Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 

Videoclipuri personale: Provocare

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
122 replies to this topic

#91
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
la folosit lumina de interior. dar nu e obligatoriu. e bine sa fii "nebun" ca altfel nu ai idei...dar zi ce e cu mana aia?
eu asa am perceput-o, ca nu de fapt TU fumezi, ci mana te pune sa fumezi. sau am gandit prea profund?  :rolleyes:

#92
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007

View Postuko, on Dec 1 2007, 14:33, said:

la folosit lumina de interior. dar nu e obligatoriu. e bine sa fii "nebun" ca altfel nu ai idei...dar zi ce e cu mana aia?
eu asa am perceput-o, ca nu de fapt TU fumezi, ci mana te pune sa fumezi. sau am gandit prea profund?  :rolleyes:
Pai daca ne gandim cam asta e ideea..si sticla din prima faza e o sticla de votka deci...am putea zice asta.
Dar .. nu asta a fost ideea mea.
Nu am avut nici o idee.  :lol: Dar..oamenilor li sa parut ceva sinistru...din cauza melodiei doar..dar ei nu stiu..puteam sa las ecranul negru si sa pun melodia aia si tot li se parea tare.

#93
nirosbog

nirosbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 22.10.2005

View Postthe_real_pickone, on Nov 30 2007, 09:51, said:

Salutare....



.       Am zis sa vin si eu cu un mic, mic, foarte mic clip... o demonstratie de SLOWMOTION  :naughty:

      
.       Vrei sa vezi clip-ul??? ATUNCI APASA IN ....... LINK-ul meu aici!!! :P   Don't Forgot... Sound on !!! SubWoofer VERSION!!!

.   "Story" - Clip de cateva secunde, realizat in SLOWMOTION, dintr-un singur cadru... cu o melodie pe masura, mic efect de pelicula, 25p cinemod... si mana de "maestru" folosita pe camera precum steady-ul profesional ...  :console:   CREAT in 25 MINUTE! Cateva programe de baza...  :rolleyes:



PS: Cadru dintr-un CLIP CELEBRU ce inca este in curs de procesare...  :thumbup:

Nu merge link-ul. :confuzzled:

#94
the_real_pickone

the_real_pickone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 07.11.2007

View Postnirosbog, on Dec 1 2007, 19:22, said:

Nu merge link-ul. :confuzzled:

incearca refresh sau ceva de genul. daca tot nu va merge, fac upload-ul cu alt site

#95
nirosbog

nirosbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 22.10.2005

View Postnirosbog, on Dec 1 2007, 19:22, said:

Nu merge link-ul. :confuzzled:
Gata!A mers. :coolspeak:
Stilul vostru!Inconfundabil!
Asa cum am mai spus, sunt un fan al vostru si imi place tot ce faceti. :thumbup:

MtzEdit: fan nu fun...

Edited by Mtz, 02 December 2007 - 01:10.


#96
pickone

pickone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,636
  • Înscris: 20.09.2005
PUN PE ACEST TOPIC DE PROVOCARE... 2 Clip-uri... de fapt este o prezentare (deconspirare) a noastra in doua variante...
Varianta mea si a celui mai bun Prieten !!!

SlowMotion's Version

PickOne's Version



PS: presimt in continuare ca se face ABUZ....  pe aceasta arie.... ABUZ la greu....

Edited by pickone, 07 December 2007 - 12:38.


#97
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007
Mda....PickOne's Version clar mai atragatoare dar...nu ma impresioneaza nici o varianta....
Dar pentru voi doi va rog un pic sa comentati si clipurile mele.
Am postat doua..nush daca ati vazut.

#98
pickone

pickone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,636
  • Înscris: 20.09.2005
Daca te rog eu sa mai pui inca odata clip-urile tale... te superi? pana plec la masa, ai timp sa pui, iar eu cand vin... le vizualizez... M-ai facut curios... Daca astea nu te impresioneaza... Chiar m-ai facut foarte curios!


Am inteles ca versiunea lu' Slo'Mo' avea niste probleme, s-a rezolvat, acum downloadul functioneaza perfect! ;) Se vedea aiurea de la site-ul de upload...


PS: A citit si el ultimul tau post de aici... si s-a prapadit de ras, stii bine ce mult conteaza parerea ta pt el... pt ca stie ce poti... si stie ce poate...  CITEZ : "TOCMAI EL VORBESTE?!?!!? MUA-HAHAHAHA"

Edited by pickone, 07 December 2007 - 12:48.


#99
pickone

pickone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,636
  • Înscris: 20.09.2005
Aoleoooooooo! :death:

Tu esti ala cu "VA URMA" !!! :ciocan:


Sfat-ul meu: abtine-te la comentarii... acum ii dau deptate de o mie de ori mai mult! :))

Edited by pickone, 07 December 2007 - 12:54.


#100
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007
Adik d c sa ma abtin de la comentarii?
Nu sunt bune comentariile mele?
Atunci cand pui un clip mentioneaza cine nu vrei sa comenteze.
Nu inteleg.
Postezi clip pentru a fi comentat dar imi zici sa ma abtin de la comentarii.
Hotaraste te.
Daca vrei sa fie comentat de un cerc restrans fa tu un forum al tau si gata.

#101
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007
PS: A citit si el ultimul tau post de aici... si s-a prapadit de ras, stii bine ce mult conteaza parerea ta pt el... pt ca stie ce poti... si stie ce poate... CITEZ : "TOCMAI EL VORBESTE?!?!!? MUA-HAHAHAHA"

E clar..voi suferiti mult.
Postati ceva numai pt a fi laudat...
Nu e vorba de cine face mai bine sau mai rau..
E vorba sa stii sa primesti un comentariu bun sau rau..dar..na
Sunteti bunisori...(nu in comparatie cu mine / eu nu ma consider bun) dar mai aveti de lucrat la mandria voastra un pic.
Daca iti ziceam ca sunteti superi buni iti crestea inima dar asa...zici ca nu te intereseaza commentul meu.
Tipic.
Pentru ca munca ta sa fie apreciata e bine sa fie vazuta de tot felul de oameni din toate clasele sociale..si atunci ai sa stii ce target ai (sau tu il stii deja)
Faci ceva underground nu? La maxim .Nimic comercial.E normal ca astefel de munca sa fie apreciata de experti.
Stii ce inseamna un "Performance" pentru un artist?Ei eu stiu pt ca am facut un liceu si o facultate de arte plastice.Presupun ca tu nu stii.Tu nu esti un artist tocmai de aia te deranjeaza tot felul de critici.
Te ajut eu un pic. Un "Performance" este un act , un priect facut de un artist atunci cand simte el ca evolutia lui a ajuns la un punct.Si face acel act pentru un grup restrans de oameni printre care critici ....din 2 motive. Numai acei oameni pot intelege ce face el acolo si de multe ori pt ca nu are bani.Daca esti din bucuresti sa ti dau un exemplu.
Au fost colorate niste fantani acolo cu rosu. Apa rosie.Ala e un Performance facut de un artist.
Tu nu ai sa intelegi o viata aceste lucruri pt ca tu presupun ca ai fost inainte de editor video ..strungar sau ceva de genul si..tia kuat tata camera sau ai nimerit la vreo televiziune sa lucrezi si ai ma invatat cate ceva tehica dar...partea artistica nu o ai..pt ca ori o ai din nastere ori te chinui foparteee tare sa o dezvolti.
Imi pare rau pentru voi sincer ca va loviti de chestii de genul asta.
E o mare realizare pt voi sa stit cum sa primiti ceva din afara.
Dra in fine.
Mai puneti mana pe o carte de cromatologie si de arte plastice ..eventual de Istoria Artelor si ma iciupiti cate ceva.Lasa ti tehica ca va omoara.
Mult asanatate si spor la tot ce faceti voi.

#102
Konrad_X

Konrad_X

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.12.2007
wassa, e de prisos sa-ti mai amintesc cum este vazuta "arta" ta pe acest forum...
Iti cunosti prea bine "valoarea" exprimata prin prisma celorlalti, insa iti este foarte greu sa o accepti cu demnitate...
Esti vazut ca cel mai plictisitor utilizator al forumului, cu clipuri debordand de monotonie si banalitate...
Apropos, stii cine ti se adreseaza acum, da? Recunosti stilul, cu siguranta...
Este vorba despre cel mai controversat utilizator al forumului, la sectiunea "Video", care numai dezgustul il tine departe de forum, dar in egala masura si timpul alocat in exclusivitate creatiei pe care nu il vei putea percepe niciodata corect.
Este vorba despre cel care a dat intotdeauna sfaturi foarte pertinente si obiective, dar care totodata a facut foarte mare valva, a agitat spiritele unor frustrati, unor limitati, consecventi pe un stil clasic si inflexibil, un stil cu o forta de exprimare din ce in ce mai slaba, datorita evolutiei fara echivoc a viziunilor, conceptelor, stilurilor, modului de expresie...
Acel SlowMotion care a revolutionat stilurile invechite de pe aici si a fost repede "dat jos" de zeii autointitulati ai forumului, asa cum de-a lungul istoriei elitele intotdeauna au "deranjat" stapanirea... o stapanire preponderent anosta si mediocra din toate punctele de vedere...

Tu chiar crezi ca ma poate tine ceva sau cineva la distanta, daca as vrea sa intru si sa mai pun lucrurile la punct pe forum?
Tu chiar consideri ca nu as fi putut sa revin, oricand, pastrandu-mi stilul si schimbandu-mi ID-ul zilnic, sau fortand un stil care nu ma caracterizeaza, doar pt a pune lucrurile la punct, insesizabil de catre moderatori?
Am insa lucruri mai importante, in avantajul artei... nu acea arta pe care tu o vezi numai la nivel de REC si editare cut/cut... nu acea arta care la voi se transpune doar in NBC.
Nu-mi vorbi tocmai mie de artisti, de arta, de spirit, de concepte... pt ca la o discutie pe aceasta tema te voi desfiinta oricand, risti sa-ti intaresti imaginea jalnica pe care o ai pe acest forum.
Nu stii cu ce ma ocup, ce si cat am studiat, ai fi cuprins de o mare frustrare, crede-ma.
Este atat de evident din ce angoase si psihoze izvorau cuvintele tale...
Trebuie sa recunosc, am facut eforturi colosale sa descifrez ce ai scris, pt ca esti incredibil de agramat, ne sugerai carti de arta, intr-un moment cand nici macar nu banuiesti ce am studiat si pe ce drum ne aflam... mult prea departe de voi ceilalti...
Dar la tine nu incape indoiala... pune mana pe gramatica, este vital sa faci asta !!!

Am un stil avangardist, pe care observ ca il deprinde cu succes si prietenul meu PickOne, singurul care a inteles stilul, care a inceput sa simta cum simt eu, sa exprime cu exprim eu... singurul care imi arata din ce in ce mai mult ca a meritat toata increderea si timpul investit in el, tot ceea ce i-am insuflat... de cand ne cunoastem si pana in prezent... El este un produs al meu si ma face extrem de mandru...

Clipurile de mai sus sunt foarte elocvente.
Clipul meu este mai vechi decat al lui, nu si-a propus nimic special, am dorit doar sa-l aduc in fata voastra pe PickOne, sa vi-l prezint oficial, din partea mea.
M-a uimit pozitiv cu clipul lui, a dat atentia cuvenita, a mers pe o melodie foarte ritmata (sugerata de mine), a incercat un matte painting care i-a reusit, nu mai incape nicio indoiala, este si va ramane omul meu de baza, produsul meu de mare valoare.

Cand ti s-a sugerat sa te abtii, este pt ca tu sa eviti sa te mai faci de ras... Tocmai tu sa comentezi ceva ce nu vei atinge niciodata, ce nu vei intelege niciodata???

Iar despre arta si concepte - inchei cu asta - esti mult prea marunt, pt a dezvolta acest subiect tocmai cu mine...
Gata, va las in compania lui PickOne...

Edited by Konrad_X, 07 December 2007 - 14:13.


#103
pickone

pickone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,636
  • Înscris: 20.09.2005
aminteste-i aluia ca l-am rugat sa posteze clipuri, si s-a facut ca ploua...

Edited by pickone, 07 December 2007 - 14:54.


#104
vajumic

vajumic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 09.07.2007

View PostKonrad_X, on Dec 7 2007, 14:12, said:

lipuri debordand de monotonie si banalitate...

debordant

da, scuze, citisem eu aiurea. citisem "debordand de monotone si banale".

Edited by vajumic, 07 December 2007 - 15:45.


#105
Konrad_X

Konrad_X

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.12.2007
Cu aceeasi mila cu care te-am privit intotdeauna, vajumic... iti sugerez sa treci pe la scoala, pt ca esti pamant...
Gerunziul este "debordand", nu "debordant"...
Iar te-ai facut de ras, dar nu mai surprinde pe nimeni...
Si daca tot citezi pe cineva, citeaza cum trebuie... Eu ma refeream la CLIPURI, nu la "lipuri"...
Asa, continua sa cersesti atentie... vajumic... Mua-hahahahahaha !!!

#106
Vlad237

Vlad237

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 12.11.2005
Gata cu supararea si certurile, ca nu de asta suntem aici. De cateva posturi tot citesc, si doar despre asta se discuta. Am vazut unul din clipurile baietilor (celalalt nu il deschide din pacate), si este cat se poate de interesant. Nu stiu ( inca) cine se afla in spatele nick-ului Konrad_X( aici am o indoiala  :lol:  ), pickone  dar pe mine unu m-au impresionat. Felicitari, la mai mare baieti. Cu stima.

#107
pickone

pickone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,636
  • Înscris: 20.09.2005

View Postvajumic, on Dec 7 2007, 15:32, said:

debordant

da, scuze, citisem eu aiurea. citisem "debordand de monotone si banale".

:clapping: Ai incercat si tu ceva, dar nici macar asta nu ti-a iesit...


probabil clip-urile ce le "faci" tu, le numesti "Lipuri" !!! :first: pentru tot ce faci!


Vreau si eu sa vad ceva... Chiar insist ... macar 1-2 clip-uri din partea voastra... Wassa si Vajumic... !!! Cer prea mult? Mai mult ca sigur ca cer prea mult, dar totusi... fortati-va, incercati... incercati!


Vlad237... Cum nu iti dai seama cine e Konrad_X? descarca si clip-ul lui...! ;) este langa al meu!

#108
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007
Exact raspunsul care ma asteptam.
Ce ai facut tu si ce faci nu intereseaza pe nimeni.
Aici e vorba de forum si de clipurile puse pe el.
Da.Cu gramatica nu sunt as..dar am alte forme de exprimare.Si observi ca nu ma chinui sa formulez tot felul de fraze elevate.Vorbesc pe intelesul oamenilor.
Ce te mai lauzi tu ca ai un invatacel....asta te face maestru nu?
In fine....problema de care am mentionat si mi ai dovedit din nou ca o ai e " TE DESFIINTEZ ORICAND" Asta e probelma voastra ..numai dupa asta umblati..dupa desfiintari..Na.
Imi pare rau de tine...ai potential dar...
Oricum tiam urat succes in ce faci si sper sa o faci bine...daca asa iti tratezi tu colegii..ai sa ajungi exact unde te indrepti.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate