Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Site nou gen adsense

- - - - -
  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#1
cipcip

cipcip

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 739
  • Înscris: 01.03.2007
Am descoperit acum vreo 2 -3 zile un site nou care ofera aceleasi posibiltati precum Google Adsense ..

Pe acest site plata este emisa atunci cand ai facut 50$ .. prin paypal sau cec ... daca alegi prin cec .. acesta iti este trimis la 45 de zile dupa ce ai facut cei 50$ ...

La inscriere ti se ofera un bonus de 50$ ...

Reclamele sunt despre shopping online ... Acestea sunt in format flash ...

Si din cate am observat plateste mai bine decat la adsense .. adica mie pe google imi dadea maxim 20 centi pe un click si aici imi da 50-60 de centi ...

Poti sa aduci membrii pe site prin refferal link ... Aici sunt alte reguli ... tu primesti 10% din cat face cel care sa inregistrat prin link-ul tau intr-un an ...

Exemplu ... daca persoana respectiva face 10.000$ .. tu primesti automat 1.000$ dupa ce a trecut un an ...

Daca mai aveti intrebari .. postati ...

Site: http://www.widgetbucks.com

#2
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Poate functioneaza daca ai un website in limba engleza si cu vizitatori majoritari din strainatate. Daca in schimb site-ul tau e in Romana, nu cred sa fie un asa mare succes pentru ca, nu cred ca exista advertiseri romani pe acel website.

#3
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006
Din ce am citit pe dp si seopedia, da, platesc mai bine ca si adsense, dar site-ul trebuie sa fie in engleza si sa ai trafic de calitate, pentru ca:

"Deja am citit ca au inceput sa baneze aconturi, iti trimit un email in genul clickurile dvs au avut o conversie de 0,000% in vanzari . Ca urmare suntem nevoiti sa va banam." (forumul seopedia).

#4
cipcip

cipcip

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 739
  • Înscris: 01.03.2007
de ex site-ul meu e in engleza ... si am vreo 100 de vizite pe zi .. deci acum sa vad daca o sa imi baneze contul sau nu :)

#5
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Sa ne spui si noua impresiile dupa cateva saptamani .... poate mai intereseaza si pe altii

#6
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002

View Postcipcip, on Oct 21 2007, 14:01, said:

de ex site-ul meu e in engleza ... si am vreo 100 de vizite pe zi .. deci acum sa vad daca o sa imi baneze contul sau nu :)

N-ai inteles.. nu-i intereseaza cati vizitatori ai pe zi, ii intereseaza ca cei care dau click-uri sa si cumpere ceva. oricum, e o prostie sa te baneze pe tine pentru ca nu au cumparat cei ce dau click-uri.. in fine, vom trai si vom vedea. Pana acum , platesc cam 0.28 dolari per click...

#7
cipcip

cipcip

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 739
  • Înscris: 01.03.2007
eu primesc 0.50 - 0.60 si din cate am observat adurile cu laptop-uri sunt cele mai profitabile ... oricum ... astept sa vad daca o sa iau primul cec sau nu ...

#8
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
M-am inscris si eu, insa vad ca imi afiseaza doar un link spre site-ul lor in loc de banner. E normal ?

#9
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Normal ca laptpurile sunt mai profitabile, dar eu mi-am pus problema ce ar putea cumpara vizitatorii site-ului meu.. laptoape? dont think so :D

#10
cipcip

cipcip

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 739
  • Înscris: 01.03.2007
cateodata asa imi apare si mie un link .. nu stiu de ce ...

#11
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Eu am inserat codul si doar acel link mi-l afiseaza. Nu e vorba ca din cand in cand , ci .. tot timpul. Adevarul e ca nu am nicio ora de cand am contul, si presupun ca din cauza asta.

#12
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Mie mi-au afisat reclemele imediat. Daca ai site-ul in limba romana si ai setat sa aleaga ei ce reclame sa-ti trimita, pe baza informatiilor gasite de spiderului lor, e posibil sa nu gageasca nimic..

In fine, si la mine aseara aparea doar link-ul, dar nici site-ul lor nu merge, deci pot sa presupun ca au avut serverel down

#13
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
E bizar, daca pun pe acela site un widget cu 300x250 imi afiseaza, dar banner 468 nu. In alt site merge si 468 . Ciudata treaba, am primit un click deja .. 0.28 centi ... destul de ok :)

#14
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Si eu mi-am facut ieri cont. Si am 2 wedgeturi. Pe cel care l-am facut ieri, este despre GPS-uri, si primesc 0.37$/click si pana acum am 1.83$, iar pe al 2-lea il facui acu vreo 4 ore, este despre laptopuri, si primesc 0.45$/click, iar pana acum am 0.90$.
Site-ul are vreo 200unici/zi si facui pana acum 2.73$.
Mi se pare prea mult, si de aceia, am dubii. Nu stiu daca platesc astea, dar sa vedem.

#15
cocoi89

cocoi89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.01.2007
o sa-l incerc si io

#16
SoR!n

SoR!n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 29.12.2006

View PostAndyM, on Oct 21 2007, 20:29, said:

Si eu mi-am facut ieri cont. Si am 2 wedgeturi. Pe cel care l-am facut ieri, este despre GPS-uri, si primesc 0.37$/click si pana acum am 1.83$, iar pe al 2-lea il facui acu vreo 4 ore, este despre laptopuri, si primesc 0.45$/click, iar pana acum am 0.90$.
Site-ul are vreo 200unici/zi si facui pana acum 2.73$.
Mi se pare prea mult, si de aceia, am dubii. Nu stiu daca platesc astea, dar sa vedem.
Foarte tare.

Sa vedem cat o sa tina.
Pacat ca nu pot sa ma inscriu cu site in romana.

#17
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
daca prin cec astept 45 de zile pana sa primesc banii, prin prepay, cum se procedeaza?
Deoarece nu am lucrat nici o data cu astea.

#18
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Eu am selectat ca metoda de plata PayPal. In caz ca vor plati, voi transfera banii primiti in contul PayPal pe cardul de debit. Sau poate chiar ii voi lasa in cont pentru platile viitoare pe care le voi face pe internet. Asta insa DACA vor plati, pentru ca momentan merge dubios de bine ...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate