Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Pisica mea.. calcata de masina

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#37
wof_seth

wof_seth

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 18.10.2007

 Vineri, on Oct 23 2007, 13:44, said:

vorbesti prostii la faza cu copilu. sunt multe deosebiri, care tin atat de diferenta de comportament dintre un copil si o pisica, cat si de atitudinea conducatorului auto la vederea unuia sau altuia.
idem la faza cu batranu.


idem


curiozitatea costa.

naspa vorbe si total false. Si un copil e curios si nu e nici o diferenta de comportament in ce priveste copilul si pisica deoarece au cam aceeasi minte... iar dak gonesti cu 100 km/h ii iei din plin pe amndoi, indiferent de comportament. Sunt sofer si stiu ce spun.

#38
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,657
  • Înscris: 26.11.2001
Am adus de 2 ore pisica acasa. Urla de foame si vrea sa se joace, dar nu pot sa ii satisfac nici una dintre dorite.
Cum o daua fara din cuscavrea sa sara prin casa, iar la mancare.. e la regim. Doar un plic pe zi. Ea manca 3 plicuri/zi, iar acum e hamesita.
Inca 20 de zile de cusca pt ea. Sa vezi ce plange.. dar voi rezista ;)

#39
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

 Courage, on Oct 30 2007, 18:37, said:

Am adus de 2 ore pisica acasa.

Felicitari! Ii tin pumnii si ei, sa nu se chinuie prea tare in "claustrofobie". Ori sa nu o dobandeasca ^_^

O sa fie bine, ca e tinerica si rezistenta. Doamne ajuta!

#40
Vineri

Vineri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 16.03.2007

 wof_seth, on Oct 29 2007, 10:53, said:

naspa vorbe si total false. Si un copil e curios si nu e nici o diferenta de comportament in ce priveste copilul si pisica deoarece au cam aceeasi minte... iar dak gonesti cu 100 km/h ii iei din plin pe amndoi, indiferent de comportament. Sunt sofer si stiu ce spun.
1. copilul ala "cu minte de pisica" de care zici tu nu va fi lasat niciodata singur pe strada. esti sofer, dar probabil nu esti si tatic.

2. crezi ca merge cineva cu 100 km/h printre case? [courage, cu cat mergea ala cu lexusu?]

3. ma intreb ce fel de sofer esti tu daca reactionezi la fel, indiferent ca-ti taie calea o pisica sau un copil...

#41
Rainman22

Rainman22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.09.2005
Ce mai face pisicuta? Am citit si eu povestea ei si mi-a parut tare rau. Si eu am o pisicuta gasita la gunoi cind era atit de mica incit nici nu ii mijisera ochii...

#42
EntaEih

EntaEih

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 23.10.2007
Go kitty:)
Ce a fost mai rau a trecut:)
@ Vineri: Cred ca wof_seth vroia sa spuna ca la 100 km/ora ca e om sau animal nu prea poti sa faci multe.

#43
raz_md

raz_md

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 27.09.2006

 Courage, on Oct 30 2007, 18:37, said:

Am adus de 2 ore pisica acasa. Urla de foame si vrea sa se joace, dar nu pot sa ii satisfac nici una dintre dorite.
Cum o daua fara din cuscavrea sa sara prin casa, iar la mancare.. e la regim. Doar un plic pe zi. Ea manca 3 plicuri/zi, iar acum e hamesita.
Inca 20 de zile de cusca pt ea. Sa vezi ce plange.. dar voi rezista ;)

Poti sa incerci sa ii pui un ghemotoc in cusca sa aiba si ea in ce infige labuta, sau un clopotel ceva :), loc nu o sa aiba sa faca miscare, dar poate se mai distreaza si ea. Oricum insanatosire grabnica, ma bucur ca a scapat ieftin. :(

#44
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
Courage, mai pune poze cu ghemotocul de blana vindecat !
s-a recuperat bine total ? se joaca ? :)

#45
aeetes

aeetes

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 06.08.2008
Courage... ma bucur ca e bine pisicul.

Si pisica mea tocmai a cazut de la etajul 6. Nu stiu ce sa fac cu ea... poate sa umble, si sa alerge dar e asa bleaga..sta mereu si doarme si tremura . Am sa merg la doctor azi, dar sper sa nu fie ceva grav.

#46
miki_a

miki_a

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.03.2009

 aeetes, on Mar 20 2009, 08:38, said:

Courage... ma bucur ca e bine pisicul.

Si pisica mea tocmai a cazut de la etajul 6. Nu stiu ce sa fac cu ea... poate sa umble, si sa alerge dar e asa bleaga..sta mereu si doarme si tremura . Am sa merg la doctor azi, dar sper sa nu fie ceva grav.



:eek: ai fost cu pisica la dr? avea ceva? doamne fereste sa nu fi patit ceva la impact (hemoragie interna, lovitura la cap...)

#47
aeetes

aeetes

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 06.08.2008

 miki_a, on Mar 22 2009, 17:11, said:

:eek: ai fost cu pisica la dr? avea ceva? doamne fereste sa nu fi patit ceva la impact (hemoragie interna, lovitura la cap...)

da am fost... i-a dat ceva injectii, un antiinflamator si ceva calmante. E ok acum. A zis k a avut noroc, dar sa am grija pe viitor..k ca doua oara nu e sigur daca mai traieste, de la etajul 6.

#48
miki_a

miki_a

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.03.2009
Bine ca nu a patit ceva mai grav  :rolleyes:

#49
Kakashi-Hatake

Kakashi-Hatake

    I am from New York. I will kill to get what I need!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,703
  • Înscris: 16.09.2008
Au doamne ce ochisori are, imi vine sa o mananc. Te rog, mai pune poze cu ea, ca imi e draga. Apropo, mai are ceva, ca au trecut 2 ani?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate