Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
VoWiFi sau WiFi Calling

Problema temperatura ACM centrala...

La Sinesti pe magistrala

,,Razbunarea tocilarilor: la ce s...
 Bardonecchia, stațiunea de s...

Cum il poate incerca Zeul biblic ...

Avocat imobiliar pentru vicii asc...

Achizitie miniPC.
 In ce an este bine sa cumperi tel...

Cablu electric pentru exterior

La multi ani indragostilor! D...

Germania a legalizat consumul de ...
 Frigidere de bauturi pentru magaz...

Exista magazin fizic XIAOMI in Ro...

google.ro virusat?

Ati castigat vreodata la "con...

bulimia

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

kittypoisongirl

kittypoisongirl

Junior Member

• Grup: Members
cautam niste teste psihologice si am dat peste an orexie si bulimie simptome. si citind si tot citind mi`am dat seama ca ma incadrez in caracteristicile bulimiei cu exceptia faptului ca nu vomit mancarea in schimb dupa ce mananc si ma satur e ca si cum nu a s avea senzatie de satietate si as putea manca cantitati infinite de mancare uneori am stari de depresie din cauza faptului ca nu pot fi slaba si din cauza asta am refuzat destule relatii din cauza neincrederii in mine. daca aveti sfaturi sau probleme asemanatoare feel free to write  :rolleyes:

Edited by mianna, 12 October 2007 - 15:57.
poate inveti sa folosesti virgula si punctul

maria33ro

maria33ro

New Member

si eu am aceste manifestari.Am perioade si perioade cind sunt stresata, maninc mult Cind ma simt bine, atunci fac si miscare si pot sa si maninc purin

Edited by mianna, 13 October 2007 - 11:35.

LoveDemon

LoveDemon

Internet Lodger

• Grup: Moderators

View Postkittypoisongirl, on Oct 12 2007, 16:54, said:

cautam niste teste psihologice si am dat peste an orexie si bulimie simptome. si citind si tot citind mi`am dat seama ca ma incadrez in caracteristicile bulimiei cu exceptia faptului ca nu vomit mancarea in schimb dupa ce mananc si ma satur e ca si cum nu a s avea senzatie de satietate si as putea manca cantitati infinite de mancare uneori am stari de depresie din cauza faptului ca nu pot fi slaba si din cauza asta am refuzat destule relatii din cauza neincrederii in mine. daca aveti sfaturi sau probleme asemanatoare feel free to write  :rolleyes:
Daca nu vomiti si/sau nu incerci sa contracarezi excesul prin alte metode (laxative, de exemplu, sau sport excesiv dupa), atunci NU e bulimie. E cel mai probabil o alta tulburare de comportament alimentar, binge eating disorder (compulsive overeating), care n-are o traducere satisfacatoare in romana. Poti incerca "cercetarea" de aici. Succes!

kittypoisongirl

kittypoisongirl

Junior Member

hey mersi de recomandare :). Am gasit multe teorii acolo si da, cred ca ma incadrez in categoria omuletilor cu probleme "eating disorder overeating"...cine are vreo idee, vreun sfat, sau cine are chef de teme psihologice pe baza problemei mele, send me a message  :rolleyes: sau daca puteti recomanda un omulet dispus sa ma asculte si pe mine :)
thanks oricum macar am descoperit ce am  ^_^

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate