Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Cele mai emotionante filme de dragoste vazute vreodata

- - - - -
  • Please log in to reply
168 replies to this topic

#19
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

 ioana88, on Nov 6 2007, 11:03, said:

Cum sa nu fie Titanic un film romantic,nu sunt o fana infocata a acestui film dar e clar ca pe toata durata filmului se deruleaza o poveste de dragoste..

foaie verde. ce voiai, sa scufunde numai vaporul si gata? de fapt poate ar fi fost mai bine, oricum restul e abureala/aiureala

#20
[Alina]

[Alina]

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 13.02.2007
"Autumn in New York"...singurul film in care mi-a placut Richard Gere.

#21
sexterminator

sexterminator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.12.2006

 BlackSpider, on Nov 2 2007, 18:56, said:

Fara indoiala :

1.Before Sunrise:
http://www.imdb.com/title/tt0112471/

2.Before Sunset:
http://www.imdb.com/title/tt0381681/

Ambele regizate de acelasi Richard Linklater... deloc siropoase si totusi in genul "drama-romance".
I double that.
Before Sunrise (Julie Delpy si Ethan Hawke in rolurile principale) a fost considerat de multi critici drept "Casablanca" anilor '90. Frumoasa si partea a doua, dar nu la fel de reusita. (ca multe continuari, de altfel)

#22
TupaC

TupaC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,220
  • Înscris: 05.02.2006

 Mosotti, on Nov 8 2007, 11:47, said:

foaie verde. ce voiai, sa scufunde numai vaporul si gata? de fapt poate ar fi fost mai bine, oricum restul e abureala/aiureala

Nenea, Mosotti nu vreau nici un offtopic dar se pare ca topicul nu se cheama "Cei mai buni critici de filme/drama" din curiozitate dupa tine care e cel mai "plangacios" film, cu Titanicul sunt de acord cu tine nu e chiar asa de bun.

Ahh era sa uit cel mai plangacios film parerea  mea hmm... este:The Nootebook.

Edited by TupaC, 08 November 2007 - 16:44.


#23
killer

killer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 21.08.2002
City of Angels(1998)
I.Q.(1994)

#24
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
mmmm...gata m-ati convins...tb neaparat sa vad The notebook :D

#25
vladut07

vladut07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 17.06.2007
Dar stiu ca am ce "proba".Acuma sunt curios primul rand de Pacientul englez si Autumn in New York si apoi celelalte.Dupa ce le vad spun pareri... :rolleyes:

#26
ammon06

ammon06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 28.04.2006

 alina85, on Nov 8 2007, 17:25, said:

mmmm...gata m-ati convins...tb neaparat sa vad The notebook :D
The Notebook este un super film, chiar este printre cele mai bune filme de dragoste. Pariu ca o sa plangi la sfarsit? :)

#27
AdCrys20

AdCrys20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 01.05.2007
Nu am plans la The Note Book insa am plans la Sweet November :D Asta-i adevarul. Iar inca una la care aproape aproape ... If Only :D

#28
Myers

Myers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 31.10.2006
Doamne,majoritatea filmelor de aici sunt niste porcarioare gen Sandra Brown.(opinia mea)..Ma refer aici la filmele pe care le-am vazut.The Notebook si A Walk to Remember sunt puerile si pline de clisee,filmul tipic pentru adolescentul american tembel.Sweet November,mai bun decat primele doua insa cu mari carente actoricesti,Keanu se potriveste rolului ca nuca-n perete.In Titanic,istoria eclipseaza povestea de dragoste(nici mie nu mi se pare a fi un film "romance").The English Patient,un film bun spre foarte bun.In fata "Podurilor din Madison County" insa trebuie sa-mi scot palaria!Extraordinar de bun,cu doi actori exceptionali:Meryl Streep si Clint Eastwood...
Desi nu sunt un fan al genului,as nominaliza Eternal Sunshine of the Spotless Mind,La Vita e Bella,Sense and Sensibility,The Remains of the Day,Out of Africa,Mar Adentro si mai sunt cateva dar nu-mi vin in minte acum...

#29
vladut07

vladut07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 17.06.2007
Am vazut English patient.Deci este un film care are scene sufocante parca.Filmul este bun;mie chiar mi-a palcut.Nu pot spune ca am avut parte de emotii care sa provina din scene de dragoste pentru ca ideea filmului este altceva decat ce am mentionat in primul post.Oricum,parerea mea....merita vazut...eu ii dau nota 8.8

#30
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007

 ammon06, on Nov 8 2007, 20:11, said:

The Notebook este un super film, chiar este printre cele mai bune filme de dragoste. Pariu ca o sa plangi la sfarsit? :)


L'am vazut, si chiar de 2 ori...si mi-a placut...mai ales sfarsitul :)...cat despre lacrimi de crocodil...au fost cateva :rolleyes:

#31
SeMeSeu

SeMeSeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 10.05.2007
What dreams may come.

#32
vladut07

vladut07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 17.06.2007
Tocmai am vazut si Before Sunrise.Filmul e bunicel.Inceputul este putin cam plictisitor dar pe parcurs se schimba putin lucruruile.Mi-a placut mult scena in care cei doi se prefaceau ca vorbesc la telefon cu o persoana cunoscuta din orasul lor.Spre sfarsit cateva scene putin mai intense insa sfarsitul mi s-a parut incomplet.
Oricum...intr-un final i-as da nota 8.

#33
vladut07

vladut07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 17.06.2007
Astazi am vazut filmul Ghost>pentru cei care nu l-au vazut sa nu il pierdeti.Frumos film si chiar emotionant.Nu pot sa ii dau o nota fixa dar mie mi-a placut foarte mult.Si culmea,il am pe calculator de cateva saptamamni dar nu m-a atras titlul filmului insa ma repet:frumos filmnsa nu il pierdeti.

#34
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
ghost cu demi moore??? :)

#35
vali71

vali71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 18.08.2006
Falling in love.... Excelent
Titanic. Si mai sunt si altele ... Out of Africa  da primu e super...

#36
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Pearl Harbor!  :wub:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate