Edited by Georullz, 15 December 2007 - 19:50.


#27
RapX

RapX

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.12.2007
nu, ultimul buton rosu este cancel-ul.

#28
rusea

rusea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 12.01.2007
Canon MP 210, dupa cate stiu eu foloseste cartuse PG-37 si CL-38 si nu PG-40 si CL-41

#29
trandafirrrosu

trandafirrrosu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 24.07.2007

 junior99, on Nov 21 2007, 11:15, said:

Salut!Am si eu o imprimanta Canon MP210.Am o mica problema, nu prea stiu unde gasesc kit de rifilare pentru el(NEGRU si COLOR).Sau daca puteti sa-mi spuneti cum pot refila.Sunt in Cluj-Napoca ,(student) si nu stau prea bine cu banii.Va-rog sa ma ajutati cu niste idei in legatura cu kitul.Mersi mult :console:
gasesti cerneala pentru canon la intend in cluj. un set costa 44 lei. succes!

#30
jetzep

jetzep

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.01.2008
Salutare.Imi poate spune cineva unde gasesc cerneala pentru Pg-37 sau Pg-40 in bucuresti.De preferat ar fi sa fie pe langa regie sau dak nu makr intr-un loc mai cunoscut:).

#31
zetlorf

zetlorf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 17.06.2006
Mi-am reincarcat ieri si astazi cartusul color (CL-38) la Canon MP210 (la doua firme diferite), dar dupa fiecare reincarcare pozele nu au mai iesit la fel de bune, in sensul ca poza printata are tonuri mai calde (cu nuanta rosie mai accentuata). Cu cartusul original pozele ieseau exact ca pe monitor, acum parca ar mai adauga imprimanta un strop de rosu peste culori. Sa fie oare cerneala neoriginala (?) de vina?

#32
bad_engel

bad_engel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.01.2008
salut. eu am un multifunctional canon pixma mp220 si am si eu problema cu cartushul. adik mi-am reincarcat prima oara cartushul ala negru si imi zice k tot gol e, doar k la mine nu arde nici un beculetz pe panel, ci vad in My printer k e nivelul gol, si dak dau sa verific aceeasi chestie pe lcd, tot gol arata, dar ESTE PLIN!!!! stiu 100%. am incercat si cu butonul Cancel si nu stiu ce sa mai fac  :cursing: :cursing:

#33
ciulikidd

ciulikidd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.01.2008

 nilf40f, on Dec 4 2007, 21:01, said:

Daca cauti pe mai multe siteuri vei vedea ca la mp210 se pot achizitiona optional cartuse pg40 si cl41. Deci dupa cum ai spus nu poate fi vorba decit de numarul de coli listate cu un cartus (cantitatea de cerneala). Anul trecut la cele care veneau cu cartuse pg40 si cl41 ( ex. mp 160 ) se putea monta pg50, cl51 care contineau mai multa cerneala deci se puteau lista mai multe pagini. Acum le-au redus si mai mult, probabil cu timpul o sa le incarcam dupa 10 file listate.
:mellow:  am si yo canon mp210 si i-am dat pe acolo la setari sa curete toate prostiile elea si aloi am dat sa printeze si imi zicea sa introduc cartusul cu negru ...... si astasi am scanat cena si nu vrea sa imi scaneze ce sa ii fac .... astept raspunss pls am nevoie sa rezolv repede problema  :mellow:

#34
ciulikidd

ciulikidd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.01.2008

 trandafirrrosu, on Jan 6 2008, 18:37, said:

gasesti cerneala pentru canon la intend in cluj. un set costa 44 lei. succes!
:mellow:  am si yo canon mp210 si i-am dat pe acolo la setari sa curete toate prostiile elea si aloi am dat sa printeze si imi zicea sa introduc cartusul cu negru ...... si astasi am scanat cena si nu vrea sa imi scaneze ce sa ii fac .... astept raspunss pls am nevoie sa rezolv repede problema  :mellow:

#35
ciulikidd

ciulikidd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.01.2008

 ct10dre, on Nov 15 2007, 23:43, said:

De cand o ai? Esti multumit de multifunctionala ? Ai rezolvat problema cu resetarea cartusului? Te intreb pentru ca vreau sa-mi iau si eu una la fel.
:mellow:  am si yo canon mp210 si i-am dat pe acolo la setari sa curete toate prostiile elea si aloi am dat sa printeze si imi zicea sa introduc cartusul cu negru ...... si astasi am scanat cena si nu vrea sa imi scaneze ce sa ii fac .... astept raspunss pls am nevoie sa rezolv repede problema  :mellow:

#36
EaglePk

EaglePk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 13.03.2007
Sall.. am achizitionat si eu astazi modelul acesta de imprimanta.. La prima vedere e totul ok.Doar k am facut prostia de a "xeroxa" un buletin si am uitat capacul dela scaner deschiss..(greseala banala)..mia facut toata foaia neagra mai putin unde era buletinul.. Cand am dat sa verific nivelul tusului .. acesta a scazut cu "o liniuta".. atat la tusul negru CAT SI LA CEL COLOR...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate