Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Case pe structura metalica

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#55
n0n1

n0n1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 30.06.2008
Scuze, acum am vazut topicul. pentru cine este interesat de casele pe structura metalica aruncati o privire aici:.................................... Sper ca nu se considera reclama, este casa unui medic.

Nu o consider reclama insa e vorba de site-un unui cabinet medical, deci tot un soi de reclama, fiind totusi pe alt gen de arie, voi fi iertator, doar de data asta. Regulamentul specifica clar, fara site-uri cu SRL-uri.

Edited by Astrul, 28 August 2009 - 20:50.


#56
aanciu

aanciu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.08.2009

View PostDns78, on 24th July 2008, 11:00, said:

Cred ca e mai buna casa pe structura metalica decit cea pe lemn datorita proprietatilor mecanice pe care le are metalul fata de cele pe care le are lemnul.
Care este coeficientul termic al unei case metalice si una din caramida tip POROTHERM?
La casele din metal si din lemn se face paratrasnet?
Am gasit un link care arata foarte multe poze si filmulete din timpul ansamblarii! Ptr detalii PM.


Salutare,

Atasat aveti comparatia dintre casele pe structura metalica si casele din zidarie porotherm.
Diferenta care apare este la pereti pentru ca acoperisul poate fi, cel putin teoretic, izolat identic.
Aveti si firma care se ocupa cu furnizarea sistemului complet.

Multumim pentru informatiile utile, si pentru promovarea firmei. Va mai steptam pe alte conturi pentru a continua campania anti-criza. :peacefingers:

Edited by Astrul, 28 August 2009 - 20:53.


#57
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,729
  • Înscris: 03.12.2005

View Postn0n1, on 5th July 2009, 13:58, said:

Scuze, acum am vazut topicul. pentru cine este interesat de casele pe structura metalica aruncati o privire aici: . Sper ca nu se considera reclama, este casa unui medic.

Geniala poza "PNESSP - Asistent in chelire ia sange din pacienta buna"

Edited by Astrul, 28 August 2009 - 20:51.


#58
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,529
  • Înscris: 10.05.2007

View Postn0n1, on 5th July 2009, 14:58, said:

Scuze, acum am vazut topicul. pentru cine este interesat de casele pe structura metalica aruncati o privire aici:.................................... Sper ca nu se considera reclama, este casa unui medic.

Nu o consider reclama insa e vorba de site-un unui cabinet medical, deci tot un soi de reclama, fiind totusi pe alt gen de arie, voi fi iertator, doar de data asta. Regulamentul specifica clar, fara site-uri cu SRL-uri.
Daca tii neaparat sa arati pozele le poti pune direct aici fara a fi nevoit sa faci reclama. Stiu, e mai simplu asa dar lenea te poate costa contul.

#59
taraclaudiu

taraclaudiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 24.07.2009

View PostAstrul, on 28th August 2009, 20:51, said:

Daca tii neaparat sa arati pozele le poti pune direct aici fara a fi nevoit sa faci reclama. Stiu, e mai simplu asa dar lenea te poate costa contul.

Astrule am si eu o curiozitate.
Ce ii arde asa tare pe cei de pe forumul softpedia daca apare un link la un kk.srl sau alte firme.
Se face reclama la respectiva firma?! Asa si? care e problema?
Interesul principal al forumului nu este acela de a avea cat mai multi vizitatori?
Ori eu ca si consumator de informatie daca vad ca nu am acces la diverse informatii din cauza acestei cenzuri ma duc pe alte site-uri care nu se ofuscheaza de nu stiu ce link-uri.
Esti hondar ca si mine si am gasit pe forumul honda o gramada de informatii utile care mi-au salvat timp si bani din buzunar. Exemple: de unde sa iau covorase ieftine, unde gasesc cele mai bune preturi la jenti si anvelope, care service-uri sunt serioase dar mai ales neserioase etc etc.
Sfat: ar trebui pus in balanta ce e mai important...sa cenzuram si sa migreze userii spre alte forumuri mai libere in gandire sau sa lasam liber la informatii si atragem noi si noi useri...pentru ca in capul lor se va dezvolta ideea caut o informatie utila? nimic mai simplu...pe softpedia.
Respecte!

Edited by taraclaudiu, 19 June 2011 - 11:25.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate