Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Care este principalul webhosting din RO pe care il folositi.

- - - - -
  • Please log in to reply
543 replies to this topic

Poll: WebHosting din Romania. (904 member(s) have cast votes)

De la ce firma ati cumparat Hosting.

  1. Alfaweb (alfaweb.ro) (4 votes [1.38%])

    Percentage of vote: 1.38%

  2. Be Online (beonline.ro) (3 votes [1.03%])

    Percentage of vote: 1.03%

  3. E Domenii (edomenii.ro) (14 votes [4.83%])

    Percentage of vote: 4.83%

  4. GTS (gtstelecom.ro) (9 votes [3.10%])

    Percentage of vote: 3.10%

  5. Hangar Hosting (hangarhosting.net) (1 votes [0.34%])

    Percentage of vote: 0.34%

  6. Live Hosting (livehosting.ro) (4 votes [1.38%])

    Percentage of vote: 1.38%

  7. Mx Host (mxhost.ro) (64 votes [22.07%])

    Percentage of vote: 22.07%

  8. SimpliQ (simpliq.ro) (7 votes [2.41%])

    Percentage of vote: 2.41%

  9. Web Factor (webfactor.ro) (17 votes [5.86%])

    Percentage of vote: 5.86%

  10. Egazda (egazda.ro) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  11. Rohost (rohost.com) (12 votes [4.14%])

    Percentage of vote: 4.14%

  12. Spatiul.ro (spatiul.ro) (10 votes [3.45%])

    Percentage of vote: 3.45%

  13. Gazduire US (gazduire.us) (1 votes [0.34%])

    Percentage of vote: 0.34%

  14. RoMarg (romarg.ro) (37 votes [12.76%])

    Percentage of vote: 12.76%

  15. Gazduire dot RO (gazduire.ro) (14 votes [4.83%])

    Percentage of vote: 4.83%

  16. My Host (myhost.ro) (6 votes [2.07%])

    Percentage of vote: 2.07%

  17. HostWay Romania (hostway.ro) (32 votes [11.03%])

    Percentage of vote: 11.03%

  18. HostAge (hostage.ro) (33 votes [11.38%])

    Percentage of vote: 11.38%

  19. ElvSoft (elvsoft.com) (3 votes [1.03%])

    Percentage of vote: 1.03%

  20. Organic (organic.ro) (1 votes [0.34%])

    Percentage of vote: 0.34%

  21. Ename (ename.ro) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  22. Wee Host (WeeHost.ro) (2 votes [0.69%])

    Percentage of vote: 0.69%

  23. spatiuweb.ro (16 votes [5.52%])

    Percentage of vote: 5.52%

Vote Guests cannot vote

#505
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,824
  • Înscris: 10.12.2006
Asteptarile mele erau, evident minime.

De cand am postat aici s-au hotarat sa faca ceva ca sa-mi dea pachetul ala mai mare, l-au creat in dashboard, au incarcat fisierele dar nu si baza de date. Asta a fost ieri, cand eu am avut de mers in Iasi si n-am observat, le-am lasat un mail pe la 21 cand am ajuns acasa, dar nici la ultimul nu mi-au raspuns. In momentul asta siteul e in eroare de conectare la db, iar telefonul mobil afisat pe site, singurul, e inchis la ora 12.23 intr-o zi de marti.

#506
Ingrid83

Ingrid83

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 25.05.2016
Salutare baietii !!

Am primit mail cu o oferta de VPS ieftin de la hetnix,,, poate intereseaza pe careva: hetnix.com/specialvps

#507
hw_guy

hw_guy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 12.11.2018

 Ingrid83, on 22 mai 2019 - 21:41, said:

Salutare baietii !!

Am primit mail cu o oferta de VPS ieftin de la hetnix,,, poate intereseaza pe careva: hetnix.com/specialvps

compara cu : dedicatserver.ro/server.php?t=vds

#508
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,824
  • Înscris: 10.12.2006
Baietii de la hetnix sunt profesionisti, dar nu au chiar cele mai mici preturi de pe piata.

#509
Ingrid83

Ingrid83

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 25.05.2016

 hw_guy, on 23 mai 2019 - 14:47, said:


compara cu : dedicatserver.ro/server.php?t=vds

Eu nu am de ce sa compar. Sunt la ei (hetnix) de aproape doi ani si mi se par super serviciile,,, depinde acum ce te intereseaza.
Personal nu m`as muta la dedicatserver.ro astia nici daca m`ar ruga cu bani :)). Daca lucrezi acolo,,, na, imi pare rau asta cred.

@Mizu intr`adevar,, nu am avbut probleme pe care sa nu le rezolve baietii. Poate sunt oleaca mai piperate preturile lor,, dar eu sunt multumita.

#510
hw_guy

hw_guy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 12.11.2018

View PostIngrid83, on 25 mai 2019 - 11:32, said:

Eu nu am de ce sa compar. Sunt la ei (hetnix) de aproape doi ani si mi se par super serviciile,,, depinde acum ce te intereseaza.
Personal nu m`as muta la dedicatserver.ro astia nici daca m`ar ruga cu bani Posted Image). Daca lucrezi acolo,,, na, imi pare rau asta cred.

@Mizu intr`adevar,, nu am avbut probleme pe care sa nu le rezolve baietii. Poate sunt oleaca mai piperate preturile lor,, dar eu sunt multumita.

Era vorba doar de afirmatie !!! nu sa se mute cineva la alta firma.
Dar daca tot faceti o afirmatie publica despre o firma care nu si-a depus situatiile financiare din 2014 !!! pana in prezent ( vezi http://www.mfinante....fiscal.html, CUI 33156465 ), eu as fi mai rezervat.....
Sa inteleg ca le platiti servicii de doi ani pe care ei nu le-au anuntat la ANAF? ( firma fantoma )
Ce siguranta aveti ca la primul control pe care il vor avea firma nu dispare?

cu stima,

Edited by hw_guy, 26 May 2019 - 06:18.


#511
Ingrid83

Ingrid83

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 25.05.2016

View Posthw_guy, on 26 mai 2019 - 06:16, said:

Era vorba doar de afirmatie !!! nu sa se mute cineva la alta firma.
Dar daca tot faceti o afirmatie publica despre o firma care nu si-a depus situatiile financiare din 2014 !!! pana in prezent ( vezi http://www.mfinante....fiscal.html, CUI 33156465 ), eu as fi mai rezervat.....
Sa inteleg ca le platiti servicii de doi ani pe care ei nu le-au anuntat la ANAF? ( firma fantoma )
Ce siguranta aveti ca la primul control pe care il vor avea firma nu dispare?

cu stima,

Hey zmeule,,,
nu stiu ce problema ai tu cu @hetnix ca te`am vazut in mai multe topicuri ca te bagi peste ei,,, oricum poate la cei care se uita superficial prind prostelile astea. Nu sunt eu foarte tehnica,, dar avand in vedere ca am o firma de cativa ani stiu sa caut pe site`ul ministerului de finante si ghici ce,,, oamenii au declaratiile depuse.

https://i.imgur.com/386NebQ.png (cui 33043040 , mai uita`te pe site la ei ca ai alt cui tu :))))) )

Lasa dusmania si spiritul asta de concurenta tipic romanesc,,, ti se pare ca nu ai loc de ei ??? Eu zic ca daca ai avea servicii bune ti`ar veni clientii singuri,,, nu ar trebui sa mai faci tu reclama dand cu bolovani in alte firme :)))))))))

Seara odihnitoare !!!

#512
hw_guy

hw_guy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 12.11.2018

View PostIngrid83, on 13 iunie 2019 - 22:28, said:


Hey zmeule,,,
nu stiu ce problema ai tu cu @hetnix ca te`am vazut in mai multe topicuri ca te bagi peste ei,,, oricum poate la cei care se uita superficial prind prostelile astea. Nu sunt eu foarte tehnica,, dar avand in vedere ca am o firma de cativa ani stiu sa caut pe site`ul ministerului de finante si ghici ce,,, oamenii au declaratiile depuse.

https://i.imgur.com/386NebQ.png (cui 33043040 , mai uita`te pe site la ei ca ai alt cui tu Posted Image)))) )

Lasa dusmania si spiritul asta de concurenta tipic romanesc,,, ti se pare ca nu ai loc de ei ??? Eu zic ca daca ai avea servicii bune ti`ar veni clientii singuri,,, nu ar trebui sa mai faci tu reclama dand cu bolovani in alte firme Posted Image))))))))

Seara odihnitoare !!!


Am inteles  - informatiile de pe site sunt false !!!! ( cui 33043040,  cifra de afaceri pe 2018 de 25.640 € , 0 angajati - asta nu ati mai afisat , apropo de "Baietii de la hetnix sunt profesionisti" )

https://imgur.com/a/9TJCxfR

Ce nu inteleg eu este de ce aparati asa de aprig falsitatea si minciuna ?
Ca posibil client cand  intru pe un site ma uit la datele de contact ( asta ar face si cei calora le-ati recomandat cu caldura firma si serviciile ) , nu o fac pe politistul investigator.....

Personal,  cunosc cam toate firmele de hosting din RO si toate DC-urile din RO , nu am nimic cu firma respectiva si cu nici o alta firma.
Ma deranjeaza doar inducerea in eroare si minciuna, lipsa de obiectivitate.

Observ si ca atunci cand o afirmatie se arata a fi eronata/falsa se trece imediat la "Hey zmeule"...se renunta la respect.

cu stima,

#513
Ingrid83

Ingrid83

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 25.05.2016

View Posthw_guy, on 14 iunie 2019 - 12:11, said:



Am inteles  - informatiile de pe site sunt false !!!! ( cui 33043040,  cifra de afaceri pe 2018 de 25.640 € , 0 angajati - asta nu ati mai afisat , apropo de "Baietii de la hetnix sunt profesionisti" )

https://imgur.com/a/9TJCxfR

Ce nu inteleg eu este de ce aparati asa de aprig falsitatea si minciuna ?
Ca posibil client cand  intru pe un site ma uit la datele de contact ( asta ar face si cei calora le-ati recomandat cu caldura firma si serviciile ) , nu o fac pe politistul investigator.....

Personal,  cunosc cam toate firmele de hosting din RO si toate DC-urile din RO , nu am nimic cu firma respectiva si cu nici o alta firma.
Ma deranjeaza doar inducerea in eroare si minciuna, lipsa de obiectivitate.

Observ si ca atunci cand o afirmatie se arata a fi eronata/falsa se trece imediat la "Hey zmeule"...se renunta la respect.

cu stima,

Hey zmeule :)))

Eu pot sa-ti scriu cum vreau,, nu reprezint pe nimeni, nu ma intereseaza de nimeni. Am postat despre ei pentru ca sunt in prezent cu servicii la ei,,, servicii foarte bune comparativ cu ce am mai avut in trecut.

Nu stiu ce urmaresti tu cu acel screenshot cu pagina de contact,,, habar nu am,,, insa din cate inteleg eu baietii au numar de TVA pentru intracomunitare pe langa numarul de identificare fiscala. Acu nu stiu cat de multe stii tu,, insa si eu am aplicat pt acel numar de TVA (pentru import haine din afara) si mi`au spus cei de la ANAF ca acel numar de TVA il folosesc doar pentru tanzactiile care depasesc o anume suma, imi scapa cat,,, cu furnizori din afara. Poate asta e si cazul lor,,, nu cumpara foarte mult din afara...... dar daca esti asa curios si invidios poti sa le dai un tichet sa`i intrebi ca sa iti gasesti pacea sufleteasca si sa nu mai faci cu nervii pe forum,,, ca nu cred ca au nevoie baietii astia aici de frustrati :))))

#514
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,824
  • Înscris: 10.12.2006
Majoritatea firmelor de hosting sunt reselleri si probabil asa e si hetnix, ia de la OHV, dar nu ma intereseaza subiectul suficient de tare ca sa cercetez. Dar daca e asa s-ar explica faptul ca au cheltuieli mari pe extern.

#515
hw_guy

hw_guy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 12.11.2018

View PostMizu, on 14 iunie 2019 - 16:37, said:

Majoritatea firmelor de hosting sunt reselleri si probabil asa e si hetnix, ia de la OHV, dar nu ma intereseaza subiectul suficient de tare ca sa cercetez. Dar daca e asa s-ar explica faptul ca au cheltuieli mari pe extern.

Buna,

nu, Hetnix nu sunt reselleri au cateva servere in M247 - tot pentru corectitudine
Cheltuielile sunt ok pentru colocare,internet, curent + costuri diverse( cca. 1500€ pe luna ) veniturile sunt in schimb mici => putini clienti

cu stima,

Edited by hw_guy, 14 June 2019 - 20:04.


#516
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,824
  • Înscris: 10.12.2006
Personal chiar nu ma intereseaza daca-s reseleri sau nu si ce cifra de afaceri au, experientele mele cu ei au fost pozitive.

#517
Ingrid83

Ingrid83

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 25.05.2016

View PostMizu, on 14 iunie 2019 - 20:14, said:

Personal chiar nu ma intereseaza daca-s reseleri sau nu si ce cifra de afaceri au, experientele mele cu ei au fost pozitive.

Stai linistit. Suspectez ca hw_guy lucreaza la dedicatserver sau chiar este a lui si vrea sa isi promoveze serviciile dand in alte firme de hosting... m`am mai uitat prin alte topicuri si mereu apare tipul asta cu un raspuns de genul ``ia vezi ofertele de pe dedicatserver``... ce sa zic,,,, ca si client nu`mi place cand vad firmele ca apeleaza la astfel de comportament de amator si mai au si aere de zmei,,, de parca ar fi mai smecheri decat toti...

Parere personala,,, ma opresc aici ca am facut destul spam cu zmeuletul asta :)))

#518
hw_guy

hw_guy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 12.11.2018

View PostIngrid83, on 14 iunie 2019 - 15:58, said:

Hey zmeule Posted Image))

Eu pot sa-ti scriu cum vreau,, nu reprezint pe nimeni, nu ma intereseaza de nimeni. Am postat despre ei pentru ca sunt in prezent cu servicii la ei,,, servicii foarte bune comparativ cu ce am mai avut in trecut.


hey "#rezist" ,

nu mai "tu" ai dreptul sa scrii ce vrei si cum vrei ?

Ieri ai deschis acest post :

View PostIngrid83, on 14 iunie 2019 - 16:04, said:

Salutare baietii !!!
Am nevoie,, pentru o prietena,, de un server vps cat de cat ieftinel sa isi tina un blog pe el.
Nu cred ca o sa fie fff multe vizite,,, avand in vedere ca doar ce il face si am gasit aceasta firma xxxxxxxx . Ma intereseaza daca primul plan de server ar putea sa`i tina si ei bloguletul macar pana sa atinga cateva sute de vizite pe zi.

Ce ziceti ?????


Ai dreptate faci spam Posted Image

Edited by hw_guy, 15 June 2019 - 06:44.


#519
cvictor

cvictor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 17.03.2008
Am o problema cu cei de la hostmgs si nu stiu cum sa o abordez. Pana acum unde am mai avut hosting nu m-am mai intalnit de aceasta situatie.
De cand am luat la ei tot imi arata cand intru pe cpanel ca este in mod "trial" si din cand in cand, cam la 2 saptamani, pica. Le trimit cate un mail de bine, remediaza, pot intra pe cpanel dar tot in mod trial si dupa o perioada se repeta problema.
Stiti cumva daca este o problema specifica acestei firme, sa imi caut alt hosting ?
Nu am mari pretentii de la hostind, intru de 2-3 ori pe saptamana sa lucrez la un proiect, imi e comod asa ca pot lucra si de acasa si de la munca, dar cand imi e lumea mai draga nu imi merge nici casuta de mail, nici accesul la date.

Edited by cvictor, 26 June 2019 - 21:12.


#520
cvictor

cvictor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 17.03.2008
Vad ca au rezolvat problema si au licentiat cpanelul, Nu stiu daca amenintarea cu publicitate negativa a contat dar acum totul este ok.

#521
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,228
  • Înscris: 22.01.2004
Mai exista hostmgs? Pe mine ma redirecteaza la un magazin online strain

#522
cvictor

cvictor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 17.03.2008
Mai bine nu mai exista. Bani dati aiurea. Cand dau sa intru e mai mereu picat. Cele mai proaste servicii de care am avut parte pe partea de hosting.
Cred ca a mers doar 2 saptamani consecutive, in rest trebuie sa le tot trimit emailuri ca sa miste treaba. Imi mut ce am dar o sa imi las casuta de email, ca sa ii tot frec cu emailuri cat timp mai am contract cu ei.

Edited by cvictor, 12 August 2019 - 21:52.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate