Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

CAUT script lista servere cs cu online sau offline...

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
copil_bomba

copil_bomba

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 20.04.2007
Caut script in care userii inregistreaza un server de cs si il vad on sau offline, uptime....
Pls help cat mai repede.
Ma scuzati ca nu am dat search am nevoie cat mai rpd nu sa stau sa caut toata noaptea.
Multumesc anticipat. :D

#2
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View Postcopil_bomba, on Oct 19 2007, 23:09, said:

Caut script in care userii inregistreaza un server de cs si il vad on sau offline, uptime....
Pls help cat mai repede.
Ma scuzati ca nu am dat search am nevoie cat mai rpd nu sa stau sa caut toata noaptea.
Multumesc anticipat. :D
Daca tu nu ai timp sa cauti PENTRU TINE, de ce am avea noi timp sa pierdem cautand ceva PENTRU TINE?

#3
copil_bomba

copil_bomba

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 20.04.2007

View Postcopil_bomba, on Oct 19 2007, 23:09, said:

Caut script in care userii inregistreaza un server de cs si il vad on sau offline, uptime....
Pls help cat mai repede.
Ma scuzati ca nu am dat search am nevoie cat mai rpd nu sa stau sa caut toata noaptea.
Multumesc anticipat. :D

Mam referi t ca imi trebuie cat mai repede nu ca nu am timp oricum e cam acelasi lucru dar va rof frumos  :mellow: :((
Sami ziceti un script gata facut sau sa-mi dati unul.
Va rog fffffff mult.
Multumesc anticipat ffffff mult.

#4
copil_bomba

copil_bomba

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 20.04.2007
Darkangelbv dc esti rau cu mie :(( eu eram admin de pe hubu ala bv idle :|
Si u nu mai vrei sa ma ajuti :((
SI NU STIU CUVINTE CHEE dupa care sa caut.
Mai ales ca trebuia oricum sa ma ajuti tu sau altcineva

Si inca ceva pls scuzti duble post

Edited by copil_bomba, 20 October 2007 - 07:50.


#5
klm_blood

klm_blood

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 19.01.2007
si eu as fi interesat :D

#6
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View Postcopil_bomba, on Oct 20 2007, 08:44, said:

Darkangelbv dc esti rau cu mie :(( eu eram admin de pe hubu ala bv idle :|
Si u nu mai vrei sa ma ajuti :((
SI NU STIU CUVINTE CHEE dupa care sa caut.
Mai ales ca trebuia oricum sa ma ajuti tu sau altcineva

Si inca ceva pls scuzti duble post
In primul rand nu stiu despre ce hub vorbesti... eu nu intru pe DC si cand intru stau pe FDX si gamesbv. (Daca te referi la vreun server de CS eu nu joc decat foarte rar... o data la 2-3 luni)
In al 2-lea rand, nu ar strica putina carte.

PsychoStats nu iti este bun?

#7
sonymark

sonymark

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 10.10.2005

View Postcopil_bomba, on Oct 19 2007, 23:09, said:

Caut script in care userii inregistreaza un server de cs si il vad on sau offline, uptime....
Pls help cat mai repede.
Ma scuzati ca nu am dat search am nevoie cat mai rpd nu sa stau sa caut toata noaptea.
Multumesc anticipat. :D

Pentru treaba asta nu exista un simplu script. Nu sunt in domeniu dar presupun ca ai nevoie de un "script" care sa fie in legatura cu programul cu care ti-ai facut serverul sau ceva de genu. Ce vrei tu e putin mai complicat dar vezi google sau cometquery.com

#8
copil_bomba

copil_bomba

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 20.04.2007

View Postsonymark, on Oct 20 2007, 19:47, said:

Pentru treaba asta nu exista un simplu script. Nu sunt in domeniu dar presupun ca ai nevoie de un "script" care sa fie in legatura cu programul cu care ti-ai facut serverul sau ceva de genu. Ce vrei tu e putin mai complicat dar vezi google sau cometquery.com

Pentru cei interesati il puteti gasi aici: http://www.cs-dc.ro/...?f...1#post_24"

PS: rog un admin sa editeze linkul ca sa nu se vada adresa si ceva de genu aici ca link

Edited by copil_bomba, 25 October 2007 - 13:42.


#9
OnShop

OnShop

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,289
  • Înscris: 07.03.2007

View Postcopil_bomba, on Oct 25 2007, 14:41, said:

Pentru cei interesati il puteti gasi aici: http://www.cs-dc.ro/...?f...1#post_24"

PS: rog un admin sa editeze linkul ca sa nu se vada adresa si ceva de genu aici ca link
stie cineva sa modifice scriptul si sa-l faca ca la cs.dap.ro ?

#10
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
nagios

trimite si mailuri cand pica un server, face availability reports pe zi, luna, an, etc...

#11
OnShop

OnShop

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,289
  • Înscris: 07.03.2007
nimeni nimic ?

#12
TuiTi

TuiTi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 12.10.2006
Deci ce vrei tu de fapt si de drept este un scriptuletz care sa faca urmatoarele lucruri:

1. Sa iti afiseze un tabel cu "n" inregistrari(adrese server de cs) stocate intr-un db, txt, csv

2. Sa ai un management interface in care poti edita/adauga sterge

3. Pentru fiecare inregistrare(server) sa existe optiunea de check status(o functie de telnet pe adresa respectiva pe portul 27015)

4. Eventual un sistem de votare/ranking.

Ei bine scriptuletzul asta nu prea se gaseste pe net "free" cel putin eu nu am gasit unul competent.

Am facut unul care acoperea in mare primele 3 puncte pe cand cunostintele mele de php erau, ca sa nu zic la pamant destul de neaprofundate.

Sfatul meu e sa te apuci sa citesti si sa incepi sa il faci pas cu pas.

Ce te faci daca eu sau altcineva ti-ar da un script de genul asta si ai vrea sa modifici ceva in el(aspect, asezare, functii) ?

Daca nu te descurci .. cumpara-l.

#13
DarkSoul

DarkSoul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 28.04.2004
Eu stiu sa il editez daca e ceva! ma refer la administrare!

faza la mine este ca nu stiu sa fac un script cap coada, dar in schimb stiu sa il administrez, configurez! (am habar si destul de mult chiar)


chestia este ca nu l-am gasit .. sub nici o forma! si am cautat si caut in continuare de mai bine de 5 luni  <_<

L-as cumpara eu, daca ma poate ajuta cineva! sau dati-mi si mie un link ceva in ce parte sa ma orientez, cuvinte cheie ceva!!
Daca se gaseste free ar fi si mai bine, ca orice vrea si isi doreste free! :rolleyes:




Merci anticipat!

#14
picster

picster

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 05.01.2008
Apropo sa mai discutat asta ... dai si tu un Search si o sa gasesti...  <_<

#15
DarkSoul

DarkSoul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 28.04.2004

View Postpicster, on Jan 11 2008, 01:18, said:

Apropo sa mai discutat asta ... dai si tu un Search si o sa gasesti...  <_<


frate tu stii sa citesti ? sau tu postezi doar sa iti fac rank, nr. de posturi mare! :|


am zis clar ca il caut de 5 luni si ca nu stiu cuvinte cheie .. si tu mie imi zici sa mai caut! esti de coma, esti belea!
daca tot stii ca sa mai discutat .. si stii tu! macar puteai sa dai un link catre unde s-a mai discutat .... dar asa sunt multe persoane cand vor sa isi faca nr. mare de posturi ... vb .. "in plus!"





Ms oricum! am sa caut ce am sa fac, ca si pana acuma! -_- ;) <_<

#16
DarkSoul

DarkSoul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 28.04.2004

View Postpicster, on Jan 11 2008, 01:18, said:

Apropo sa mai discutat asta ... dai si tu un Search si o sa gasesti...  <_<


frate tu stii sa citesti ? sau tu postezi doar sa iti fac rank, nr. de posturi mare! :|


am zis clar ca il caut de 5 luni si ca nu stiu cuvinte cheie .. si tu mie imi zici sa mai caut! esti de coma, esti belea!
daca tot stii ca sa mai discutat .. si stii tu! macar puteai sa dai un link catre unde s-a mai discutat .... dar asa sunt multe persoane cand vor sa isi faca nr. mare de posturi ... vb .. "in plus!"





Ms oricum! am sa caut ce am sa fac, ca si pana acuma! -_-

Edited by DarkSoul, 13 January 2008 - 20:07.


#17
Pai

Pai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 27.12.2007
Sii de unde vrei sa stie el ca tu il cauti de 5 luni sii ca ti`ai bagat internet degeaba?
Lasate de caut imi dai mie 10 E sii til dau eu !
Sau daca nu mai cauta 5 luni !
Bafta!
P.S:Nu ma intereseaza parerea ta cumperi sau nu ! Doar atat daca vrei daca nu DND

Edited by Pai, 13 January 2008 - 20:40.


#18
DarkSoul

DarkSoul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 28.04.2004
lol, stie ca il caut de 5 luni pentru ca am zis in primul post!


lasa, ca nu iti mai dau eu 10 E tie  :lol: il mai caut 5 luni, am vointa!
daca nu, poate in 5 luni il chiar termina, ca am inceput de ceva timp sa lucrez la el :lol:

in fine! si faza cu netu, ca e degeaba! o fi la tine degeaba! pentru mine sigur nu e ... si iti pot spune intr`un mod si mai cert ca sigur nu sunt n00b sau incepator in ceea ce priveste "net/webdesign/software" calculator in general!


dar nu asta este relevant!  :rolleyes: B)  bafta in continuare! si success in viata!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate