Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Web Advertising

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

Poll: Din ce castigi mai mult din reclame? (38 member(s) have cast votes)

Din ce castigi mai mult din reclame?

  1. Site-uri cu felicitari online (2 votes [5.26%])

    Percentage of vote: 5.26%

  2. File Host (5 votes [13.16%])

    Percentage of vote: 13.16%

  3. Site gen Youtube (6 votes [15.79%])

    Percentage of vote: 15.79%

  4. Blog (4 votes [10.53%])

    Percentage of vote: 10.53%

  5. Site cu stiri (13 votes [34.21%])

    Percentage of vote: 34.21%

  6. altele..... ce? (8 votes [21.05%])

    Percentage of vote: 21.05%

Vote Guests cannot vote

#19
designweb

designweb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.02.2007

View Postcipcip, on Oct 25 2007, 09:22, said:

nu nu imi fac griji ... pentru ca stiu ca nu sunt multi oameni care stiu sa il faca ... gandeste-te ca nici microsoft-ul nu il are .. nici yahoo ...

pe cand eu am reusit sa il fac ...

si indraznesc sa spun ca search engine-ul meu va fi mai bun decat google deoarece al meu are capabilitatea de a indexa peste 8.000 de documente pe secunda ... pe cand google indexeaza doar 1.000 ...

tu chiar crezi ce spui?

#20
cipcip

cipcip

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 739
  • Înscris: 01.03.2007
ce te oftici ca tu nu esti in stare sa intelegi algoritmul de pagerank si sa ti-l faci ? .. treaba ta ... mai ai si designweb ca nick da esti cam praf ... in fine sa trecem peste ...

mai zicea unu mai sus de VPS ...  eu imi tin serverul acasa ca sa stii si tu .. am hard disk de 1 Tb ... am 4 Gb de ram .. si procesor AMD Phenom Quad ... mai imi ramane decat sa imi inchei contract privat de net cu rds-ul sau romtelecom-ul .. sa vad care din ele e mai bun ...

acum chiar nu imi pasa daca ma credeti sau nu pentru ca rezultatele vor vorbii ...

si o sa discutam atunci cand se va adeverii ce am spus si voi o sa va bagati unghia in gat ... pentru ca asa fac romanii in general ... romanii sunt dobitoci ... si in loc sa puna mana sa faca ceva ... ii mananca invidia ... subliniez ... IMI E RUSINE CA SUNT ROMAN!!!

#21
designweb

designweb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.02.2007
cipcip, daca pretinzi ca stapanesti algoritmul de pagerank de la google, cate siteuri ai pe prima pagina in google, pe international?
daca te platesc, poti sa folosesti cunostintele tale vaste in domeniu pentru a pune un site pe prima pagina pe international pentru keywordul "loan"?n-ar trebui sa fie greu, daca stii cum functioneaza google pagerank, nu-i asa?

Quote

PageRank performs an objective measurement of the importance of web pages by solving an equation of more than 500 million variables and 2 billion terms
- tu faci asta mintal?sau cu calculatorul tau de acasa? poti da paste la primii 300 de termeni ai ecuatiei?

daca ti-e rusine ca esti roman...de ce nu emigrezi? un om cu cunostintele tale ar fi acceptat de Microsoft in secunda 2...doar ei nu au inca omanei capabili sa inteleaga si sa conceapa un algoritm pentru pagerank, nu?

#22
cipcip

cipcip

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 739
  • Înscris: 01.03.2007
pai stai calm ca termin facultatea de informatica la care sunt acum si dupaia plec ... nici numai vreau sa aud de romania ... pt mine romania e ca irak sau orice alt colt uitat de lume ...

#23
lorin_miculescu

lorin_miculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 03.09.2006
Imi vine sa rad citind acest thread.
Pentru toti membrii SP: Stiti cine e acest cipcip a.k.a gfxclass a.k.a deyu ?
E un "copilash" care venise sa se dea mare pe webarea.ro cu toate prostiile lui. Site-ul lui este gfxclass.com...
Am tot stat sa vad pana unde ajunge dar nu m-am mai putut abtine... Asta ca sa stiti cu cine stati de vorba... :))

Ontopic: Dupa parerea mea, un site de file hosting ar fi foarte bun dar din pacate iti trebuie server dedicat pentru asa ceva... cu muuult spatiu. :)

Edited by lorin_miculescu, 25 October 2007 - 16:05.


#24
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
multumim, se poate curata topicul de offtopic ?

#25
lorin_miculescu

lorin_miculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 03.09.2006
@cipcip
Esti sigur ca de-asta ai plecat? Sau ai luat ban cam pe toate conturile?
Agramat poate esti tu, nu eu, pentru ca nu vad unde am scris ceva incorect. Eu personal nu am auzit de "lu" sau substantivul "rahatu" sau mai rau, verbul "vorbii". Esti sigur ca exista in limba romana?
Cat despre mIRC, nu vad ce e rau sa stai pe mIRC, chiar daca nu obisnuiesc sa fac asta.
In fine, nu stau sa ma cobor la nivelul tau acum. Mai bine ti-ai cere scuze in fata membrilor SP pentru minciunile gogonate.

#26
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

View Postcipcip, on Oct 24 2007, 23:35, said:

pai uite ce fac eu acum de exemplu ...

un search engine cu algoritm de pagerank implementat ... algoritm de pagerank facut personal ... doar eu si google avem asa ceva ... inca nu l-am lansat ( pagerank -ul ) ... dar search engine-ul da ... si in 1 ora aveam deja 30 de vizite pe el ... dupa ce voi insera pagerank-ul o sa am mai mult succes ... asta cred eu de fapt ...


Damn, nu esti primul care are idee asta! Si eu, ca multi altii am implementat algoritmul gasit pe mii de site-uri pentru Google PR si chiar inbunatatit pe Sphider , dar nu intereseaza pe nimeni crede-ma!
Am renuntat la motoare de cautare ptr ca sunt o cauza pierduta in Romania!
Iti dau sfatul asta din inima!
Eu sunt gata sa-mi curat serverul ptr un nou proiect , o sa spun la momentul potrivit.
Daca vrei sa faci bani cu un site in Romania tre sa oferi ceva de interes general si FREE!
Multa bafta!
Cand o sa-ti pice pice proiectul (sincer , iti tin pumnii si nu-ti doresc! As putea spune "uite asta a reusit" si m-as simti mandru) poti sa te inscrii in grupul meu de oameni care au dat gresh cu aceasta idee!
PS: asteapta-te la un mic, mare , imens ignore din partea Google :( Stiu ca nu e normal , dar e testat! Bine , daca ai cateva mii de euro sa-l promovezi la tv si la radio , atunci poate-poate!
A...motorul care e acum pe site-ul meu nu Sphider ;) e un k## pe care l-am testat si care m-a dezamagit k drq!

Edited by lord_ice, 25 October 2007 - 20:28.


#27
netul

netul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 30.10.2005

View Postcipcip, on Oct 25 2007, 15:01, said:

ce te oftici ca tu nu esti in stare sa intelegi algoritmul de pagerank si sa ti-l faci ? .. treaba ta ... mai ai si designweb ca nick da esti cam praf ... in fine sa trecem peste ...

mai zicea unu mai sus de VPS ...  eu imi tin serverul acasa ca sa stii si tu .. am hard disk de 1 Tb ... am 4 Gb de ram .. si procesor AMD Phenom Quad ... mai imi ramane decat sa imi inchei contract privat de net cu rds-ul sau romtelecom-ul .. sa vad care din ele e mai bun ...

acum chiar nu imi pasa daca ma credeti sau nu pentru ca rezultatele vor vorbii ...

si o sa discutam atunci cand se va adeverii ce am spus si voi o sa va bagati unghia in gat ... pentru ca asa fac romanii in general ... romanii sunt dobitoci ... si in loc sa puna mana sa faca ceva ... ii mananca invidia ... subliniez ... IMI E RUSINE CA SUNT ROMAN!!!

Nu-l da nimeni afara de aici pe mucosu asta?

#28
netul

netul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 30.10.2005
http://forum.seopedi...e-romanesc.html
:)

#29
_Zack_

_Zack_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 08.08.2007
ha v-ati pus rau cu el ! acuma nu o sa va mai angajeze la Nameseek corporation :(((

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate