Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Instalare centrala de apartament ...

V-ați culturalizat cu ajutorul te...

Monitor

Boala mar
 Schimbare bascula (si altele) For...

Problema anxioasa, e normal cum g...

Vitrina sucuri

F.Charm - La inalțime
 Marker de scris pe bidoane

Lecțiile trase de comandanti...

Recomandare telefon pt poze si ba...

Casa de paie
 Verificare baza de date a politiei

Xiaomi sub 1200 lei

programul Marțea Mastercard

Adaptare aspirator pe baterii, la...

Themes (php-nuke)

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

Madraper

Madraper

Junior Member

• Grup: Members
stie cineva daca este vreun program sau ceva cu care sa pot face themes pt. scriptu php nuke? :confused:

addicted

addicted

Senior Member

• Grup: Senior Members
www.nuexista.com :>

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

• Grup: Banned
iei si tu o thema gata facuta si incerci sa o modifici :oK: cauta una care se apropie de cereintele tale pentru ca o sa-ti fie mai usor asa ;)

Madraper

Madraper

Junior Member

pai ... m-am uitat prin themele alea pe care le are, dar nu imi dau seama cum pot fi alea modificate ca html nu au aproape deloc, au niste chestii txt parca care se numesc style :)
oricum habar nam cum ash putea modifica vizual acele theme...
daca are cineva o idee rog sa posteze

jely

jely

Member

Eu am modificat thema de post-nuke.Pe tema postnuke blue default am pus un template de la TM.Ce am pastrat din template a fost bannerul si culorile.
Iti spun cum e la post nuke:
-directorul care contina thema are asa :2 subdirectoare "style" si "images" + 8 fisiere.
8 : articlebox , footnav , header ,index ,leftblock , rightblock ,storybox (toate html)si cel mai important "theme.php
Fiecare din cele 8 avand cate un rol important in ce iti afiseaza pe  pagina.
Fisiere ce tb modificate articlebox(spatiul articolui) , footnav(spatiul de navigare jos), header(partea de sus care are banneru') , leftblock(partea stangu cu linkuri si ce mai apare acolo) ,rightblock , storybox (cam la fel ca articlebox).
In header modifici banner si iti pui ce tabel si ce linkuri vrei tu iar in leftblock si rightblock ... schimbi culoriile default ce apar si coloarea fontului si ce mai vrei tu sa modifici.
In subdirectoarele themei si anume images si style sunt gasesti respectiv jpg urile(gif) si style.css(unde sunt culorile care le foloseste thema in general).
Sper ca ai inteles ceva poate am sa revin cu o descriere mai amanuntita daca ce am scris mai sus nu e suficient.
Am sa revin si cu o poza.

Madraper

Madraper

Junior Member

Aha... mersi cred ca daca nu gasesc o sa incerc sa fac cum ai zis tu
totusi am gasit AutoTheme for PHP-Nuke aici http://spidean.mckenzies.net/
am luat versiunea LITE si acum ma chinui cu ea
dar vreau sa stiu cu ce e mai buna versinea completa? ca pe acolo nu prea am gasit :| si daca este undeva versiunea intreaga de downloadat :D

Madraper

Madraper

Junior Member

:( MAMAAAAA da ce greu mi se mai pare de modificat... nu iese nimik
oare e facut anumit asa? sa nu se poata modifica? sau habar nam eu...?

jely

jely

Member

Daca imi dai imaginile si cum vrei sa arate si imi spui in ce versiune php nuke vrei poate ti l fac eu

Madraper

Madraper

Junior Member

totusi as vrea sa invat eu sa fac...
oricum multumesc de oferta :D

dar tu cum modifici? si cu ce?
ca eu azi toata ziua am modificat una din alea pe care le avea, si ce sa zic.. am reusit cat de cat da e FOARTEE greu ca eu nu prea ma pricep nici la PHP, si mai vreau sa modific si aproape de tot... :(
si daca este ceva asemanator cu PHP nuke dar care sa aiba templateuri HTML care sa poata fi modificate vreau si eu sa stiu :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate