Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Site nou gen adsense

- - - - -
  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#73
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002

View PostGeo DJ, on Nov 12 2007, 11:01, said:

Mai asta cu site in limba romana cred ca o mare vrajeala.

La FAQ ati citit ce scrie?

Can I put WidgetBucks on my site if I'm not based in the US?

Yes, as long as the site meets the terms of service. [b]Please be aware that our terms of service does not allow non-english sites without prior written consent.[/b] Widgetbucks can be placed on any site that has traffic. Because all of the products are from US based merchants and are in US dollars, the likelihood of click conversion is greater for a US targeted audience, but you can still use WidgetBucks on Non-U.S. based sites.

Ce treaba ar avea ei, atata timp cat te lasa deocamdata sa pui si pe site-uri Non-US ;)

Atat de bine e vazuta Romania peste hotare incat iti dai seama ca si eu ma astept la orice... :D


LATER EDIT:

Nici nu am postat bine si iata:

Your account has been suspended

Ce spuneam mai sus... un adevarat FAKE !!! Nici nu ma mai astept ca sa-mi trimita si cei 50 $ facuti pe 31 octombrie.

Le-am trimis mai. Astept sa vad ce zic.  :thumbdown:

Un mare FAKE !

Deci L O L.

Man nici nu citesti cu atentie tos-ul site-ului

Quote

Please be aware that our terms of service does not allow non-english sites without prior written consent.
.
Daca nu am uitat eu limba engleza , cea ce e subliniat se traduce: nu permitem afisarea reclamelor noastre pe site-uri care nu sunt in limba engleza , decat daca ne dam noi acordul , in scris, pentru acel site.

In plus spui aici ca ai dat click-uri pe reclame si ai strans 25 de dolari in prima zi.. pai ai dat cel puti 20 - 25 de click-uri.. si te mai miri ca ti-au banat contul :))).

Nu iau apararea celor de widgetbucks.. e posibil sa fie o mare teapa, dar atata timp cand nu respecti regulile lor nu poti sa te astepti sa te si plateasca. Important e ca ai pus reclamele lor pe un site care nu respecta TOS-ul lor si ca ai dat click-uri pe reclamele lor ( si nu doar 1 click ).. deci nu ai dreptul sa-i acuzi pe ei de FAKE.

Edited by bogdanar, 12 November 2007 - 11:59.


#74
Geo DJ

Geo DJ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 16.12.2005
LOL. Pai da mai nene..., dar jos nu ai vazut ce scrie?

...but you can still use WidgetBucks on Non-U.S. based sites.

2. Pai de ce au trebuit sa astepte 12 zile ca sa imi treaca si ceilati 25.94 $ langa cei 25 Bonus ? Asta puteau face demult, nu ? :( Daca tot au facut asta, ar trebui sa ii trimita :) Astia de pe luna asta

In plus clicurile nu au fost la disperare. Am dat click, am citit reviewurile, toate tampeniile pe paginile incarcate, apoi urma clic la un alt produs.... cam la 5-10 minute.

Ma rog, eu cred ca toate se trag de la tara asta de kko. Suntem vazuti in lume ca niste... gunoaie.

Ma si miram, sau cel putin tare as vrea sa aud pe cineva ca a primit minim 50 $ :)

#75
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Tu faci o mare confuzie.

Quote

Can I put WidgetBucks on my site if I'm not based in the US?

Yes, as long as the site meets the terms of service. Please be aware that our terms of service does not allow non-english sites without prior written consent. Widgetbucks can be placed on any site that has traffic. Because all of the products are from US based merchants and are in US dollars, the likelihood of click conversion is greater for a US targeted audience, but you can still use WidgetBucks on Non-U.S. based sites.

Non english = nu este in limba engleza

Non-U.S. - nu sunt din SUA!. Eu am site ( hostat in  Romania ) in limba engleza. Deci, pot sa reclama widgetbucks pentru ca sunt acceptate tarile "non - US". Adica sunt acceptate site-urile in engleza din orice tara. NU sunt acceptate site-urile in alte limbi decat cea engleza.

Legat de click-uri.. pai ce conteaza daca ai dat la 5 - 10 minute? Nu ai voie sa dai click-uri pe reclamele afisate pe site-urile tale! Asta e o regula de baza cam la toate programele de tipul asta.

Gunoi = cel care incearca sa fure? cel care da click-uri cand i se spune clar ca nu are voie? cel care nu respecta, in general, regulile? Te-ai caracterizat foarte bine!

Bafta.

#76
Geo DJ

Geo DJ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 16.12.2005
Da ma bine. Esti tu smeker de Bucuresti si mare englez de balta.

Pai si daca am 5 IP-uri care e problema? Chiar am, si platesc pentru ele. Dar problema e ca au dat zeci de oameni odata si cine stie ce li s-a parut lor suspect. Oricum asta e.

Ma lipsesc de mangleala din asta obosita !  :madanimated:

Edited by Geo DJ, 12 November 2007 - 15:42.


#77
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002

View PostGeo DJ, on Nov 12 2007, 15:40, said:

Da ma bine. Esti tu smeker de Bucuresti si mare englez de balta.

Pai si daca am 5 IP-uri care e problema? Chiar am, si platesc pentru ele. Dar problema e ca au dat zeci de oameni odata si cine stie ce li s-a parut lor suspect. Oricum asta e.

Ma lipsesc de mangleala din asta obosita !  :madanimated:

Reply-ul tau original era asta:

from my inbox said:

Da ma bine. Esti tu smeker de Bucuresti si mare englez. Nu halesc oboselile tale.
Crezi ca ma incanta pe mine FAKE-urile alea?

Fa-ti tu cont mai smekere si apoi sa te aud peste 1-2 saptamani ca ai contul suspendat.

Cine se gasi sa-mi dea mie explicatii  <_<

Attached File  original.jpg   165.54K   42 downloads

Ce legatura are faptul ca-s bucurestean cu cele discutate mai sus, eu nu stiu? Ai tu vreo suferinta pe tema asta? Probabil cand n-ai ce sa spui, spui doar din inertie... cat despre engleza mea de balta, mai bine nu ziceai nimic. Daca habar nu ai de ceva, mai bine intreaba in stanga si-n dreapta decat sa presupui tu ceva.

Am cont la ei, ramane de vazut daca si cand o sa-mi plateasca.

Te pomenesti ca esti vreun mare inteligent cu iq 180 si se trezi prostu de mine sa-ti spuna ce inseamna non-us. Parerea mea, ai gresit taci si nu mai comenta. Oricum, tipic romanesc e sa fi hot si sa te dai cel mai afectat cand esti prins cu mata ( a se citi matza, pisica ) in sac.

p.s. faza de mai sus imi aduce aminte de un prieten care imi povestea nervos, printre injuraturi la adresa politistilor, ca a luat niste amezi. Ce conta ca le-a luat pentru ca depasise pe linie continua si ca nu respectase limita legala de viteza.. el ii injura :))

Eu am terminat cu offtopicul

#78
cipcip

cipcip

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 739
  • Înscris: 01.03.2007
bai nu va mai certati ma ...

geodj ... era normal sa iti dea ban pt ca ti-ai dat click-uri singur, acelasi lucru ti se intampla si la google adsense ...

deci la ce ai spus tu .. nu are nici o legatura cu widgetbucks ... asa ti-ar face la orice alt program de acest gen

#79
Shocker

Shocker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 27.02.2006

View Postnasorum, on Oct 25 2007, 07:16, said:

E de tot rahatu serviciu lor. Au prea multe bug-uri in sistem incat sa cred ca ar fi seriosi. Pana ieri imi dadeau 0.28 centi pe click, aveam peste 10 dolari stransi. Azi dimineata mi-a scazut pretul clicului, insa suma totala se calculeaza dupa noul pret la clicului (deci acumam am sub 8 dolari).
La My Widgets e o nota jos acolo: * Figures in Red are pending
Probabil inca nu au fost verificate click-urile respective

View PostGeo DJ, on Nov 12 2007, 15:40, said:

Da ma bine. Esti tu smeker de Bucuresti si mare englez de balta.
Pai si daca am 5 IP-uri care e problema?
Au ei si alte metode prin care te depisteaza ca dai singur click pe ads-uri, probabil si cookie-urile.

In fine, am si eu cont din 22-10-2007, si mirare, inca nu am luat ban :D
Am vazut foarte multi banati/suspendati. Inainte aveam si pe un site in romana widgets-uri, le-am trimis mail sa vad daca ma lasa sa le tin acolo, mi-au zis sa le scot, le-am scos
Acum am doar pe un site adresat utilizatorilor non-romani [nu neaparat, dar in pare parte]
La sfarsitul lui octombrie aveam 53$ [cu tot cu 25$ de la inregistrare], astept sa vedem daca primesc banii in decembrie, sa pot sa imi cumpar un brad :P

#80
mrcalex

mrcalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 19.10.2006
am un site cu bijuterii si ceasuri...am facut 800$ in prima luna...la 300 de vizite pe zi...si mi-au trimis banii

deci e pe bune....daca respecti TOS

#81
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002

View Postmrcalex, on Nov 18 2007, 10:56, said:

am un site cu bijuterii si ceasuri...am facut 800$ in prima luna...la 300 de vizite pe zi...si mi-au trimis banii

deci e pe bune....daca respecti TOS

Hmmm, cum de ti-au trimis banii, daca ei spun ca fac plata la 45 de zile de la sfarsitul lunii in care ai strans 50 de dolari? Cum toata afacerea a inceput in octombrie si unii au strans 50 de para pana la sfarsitul lui octombrie, rezulta ca nu a incasat nimeni bani de la ei.. deci?

Quote

How often do I get paid?

We send out checks for all revenue earned within 45 days after the end of each month, as long as you've earned a minimum of $50. For example, if you signed up for WidgetBucks in October, you would receive your first commission payment within 45 days of Oct. 31, approximately mid December.


#82
mrcalex

mrcalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 19.10.2006
eu zic sa te mai informezi

#83
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
:) Pai ce sa se mai informeze cand scrie clar acolo cand se face plata ?!

#84
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002

View Postmrcalex, on Nov 18 2007, 19:27, said:

eu zic sa te mai informezi

Esti atat de dragut sa ma luminezi?

#85
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Azi am primit un e-mail de la widgetbucks in care spuneau ca au identificat nu stiu ce problema la contorizare click-urilor si ca imi crediteaza contul cu nu stiu ce procent, bla bla.. pe scurt, mi-au dublat suma pe care o aveam in cont.. sa vedem acum daca o s-o si plateasca :)))

#86
Shocker

Shocker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 27.02.2006

View Postmrcalex, on Nov 18 2007, 10:56, said:

am un site cu bijuterii si ceasuri...am facut 800$ in prima luna...la 300 de vizite pe zi...si mi-au trimis banii
Imposibil, primele plati s-au efectuat abia luna asta, in decembrie.

Eu tocmai mi-am primit cec-ul de la WidgetBucks, 51$, am pus prima data de teste sa vedem daca merge.
Pentru sceptici, uitati aici o poza cu cec-ul :D (se vede cam aiurea, am facut-o acum in casa cu telefonul, putin intuneric)
[ http://www.freakz.ro/shocker/imgs/WidgetBucks_cec.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate