Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Manual de utilizare pt HCD1988(39)TSD ?

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#55
chiricarc

chiricarc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 19.05.2007
Salut,

Cand apas o tasta ( orice numar ) apare 903##0 pe ecran si se aude in receptor: "post telefonic suspendat temporar" dar cu alt telefon ( am o derivatie ) merge sa apelez.

Vreo solutie ?

Multumesc.

#56
mrrulebender

mrrulebender

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 22.02.2010

View Postchiricarc, on 4th April 2010, 17:06, said:

Salut,

Cand apas o tasta ( orice numar ) apare 903##0 pe ecran si se aude in receptor: "post telefonic suspendat temporar" dar cu alt telefon ( am o derivatie ) merge sa apelez.

Vreo solutie ?

Multumesc.

Foarte ciudata problema. Probabil aparatul are ceva si transmite semnal gresit pe retea daca zici ca iti merge cu alt aparat. Incearca sa tii apasat 5 secunde pe * sau pe Flash cu receptor pus in furca ca poate o fi telefonul pe modul puls.

#57
tonee

tonee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 30.06.2006
Incearca sa scoti bateriile din telefon! Cel mai probabil va functiona fara baterii! Parca a mai avut cineva o problema asemanatoare aici pe forum!

#58
nike03

nike03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 14.02.2007
Salut! Eu am telefonul HCD1988(39)TSD si nu am tasta VIP ! Cum memorez numerele daca nu am tasta VIP ?!

#59
relife

relife

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.07.2008
nici eu nu am VIP

#60
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Salut, am si eu un telefon hcd 1988tsd, de fapt il are mama-soacra; soneria e ca vai de ea, suna scurt si incet. Am dat telefon la RC, i-am precizat tipului care mi-a raspuns ce model de telefon am, el insista sa caut butonul de volum (HIGH/LOW), i-am spus ca nu exista, nu m-a crezut. I-am spus ca daca apas SET, apare mesajul UNLOCK CODE, deci e blocat, mi-a spus ca nu se poate regla volumul soneriei, nici nu se poate schimba tonul de apel.
Stie cineva codul de deblocare?
Vreau doar sa sune mai tare, ca pentru un om batran!

#61
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
Salutare tuturor!
Mai bine mai tarziu decat niciodata :) ...
Pentru cei care nu au tasta VIP: accesati lista de apeluri PRIMITE, apoi in continuare, cu UP sau DOWN, derulati. Cand ajungeti la un numar pe care vreti sa-l faceti VIP, apasati scurt pe butonul VOL. Apare un lacatel deasupra numarului, ceea ce inseamna ca este VIP. Daca mai apasati o data scurt pe VOL, dispare lacatelul, adica se de-VIP-uieste acel numar. Si tot asa...
Multumesc pentru atentie!

Edited by Sceleron, 17 December 2013 - 14:17.


#62
ngr

ngr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 24.12.2005
Manualul pentru telefonul HCD1988TSD fara buton de volum sonerie si fara buton VIP

Attached Files


Edited by ngr, 26 November 2016 - 10:33.


#63
diverse200901

diverse200901

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 01.04.2013
Stie cineva de ce se aude ton si in difuzor si in receptor (cu receptorul ridicat) ? O fi defect sau ii trebuiesc baterii puse...din cate stiu eu bateriile sunt pentru caller id si memorie...

#64
FaneDuru

FaneDuru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 03.08.2010

View Postngr, on 26 noiembrie 2016 - 10:32, said:

Manualul pentru telefonul HCD1988TSD fara buton de volum sonerie si fara buton VIP

View Postngr, on 26 noiembrie 2016 - 10:32, said:

Manualul pentru telefonul HCD1988TSD fara buton de volum sonerie si fara buton VIP
Acesta e manualul care se potrivește telefonului pe care l-am primit eu...
Pe telefon scrie HCD1988(39)TSD...

#65
FaneDuru

FaneDuru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 03.08.2010
Pentru cei cu mai puțină imaginație tehnică, poate ar fi bine ca la capitolul Instalare, să se mai adauge un punct:

4.  Telefonul poate fi montat pe perete. Pe acesta, în partea în care ar trebui să se agațe receptorul, există o bucată de plastic care trebuie scoasă (prin glisare spre zona în care se fixează partea cu casca) și introdusă invers. Astfel, receptorul, care are o degajare special făcută pentru a putea fi agățat, se fixează și când telefonul se așează în poziție verticală.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate