Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 

Proiect ADAMA - ARMONIA

- - - - -
  • Please log in to reply
236 replies to this topic

#37
greieras2

greieras2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 31.07.2007
Mda...alaturi de truffy si razvan_28 si eu sunt de acord ca Titanul in momentul de fatza este cu mult peste ceea ce gasesti in bucuresti in general...chiar si central vorbind.

Daca erau apartamentele cu 10 mp utili mai mari nu ezitam sa contractez aici.

Avantajele zonei sunt nenumarate din toate punctele de vedere (scoli, parcuri, transport in comun, trafic, acces la DN-uri, supermarketuri, hypermarketuri, malluri, farmacii, spitale, etc).

#38
vionescu

vionescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 10.03.2006
Titanul e ok, dar e totusi un cartier dormitor. Zona betonierei nu e ok, ca sa ajungi la metrou si parc treci printr-o mini-autobaza jegoasa, trotuarele sunt inguste si e cam tziganie. Totusi, pentru un proiect rezidential a la roumain, zona e destul de buna. Nu sunt de acord cu argumentatia cu preturile. Blocurile vechi se scumpesc fiindca s'au scumpit alea noi iar alea noi pentru ca s'au scumpit alea vechi. Baga baietii majorari de 10-20% la fiecare 3 luni. In momentul de fata consider ca nu e o afacere buna sa cumperi in Buc, iar cu imprumut bancar, la sumele astea, mi se pare sinucidere curata pentru cei cu venituri lunare sub 3500 de euro. Pentru o argumentatie foarte interesanta a acestor afirmatii, vezi blogul Balonul Imobiliar.

#39
truffy

truffy

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.09.2007

 vionescu, on Nov 7 2007, 21:05, said:

Titanul e ok, dar e totusi un cartier dormitor. Zona betonierei nu e ok, ca sa ajungi la metrou si parc treci printr-o mini-autobaza jegoasa, trotuarele sunt inguste si e cam tziganie. Totusi, pentru un proiect rezidential a la roumain, zona e destul de buna. Nu sunt de acord cu argumentatia cu preturile. Blocurile vechi se scumpesc fiindca s'au scumpit alea noi iar alea noi pentru ca s'au scumpit alea vechi. Baga baietii majorari de 10-20% la fiecare 3 luni. In momentul de fata consider ca nu e o afacere buna sa cumperi in Buc, iar cu imprumut bancar, la sumele astea, mi se pare sinucidere curata pentru cei cu venituri lunare sub 3500 de euro. Pentru o argumentatie foarte interesanta a acestor afirmatii, vezi blogul Balonul Imobiliar.

Daca nu esti de acord cu argumentatia, inseamna ca nu esti de acord ce se intampla..cam asa ai fi logic...Argumentatia era referitoare la o stare de fapt: blocurile vechi sunt cu ft putin mai ieftine decat cele noi(cel putin in zona aceea)..punct.Cauzele, care or fi ele, nu au facut subiectul discutiei(nu spun ca e un fenomen natural sau ok al boom-ului acestuia de preturi).Din pacate nu se anunta o ieftinire a metrului patrat, din contra, se preconizeaza o crestere(nu asa vertiginoasa ca pana acum, totusi.)O nelamurire am la tine...de ce e sinucidere pt cineva cu salariul sub 3500 eur.?Adica..eu tocmai m-am sinucis? :o  Sa stii ca pentru un salariu ok, pentru o perioada ceva mai lunga de timp nu e o suma exorbitanta-e jur de 400 de eur/ luna

#40
vicu

vicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 16.11.2005
salut, nu gasesc planurile apartamentelor, le poate uploada cineva?

multumesc.

#41
Max133

Max133

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 17.10.2007

 vicu, on Nov 9 2007, 11:56, said:

salut, nu gasesc planurile apartamentelor, le poate uploada cineva?

multumesc.

Din cate stiu eu nu sunt disponibile in format electronic.

#42
vicu

vicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 16.11.2005

 Max133, on Nov 9 2007, 12:24, said:

Din cate stiu eu nu sunt disponibile in format electronic.

maxi, mersi insa nu se poate sa nu le aiba cineva care sa le poata scana sau fotografia cu aproape orice telefon mobil, ori si aia tot electronic se cheama.
poti fi chiar tu ala asa ca-ti multumesc anticipat :)

numai bine.

#43
vionescu

vionescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 10.03.2006
Truff, tu ai cumparat (dc e adevarat) ceva la 120-130k, nu la 200k. Daca tu gasesti rata de 400 EUR pentru un imprumut de 120k, inseamna ca ne'ai pacalit asupra realei tale identitati. Asadar, buna ziua domnule David Cooperfield!

#44
truffy

truffy

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.09.2007

 vionescu, on Nov 10 2007, 04:23, said:

Truff, tu ai cumparat (dc e adevarat) ceva la 120-130k, nu la 200k. Daca tu gasesti rata de 400 EUR pentru un imprumut de 120k, inseamna ca ne'ai pacalit asupra realei tale identitati. Asadar, buna ziua domnule David Cooperfield!

Nu stiu de unde logica ta...ai facut tu calculul salariului meu si al sotului?....stii tu pe cati ani am luat creditul?Stii de la ce banca? :lol: Da mi-a placut, ai fost haios.Modul unora de a gandi, si logica(asa-zisa logica) ma depaseste total..

#45
greieras2

greieras2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 31.07.2007
truffy cred ca ne-ai pierdut pe toti...sau intr-adevar ai dat lovitura.
zi-ne si noua banca ca tocmai tb sa fac si eu un credit de 100k euro si tare as vrea sa platesc 400 euro pe luna.

eu ce am gasit pana acum chiar si pe 35 de ani nu prea ies sub 6-700 euro pe luna ptr 100k...

#46
truffy

truffy

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.09.2007

 greieras2, on Nov 11 2007, 22:34, said:

truffy cred ca ne-ai pierdut pe toti...sau intr-adevar ai dat lovitura.
zi-ne si noua banca ca tocmai tb sa fac si eu un credit de 100k euro si tare as vrea sa platesc 400 euro pe luna.

eu ce am gasit pana acum chiar si pe 35 de ani nu prea ies sub 6-700 euro pe luna ptr 100k...

Eu am cumparat de 120k, dar asta nu inseamna ca iau credit pe 120k.In primul rand, nimeni nu iti acorda credit pt 100% din suma.Eu voi face credit(cand voi avea cadastrul si intabularea) de la Reiffeisen

#47
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
...cu dedicatie ptr truffy: in ambrozie si la potcoava, cu vedere spre parc am vazut mai multe apartamente de trei camere in 90-100.000 de euro, 73 m2. deci central in titan.
repet, armonia mi se pare in continuare un proiect scump pentru ce ofera.

#48
truffy

truffy

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.09.2007

 Nicanor, on Nov 12 2007, 02:00, said:

...cu dedicatie ptr truffy: in ambrozie si la potcoava, cu vedere spre parc am vazut mai multe apartamente de trei camere in 90-100.000 de euro, 73 m2. deci central in titan.
repet, armonia mi se pare in continuare un proiect scump pentru ce ofera.

oky, fiecare cu parerea lui..e o lume libera..si de ceva timp si o tara libera..corecteaza-ma daca gresesc, te rog

#49
vionescu

vionescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 10.03.2006

 truffy, on Nov 12 2007, 10:45, said:

Nu stiu de unde logica ta...ai facut tu calculul salariului meu si al sotului?....stii tu pe cati ani am luat creditul?Stii de la ce banca? :lol: Da mi-a placut, ai fost haios.Modul unora de a gandi, si logica(asa-zisa logica) ma depaseste total..

Truff, eu am facut matematica la viata mea. Tu mai ai mult pana cand vei intelege ce inseamna logica. In al doilea rand, e prea obvious ce cauti tu pe forumul asta.

#50
truffy

truffy

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.09.2007

 vionescu, on Nov 25 2007, 06:53, said:

Truff, eu am facut matematica la viata mea. Tu mai ai mult pana cand vei intelege ce inseamna logica. In al doilea rand, e prea obvious ce cauti tu pe forumul asta.


1)Daca ai fi facut matematica, ai fi stiut ca logica nu isi are sursele de acolo.2)Daca ar fi logica ceva asa de universal,si fiecare ar stii-o pe cea obiectiva, am trai intr-o lume mai frumoasa.3)daca e asa, te rog lumineaza-ma, o tu, atotstiutorule, psiholog fin si matematician patrunzator!Si aici am incheiat eu orice discutie in care am avut nesimtirea sa-mi spun parerea.M-am lamurit ce inseamna libertatea cuvantului necenzurat si pe forumurile din Romania

#51
VVVV

VVVV

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 13.03.2007
Minus 3 grade si ninge abundent. La Armonia se toarna beton.

#52
coldplay

coldplay

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 28.03.2004
Nu-i nici o problema, nici cu temperatura, nici cu ninsoarea. In privinta temperaturii, se spune in general ca pana la -7 grade se poate turna (folosindu-se aditivi) si sunt convins ca exista solutii si pentru conditii mult mai vitrege. In privinta ninsorii (sau ploii, e totuna), va dura mai mult "uscarea", lucru care cica poate fi si bun. Citeste si aici niste opinii.

#53
myself1

myself1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 07.07.2005

 newuser2002, on Nov 7 2007, 14:36, said:

Tie ti se pare ca 2400E/mp pe un ap. cu 2 cam cu suprafata de garsoniera intr-un bloc care nu aduce nimic nou(blocul mi se pare ca aduce putin cu unul comunist) atunci se pare ca tu esti cel "doborat de tepe".

Din pacate  pe aici colcaie  niste raspandaci care lauda complexe  cu termen de finalizare peste multi ani,
la preturi absurde, mult mai mari decat in Europa de vest, decat Viena sau Munchen...

Cautati pe google sa vedeti ca inca mai existe apartamente noi de lux, sub 30000 euro (pe la 640 euro/mp)
chiar sub nasul vostru:

Edited by Astra_rullz, 10 March 2008 - 03:11.


#54
vionescu

vionescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 10.03.2006

 truffy, on Nov 27 2007, 10:48, said:

1)Daca ai fi facut matematica, ai fi stiut ca logica nu isi are sursele de acolo.2)Daca ar fi logica ceva asa de universal,si fiecare ar stii-o pe cea obiectiva, am trai intr-o lume mai frumoasa.3)daca e asa, te rog lumineaza-ma, o tu, atotstiutorule, psiholog fin si matematician patrunzator!Si aici am incheiat eu orice discutie in care am avut nesimtirea sa-mi spun parerea.M-am lamurit ce inseamna libertatea cuvantului necenzurat si pe forumurile din Romania
Cum spune francezul: touché! Ai drepate, sunt psiholog fin si matematician patrunzator, dar sunt prea batran ca sa ma mai pot schimba. Uite, daca te-am suparat, iti dau voie sa ma cenzurezi de acum inainte, chiar si pe forumurile din alte tari. Farewell.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate