Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

pentru ce plateste adsense cel mai mult?

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
mafiott92

mafiott92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 26.08.2007

View Postworlds_pain, on Mar 24 2008, 15:19, said:

Ma tu te-ai cam gandit la AdSense ca iti va aduce o suma mare de bani in scurt timp..ei bine, nu iti aduce. Ceea ce gastigi din AdSense este ceva asa suplimentar, nu un venit pe care sa pui baza - mai ales ca iti pot da ban in orice moment din motive stiute doar de ei. Cel mai bine este sa ai un produs propriu care sa il vinzi..nu te astepta sa iti dau idee ca daca as avea ceva bun as tine pentru mine. Iar la fel cand iti faci un site pentru Adsensuri trebuie sa ai un trafic foarte mare - cu cat ai traficul mai mare cu atat cresc sansele sa primesti click-uri. Per ansamblu, faza asta cu AdSense e o prostie.
Nu , nu neaparat m-am gandit la bani , am lucrat cateva luni cu adsense si stiu cam tot ce se intampla cu acesta, cat se plateste si cum se plateste. Stiu ca nu se poate scoate profit intr-un timp relativ scurt doar poate in cazul in care ai siteul deja promovat bine si cu cateva mii de vizite unice pe zi. Nu ma gandesc la castiguri exagerate, nu ma gandesc neaparat sa fie un venit de baza deoarece am o familie care ma intretine. Vreau sa fac ceva frumos de care sa ma ocp si care sa produca ceva, sa stiu ca nu pierd timp aiurea. Da, si eu cred ca ar merge mai bine cu un sistem de plata prin sms, deexemplu insa trebuie un script, deexemplu dating, ar merge ceva gen intimitate.ro unde trebuie sa trimiti sms la un numar scurt pentru a activa contul pe acel site. In general aceste sms-uri sunt cam "scumpe" deoarece profitul este mic si pentru a castiga ceva din aceasta afacere trebuie sa ridici pretul foarte mult => nici de aici nu vin castiguri enorme, doar in cazul in care ai un site foarte dezvoltat si lumea este dependenta de siteul tau, deci trebuie sa ai ceva unic sau ceva peste tot ceea ce s-a facut pana acum in domeniul respectiv.

Din aceste motive nu mai stau eu de joaca cu siteuri mici de tot si vreau ceva putin mai maricel, poate sa lucram impreuna mai multe persoane sau sa punem bani si sa facem un MMORPG sau ceva care sa scoata profit dar...mai e ceva...cand va scoate profit o sa trebuiasca impartit la cam multe capete.  Eu astept in continuare oferte de scripturi sau propuneri pentru siteuri. Ma puteti contacta si pe ym sau pe pv.

#20
mafiott92

mafiott92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 26.08.2007
up...

#21
muzikie

muzikie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 11.10.2008
Nu stiu de ce dar cred ca visezi aiurea. Ceea ce vrei tu sa faci necesita multe cunostinte de programare, o echipa serioasa care sa fie aproape tot timpul "in priza", iar din cate imi dau seama tu esti un incepator. Se poate castiga pe adsense dar pe site-uri in engleza, nisate si cu trafic consistent.

#22
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

View Postmuzikie, on 15th December 2011, 23:54, said:

Nu stiu de ce dar cred ca visezi aiurea. Ceea ce vrei tu sa faci necesita multe cunostinte de programare, o echipa serioasa care sa fie aproape tot timpul "in priza", iar din cate imi dau seama tu esti un incepator. Se poate castiga pe adsense dar pe site-uri in engleza, nisate si cu trafic consistent.

Sigur cum sa nu..... :thumbdown:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate