Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Despre detectoarele radar

* * * * * 8 votes
  • Please log in to reply
12129 replies to this topic

#9505
alexx22

alexx22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 15.03.2006

 Speedo, on 20 aprilie 2018 - 20:54, said:

Asta ma face sa-mi aduc aminte ca am vazut si un Duster cu Bee III, problema este ca nu mai stiu daca in Dambovita sau Prahova.
PH. L-am vazut si eu la Barcanesti

#9506
bogyone

bogyone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 28.03.2007

 bogyone, on 20 aprilie 2018 - 06:53, said:

Si un Renault MAI 22725 cu radar (BEE III) pe ea. Prima oara cand il vad la podul Constanta.
Data viitoare sper sa fie o poza mai buna.

Din pacate m-am inselat :)), nu este renault, este vauxhall astra.....m-a indus in eroare sigla

#9507
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,733
  • Înscris: 12.08.2008

 bogyone, on 25 aprilie 2018 - 06:42, said:

Din pacate m-am inselat Posted Image), nu este Renault, este vauxhall astra.....m-a indus in eroare sigla
Nu e bai, "ciudat" e ca nu respecta legislatia : oprit in intersectie pe contrasens, frumos e sa fie trecere de pietoni si cu volan pe dreapta ( Vauxhall in general sunt pt. GB).. nu disting. Apropo de Opelul Astra H rosu din IS nu am auzit de mult timp (e cam aceiasi Marie).

Edited by Speedo, 25 April 2018 - 10:07.


#9508
gra1

gra1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 22.02.2010
Opelul e OK, a fost reparat si e din nou la strada...La fel si un Logan alb, reparat in doua zile dupa ce a fost lovit lateral de tramvai...

La Falticeni a aparut un pistol laser, dedicat pentru E85...pana acum ieseau in Vadu Moldovei cu cel din Suceava, acum o sa fie mult mai usor sa iasa cu asta zilnic...
https://www.monitoru...dare-la-Suceava

Edited by gra1, 25 April 2018 - 20:16.


#9509
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,733
  • Înscris: 12.08.2008
Cred ca vatmanul avea ceva cu rutieristi ieseni Posted Image si a "carnit" intentionat spre Logan.
E85 (adica DN2) de la turnul de apa ( Turnul Rosu) pana la vama Siret, inclusiv localitatea Falticeni ( nu pot sa zic ca e oras...), din cauza vitezei se produc cele mai multe accidente ??? Se pare ca primarul nu avea ce face ( ?!?!) cu 14 000 euro !
Pt. cei care nu cunosc portiunea asta din E85 : o banda pe sens  ingusta, denivelari , petice, localitati dese si lungi, trafic greu (tiruri, camioane, basculante, carute , biciclete, caini, gaini....!) am fost de cateva ori dar pot spune ca daca vrei sa "zbori", n-ai unde ... doar in sant , pe camp (acum cativa ani un cunoscut a avut un accident pe la Draguseni.. de ce: a intrat in depasire si masina depasita a vrut sa evite o groapa !)

Edited by mihaiC1, 26 April 2018 - 14:11.


#9510
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,733
  • Înscris: 12.08.2008

 gra1, on 25 aprilie 2018 - 20:14, said:

Opelul e OK, a fost reparat si e din nou la strada...La fel si un Logan alb, reparat in doua zile dupa ce a fost lovit lateral de tramvai...
Multumesc! Pana anu' trecut mergeam mai des la fii-mea in IS , acum doar de "moaste", dar e bine sa fii informat... sper sa nu le bage in service pana la toamna Posted Image

Edited by mihaiC1, 26 April 2018 - 15:15.


#9511
gra1

gra1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 22.02.2010
Era o femeie vatman, si a devenit "vedeta" in zona...au aranjat accidentul sa nu ramana agentul fara carnet, dar istoria tot ramane.
Nu ai cum sa ratezi macar o neinscriptionata in zona Iasi-Targu Frumos. La orice ora e una de serviciu. Ma mir cum de nu deschide primaria afacerea cu Trucam, ca ar fi ceva clienti.
Pe zona E85 de care vorbesti, sunt accidente, dar nu tocmai din cauza vitezei....soferii sunt "altfel". Acum,aici in Iasi incepem sa sesizam problemele cu cei din VS,BT,NT,BC...pur si simplu "sunt altfel" in trafic, in sensul rau al cuvantului, dar nu ar trebui sa incepem discutii aici despre asta, pentru ca avem colegi de forum din aceste zone....

#9512
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,733
  • Înscris: 12.08.2008
Nimic nou intre Tg. "Misto" si IS cu inscriptinate (astea trebuiau demult casate ) sau nu se practica la nivel national, dar e bine de stiut.
Ei ce sa faceti cand IeSul atrage multi moldoveni si nu numai, sa vezi comentarii despre unii soferi ieseni in alte judete .. Da am vrut sa zic prin ex. cu accidentul ca marea majoritate nu sunt din cauza vitezei si nici cu originea soferilor (un ardelean si un muntean implicati Posted Image ) ci starea deplorabila a drumului in acea zona (sa fii inapoiat sa-ti strici masina pe acolo circuland cu viteza) , decat laser  mai bine "furau bajetii" din alta parte, nu cred ca se amortizeaza curand radarul.
Sac! aia din BC sunt mai "tari" au BMW nu amarate de Opel.

Edited by mihaiC1, 27 April 2018 - 10:51.


#9513
asztalos

asztalos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 13.01.2007
Cei care calatoriti in Ungaria, atentie! Au schimbat tactica ungurii in privinta radarelor : TOATE judetele din tara vecina s-au dotat cu masini noi de politie (masini civile, albe, albastre, gri etc) neinscriptionate (pe la Debrecen de ex. avem Opel Astra albastru si Audi A4 alb - nou) si au scos de la naftalina Fama III (ProLaser) cu care masoara EXCLUSIV in mers! Vin in spatele tau, te masoara, te depasesc si te trag pe dreapta. In acest caz NU mai exista toleranta, nici 1 km/h in plus fata de cea maxima admisa (raspunderea obiectiva apare DOAR in cazul in care nu te opresc si se trimite amenda acasa - adica + 20 km/h pe autostrazi, +15 km/h toleranta intre 30-90 km/h)
Asadar ATENTIE MARE, mai ales pe autostrazile din tara vecina! Unii s-au plans ca te sicaneaza in trafic, pe autostrada, te provoaca sa-i dai pedala la maxim, dupa care urmeaza partea cu amenda uriasa (amenzile din tara vecina variaza inre 30.000 si 300.000 forinti)...30.000 forinti = 100 euro

#9514
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,352
  • Înscris: 03.04.2004
Se pare ca radarele alea jmechere nu mai produc ca la inceput, nu? Altfel foame asta nu se explica...
Am fost acum o luna si ceva pana la Budapesta si  faci o ora de la Bors pana intrarea pe M3, jaleee cu toate restrictiile alea, mai ales cele lungi de 30 km/h.


#9515
asztalos

asztalos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 13.01.2007

 emanu900, on 15 mai 2018 - 19:07, said:

Se pare ca radarele alea jmechere nu mai produc ca la inceput, nu? Altfel foame asta nu se explica...
Am fost acum o luna si ceva pana la Budapesta si  faci o ora de la Bors pana intrarea pe M3, jaleee cu toate restrictiile alea, mai ales cele lungi de 30 km/h.
Au vrut sa combata Waze-ul...la unguri toti au aplicatia si nu-si mai avea rostul sa stea in acelasi loc. Acum se foloseste mai des vechiul laser Fama III care poate activa din mers. Asfel cu Waze nu prea mai avem sanse. Ramane doar sa respectam legislatia tarii vecine...

#9516
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,352
  • Înscris: 03.04.2004
Sau care isi mai permite si un jammer de calitate care il si alerteaza cand omul e luat in tinta.

#9517
Ristian

Ristian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 30.11.2016
Sau stația? !

#9518
asztalos

asztalos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 13.01.2007
Tot vroiam sa-i conving pe forumul lor ca statia ar fi solutia. Au zis ca nu...mai bine raman la jammer. Daca te opreste mereu (mai nou), e cam nasol cand te intreaba de jammer...

#9519
asztalos

asztalos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 13.01.2007
Vin vremuri grele si in jud. Mures. Saptamana trecuta au primit ai nostri agenti 2 (doua) bucati de LTI Trucam de la Bucuresti (cel de la Primarie nu l-au mai primit inapoi)... Asadar, atentie! Astazi se folosea un pistol la Electrica, coborare pod Mures

Edited by asztalos, 26 May 2018 - 21:30.


#9520
csi1

csi1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,173
  • Înscris: 05.09.2007

 Bogdansv1, on 30 octombrie 2017 - 11:36, said:

Tyby, eu am Uniden R1 dar inca nu am ajuns sa-l vada si gra1 ca sa-si dea o parere dar eu zic ca e de luat in calcul.

Ce parere ti-ai facut despre R1 ?
Ma uit de vreo 2 saptamani sa cumpar un detector si m-am oprit la R1(e mai ieftin cu 100 $  si are cam aceleasi performante ca R3 doar ca nu are gps ). L-as cumpara din US  (300 $ fara alte taxe ca lucrez aici in prezent ) , nu am vazut sa existe variante  "international".

Edited by csi1, 27 May 2018 - 02:01.


#9521
asztalos

asztalos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 13.01.2007
Stimati colegi...chiar ieri ziceam de Trucam...astazi am picat in plasa lor... Logan alb neinscriptionat parcat pe o straduta in com Livezeni, DJ135...ora 21, se inserase... de la 400 de metri a tras in mine si mi-a luat permisul : 101 km/h a fost viteza inregistrata.
Intrebare : ce stiti cu marja de eroare? Mai exista asa ceva sau s-a anulat de tot? Orice sfat, parere ar fi binevenita...multumesc anticipat!

#9522
gra1

gra1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 22.02.2010
Urata veste...Acum cateva luni am scapat doar cu mult noroc ...Am depasit mai multe masini dar au reusit sa-l masoare doar pe ultimul depasit de mine si sa-l opreasca...
Se zice ca marja aia a disparut, deci 101 este 101...
Au cumparat si in Focsani 1 bucata.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate