Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Videoclipuri personale: Provocare

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
122 replies to this topic

#73
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005

View Postteros, on Nov 13 2007, 22:27, said:

Va rog sa imi spuneti ce parere aveti despre Documentarul  meu , e facut in concediu ,departe fiind ideea mea de a face un documentar ,pur si simplu am filmat ce am facut eu si s-a ivit o ocazie sa fac acest material
http://www.ukotv.com...ecia/index.html
-introducerea prea lunga
- nu stiu ce sa zic despre imagine ca am fost preocupat cu lectura textului. Din pacate trebuie sa stai mai tot timpul pe text si nu ai timp si de imagini . Era mai bine un narator care sa povesteasca acelel lucruri si atunci poate vedeam si imaginile.

#74
vajumic

vajumic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 09.07.2007

View Postteros, on Nov 13 2007, 23:27, said:

Va rog sa imi spuneti ce parere aveti despre Documentarul  meu , e facut in concediu ,departe fiind ideea mea de a face un documentar ,pur si simplu am filmat ce am facut eu si s-a ivit o ocazie sa fac acest material


http://www.ukotv.com...ecia/index.html

intr-adevar, introducerea mult prea lunga. spre deosebire de glido, eu am obosit citind textul si am renuntat. fontul nu este tocmai fericit, la fel si culoarea lui facandu-l greu de citit, chiar daca are acel outer glow. diacriticile lipsesc. imaginile... sunt prea lungi, cu atat mai mult cu cat in aproape fiecare miscarea camerei este de stanga - dreapta, apoi dreapta - stanga, apoi din nou stanga - dreapta. nu stiu daca trebuia sa incerci sa faci un documentar dintr-o filmare din concediu...

#75
iora

iora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 25.03.2005

View PostGunX, on Nov 13 2007, 10:42, said:

clip facut acum 4 ani de zile pentru concursul national de counter strike
http://radu.cpt.ro/PGL.html

majoritatea plictisitilor sau care nu au treaba cu jocul asta pot trece direct la min 8:26



o mica intrebare... filmarea iti apartine?daca da . no comment. sper ca ai mai progresat de atunci.in general clipul se vede de la o posta ca e de amatori.oricum e de acum  4 ani,dar... .privesc prin prisma a ceea ce am citit despre tine, sau ce spui pe forum si ma asteptam la cu totul altceva.sper sa nu te simti jignit.

#76
teros

teros

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 22.07.2006
multzam frumos
ma intereseaza pareri multiple
e oki vreau critici....... :P

#77
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002

View Postiora, on Nov 14 2007, 12:57, said:

o mica intrebare... filmarea iti apartine?daca da . no comment. sper ca ai mai progresat de atunci.in general clipul se vede de la o posta ca e de amatori.oricum e de acum  4 ani,dar... .privesc prin prisma a ceea ce am citit despre tine, sau ce spui pe forum si ma asteptam la cu totul altceva.sper sa nu te simti jignit.
nu, materialul de la montat s-a strans de la mai multi oameni (amatori) care au filmat pe acolo. sunt si cadre de la mine, dar pe vremea aia filmam dupa ureche, abia 6 luni mai tarziu am fost la primul training afara.

#78
iora

iora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 25.03.2005
ma gandeam eu... ceva nu era in regula.ok. era fain sa vedem o comparatie cu un clip filmat atunci si cu unul actual ,cu acelasi subiect.

#79
tucashow

tucashow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 09.05.2004
Salut

nu am avut rabdare sa citesc chiar tot....pt ca erau pagini intregi inutile...

pun si eu pagina mea de pe iutube  :D

sunt tot felul de montaje haotice.... nu sunt cel mai bun , dar nici cel mai prost ....editor imagine  :lol:

pompos zis "editor imagine"   :rolleyes:   la munca insa ....viteza e totul...

http://www.youtube.com/minidv

#80
the_real_pickone

the_real_pickone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 07.11.2007
Salutare....



.       Am zis sa vin si eu cu un mic, mic, foarte mic clip... o demonstratie de SLOWMOTION  :naughty:

      
.       Vrei sa vezi clip-ul??? ATUNCI APASA IN ....... LINK-ul meu aici!!! :P   Don't Forgot... Sound on !!! SubWoofer VERSION!!!


Am scutul pregatit, "loviti-ma" cu critici  :angry:



.   "Story" - Clip de cateva secunde, realizat in SLOWMOTION, dintr-un singur cadru... cu o melodie pe masura, mic efect de pelicula, 25p cinemod... si mana de "maestru" folosita pe camera precum steady-ul profesional ...  :console:   CREAT in 25 MINUTE! Cateva programe de baza...  :rolleyes:



PS: Cadru dintr-un CLIP CELEBRU ce inca este in curs de procesare...  :thumbup:

Edited by the_real_pickone, 30 November 2007 - 10:00.


#81
florinelu

florinelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 05.03.2005
Nu vreau sa stiu cine este in spatele ID-ului :rolleyes:  dar imi place ce vad  . Chiar daca sunt doar cateva zeci de secunde. Nasol ca este zoom pe imagine dar oricum efectul este bun (pana la un moment dat ^_^ )
Misto slow-ul.... foarte lin

#82
the_real_pickone

the_real_pickone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 07.11.2007
Hehe... te inseli, chiar amarnic... dar tine aceeasi presimtire, pt ca nu e o diferenta prea mare intre persoana adevarata din spatele User-ului si aceea presimtita de tine! Dat fiind faptul ca suntem cei mai buni prieteni, ne poti confunda, nu ma deranjeaza... Stilul asemanator si ideile asemenea... poate insela orice presimtire...


...       Intr-adevar, de cateva secunde, n-am vrut sa imi exprim clip-ul pe o durata de o jumtate de ora... am facut doar un mic efect in 25 de minute si atat! NU FILMEZ NUNTI! :band:


Bafta tuturor !!!





The New era has come... the ERA of SlowMotion Effect !!!

Edited by the_real_pickone, 01 December 2007 - 11:15.


#83
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wQqQSJ5ZYX4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] - clip

#84
the_real_pickone

the_real_pickone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 07.11.2007
Singura faza din clip ce mi-a placut ENORM a fost aia cu "VA URMA..." :D in rest, nici ca inteleg ce vrea sa reprezinte filmarea, nici ca imi place ceva ceva

#85
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007
:))
Dar d c tia placut enorm faza aia?
din cauza ca la inceput am scris in engleza si la urma in romana oare?
:P :P

#86
Vlad237

Vlad237

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 12.11.2005
wassa  --  ce e asta ? ( am pretentii de la tine, ma dezamagesti?) :nonobad:

#87
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
mai are de invatat iluminare, dar cred ca "mana" e un obiect diavolesc ce te indeamna la fumat.  :lol:

#88
the_real_pickone

the_real_pickone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 07.11.2007
Mi-a placut pentru ca s-a terminat!  :deadtongue:

#89
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007

View PostVlad237, on Dec 1 2007, 13:57, said:

wassa  --  ce e asta ? ( am pretentii de la tine, ma dezamagesti?) :nonobad:
Domnle nu e nimik ..nu sariti ...incercam sa filmez ceva si am pus o melodie si gata :))
Crede ma ca noi stim ce e acolo in clip.Adik nimik si nu ne place..nici mie dar omul de rand...OOAAUUU ce tareeeee.
Am primit o gramada de laude a doua zi. Ca am imaginatie ca ..is nebun ca...:))
Am ras un pic si nu intelegeam ce a placut.
Na . De la voi ma asteptam reactia asta. :P

#90
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007

View Postuko, on Dec 1 2007, 13:59, said:

mai are de invatat iluminare, dar cred ca "mana" e un obiect diavolesc ce te indeamna la fumat.  :lol:
Si la ce te referi iluminare? Am bagat filtre la greu pe imagine ..si contrast mare...
La ce te referi iluminare?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate