Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Videoclipuri personale: Provocare

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
122 replies to this topic

#109
Tractoristu'

Tractoristu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 06.09.2006
Mah dar voi sunteti chiar draguti...
Konrad nenica, barbiereste-te si tu cand mergi pe..."platou" ca nu-i frumos sa apari asa cu barba pe sticla.

#110
pickone

pickone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,636
  • Înscris: 20.09.2005
N-are rost sa comentam nimic impotriva la tractorist.... Doar ma uit la semnatura lui si-mi dau seama de el! :walkman:



SlowMotion a.k.a. Konrad_X... este doar "special appearance" in clipul facut de el... el de fapt sta in spatele camerei, e geniul din umbra... nu il preocupa lucrurile marunte, asa cum este estetica... nu are timp de asa ceva... dar intre noi fie vorba, il prinde imaginea aia "neglijenta"...

Edited by pickone, 07 December 2007 - 16:01.


#111
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kyRQlKOCdvU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wQqQSJ5ZYX4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Clipurile de care am mentionat mai sus.
Nu am vrut sa le postez din nou pt ca nu vreau sa ma repet dar...poftim.
Sunt 2 clipuri care le am facut sa ma amuz..si nu am postat ca sa vedeti ce tare sunt si ce evoluat sunt fata de voi ci ca sa ne amuzam un pic.
Dar pe langa clipurile voastre super lucrate...arata mult mai bine si sunt facute in 30 de minute..nu in zile intregi.
Poate la asta te referi ca ai o gramada de treaba..ca stai si faci cate un clip de genul asta cate o luna doua...oricum..pentru munca care o prestezi poate te respecta multa lume dar..aici pe forum...inca nu.

#112
alexnarcosis

alexnarcosis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 23.03.2005
un videoclip facut de mine. Astept orice fel de comentarii
Piesa se numeste Lonely Soul..cantata de Unkle

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/__r0gwxzeVE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#113
pickone

pickone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,636
  • Înscris: 20.09.2005
Nu stiu daca ai observat cu ceva timp in urma... cand puneam un clip.. spuneam si timpul in care l-am facut... asa ca 45 de minute pentru acel clip, nu e lucrat mult... avand in vedere ca e plin de: Slow/fast/stop Motion, Matte painting... si alte efecte mai simple decat cele mentionate...


M-am uitat la clip-urile tale wassa..., Inca imi sustin parerea... Mai bine ramai la faza cu "VA URMA"...

Prietene... pana si omul asta... "  alexnarcosis  " ce nu-l stiu, pana acum nu l-am mai zarit pe forum... a facut ceva care da jet clip-urilor tale ...

Tind sa cred ca tu... Ori faci misto de noi (incercand sa te prefaci ca sunt dragute, doar sa ne enervezi), ori ai probleme cu ohii, nu vezi bine!

Ceva amuzant?! ... n-am vazut in ele, mai amuzate ca tine... nu vad! Totusi e bine si asa, iti doresc bafta in kitch-urile ce le realizezi cu mare drag! Dat fiind faptul ca tu faci un clip in cateva zile... nu inseamna ca si noi facem asta... iar daca ar fi fost sa fie adevarat... Ar fi fost prea bine, insemna ca acordam o atentie mult prea deosebita...

Cel putin te apreciez pentru curajul ce l-ai avut in postarea clip-urilor! fata de altii ce stau cu praful pe "mobila" ...


PS: Incearca sa fi realist !!! Bafta

Edited by pickone, 07 December 2007 - 16:15.


#114
Tractoristu'

Tractoristu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 06.09.2006

View Postpickone, on Dec 7 2007, 15:54, said:

N-are rost sa comentam nimic impotriva la tractorist.... Doar ma uit la semnatura lui si-mi dau seama de el! :walkman:
:kisstogether:  asa cum spuneam, arati bine. Pupici

Edited by Tractoristu', 07 December 2007 - 16:07.


#115
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007
La mine e VA URMA ....la tine... A TRECUT.  ;)

#116
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007

View Postwassa, on Dec 7 2007, 17:09, said:

La mine e VA URMA ....la tine... A TRECUT.  ;)
a..Si Pickone...cu tine aveam treaba nu?Parca cu tine vorbeam...
aaaa sau te ai dus si ai plans la MARELE MA ESTRU  ca sa luat cineva de tine pe forum  :lol: :lol: :lol:  
Mai belea mai sunteti...hai ca devenim prea rai si...nu e bine..

alexnarcosis dragut clipul dar...cam lung :(

#117
Vlad237

Vlad237

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 12.11.2005

Quote

SlowMotion a.k.a. Konrad_X...
m-am prins eu pana la urma :D

Quote

un videoclip facut de mine. Astept orice fel de comentarii
Piesa se numeste Lonely Soul..cantata de Unkle
pe mine unu ma oboseste, ca simplu privitor( paote ca abia sunt venit de la munca ). Nu este genul meu muzica, montajul .. si ma abtin sa spun mai multe.

#118
alexnarcosis

alexnarcosis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 23.03.2005

View Postwassa, on Dec 7 2007, 16:12, said:

a..Si Pickone...cu tine aveam treaba nu?Parca cu tine vorbeam...
aaaa sau te ai dus si ai plans la MARELE MA ESTRU  ca sa luat cineva de tine pe forum  :lol: :lol: :lol:  
Mai belea mai sunteti...hai ca devenim prea rai si...nu e bine..

alexnarcosis dragut clipul dar...cam lung :(

e cam lung..ai dreptate..dar blame it on unkle..el a facut piesa asa lunga.

Uite inca unul la faithless - music matters, facut tot de mine

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OIfcLF2jiag?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#119
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007
Mai dragutz primul  :P

#120
pickone

pickone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,636
  • Înscris: 20.09.2005
Ma amuz teribil !!!


Dupa cum spuneam, de Tractorist... chiar n-am ce sa spun! n-am cuvinte... e prea de tot sa spun ceva... e el jignit si asa, chiar n-ar avea sens.. (apropos, ti-am vazut si tie ceva clip-uri...) Do you need a gun?

Iar tu, domnule Wassa...! dupa vizionarea clip-urilor tale, mi-am dat seama si de tine! Tine-o tot asa... Wassa Kitch Master RULLZ! ;) Ciudat tupeul tau! Poftim si tie una :first: , ca tot vine Craciunul, plus d-asta... ai primit-o pentru Tupeul tau, curajul de a te afirma... avand in vedere clip-urile realizate de tine!

Wassa, doar nu te astepti vreodata sa postam pe forum absolut toate realizarile noastre, nu? atat te duce capul? daca mai postam, uneori, cateva secunde, din munca noastra, este pt a EVIDENTIA STILUL !!! dar sa nu se astepte nimeni ca in asta consta totul !!! oameni foarte avizati apreciaza si sunt constienti de valoarea noastra, nu postam aici pt laudele unor amatori, avem scutul activat impotriva defularilor voastre datorate invidiei...ultimele doua clipuri au fost facute doar pt a ne deconspira, ele nu fac parte din proiecte mari... erati cu totii foarte curiosi cine suntem... dar sa crezi ca lucram cateva secunde de clip in zile si luni, e cea mai mare ineptie...
    Sa fie clar pt toata lumea, uneori cedam drepturile de autor pt bani multi, chiar nu putem posta proiecte mari... si nici nu s-ar merita... majoritatea sunteti prea marunti...

In privinta lui alexnarcosis , intr-adevar ai avut dreptate... e cam lung clip-ul, iar ce spune si Vlad... perfecta dreptate , obositor... DAR ORICUM, ideea e ca da jet clip-urilor lui Wassa

PS: vezi ca exista EDIT...


----------------------------------------------

Eu zic ca cel de-al doilea clip este mai dragut... inafara de faptul ca este de durata mai mica... schimbarea cromaticii a fost realizata intr-un mod mai aparte, iar TimeLapse-ul este mai perfect vizibil! Tot ce imi pare rau, este ca nici n-am sunet la seriviciu, sa il vizualizez cum trebuie! :(

Edited by pickone, 07 December 2007 - 16:37.


#121
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007
:lol: :lol: :lol:  
Simti nevoia sa mai zici cate ceva...dar..ai grija...sa nu superi MAESTRUL... :lol:
Stii sa definesti ce e ala Kitch?
De curiozitate asa...
Si lasa frate sa dea ceata...care e probelam..din prea multa ceata se iveste ceva..nu?

#122
alexnarcosis

alexnarcosis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 23.03.2005
va multumesc pentru comentarii..
recunosc si pe mine ma cam ia plictiseala la Unkle lonely soul..dar..ma rog..am si lucrat la el si am auzit piesa de mii de ori.
la faithless - music matters e mai light dar si mai mediocru..

un alt clip..fara prelucrare : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7c3kY0LG8nQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] (ocs - umbra din lumina)

#123
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007
KITSCH, kitschuri, s.n. Termen folosit pentru a determina un obiect decorativ de prost gust. ♢ Reproducere sau copiere pe scară industrială a unor opere de artă, multiplicate și valorificate comercial. [Pr.: chici] – Din germ. Kitsch.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate