Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

TViX HD Media Player M6500A, 6600, HD N1, HD Cafe

- - - - -
  • Please log in to reply
958 replies to this topic

#955
The_Cult

The_Cult

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,423
  • Înscris: 11.11.2014
Parca era o procedura de reset prin manualul lui. Nu mai retin. Si totusi de ce nu merge prin hdmi? Indearca la un alt tv, la vreun prieten. N-are de ce sa nu mearga. Poate e si legat de rezolutie. Sa nu fi setat tu hdmi si 1080p iar plasma ta sa fie doar 720p. Cu toate ca am si eu o plasma mai veche care stie sa primeasca semnal 1080p si sa il afisexe la 720p cat e ezolutia ei. Incearca pe alt tv.

#956
csgabe

csgabe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,521
  • Înscris: 08.12.2009
patraulea100
Apasa butonul TV-OUT de pe telecomanda M6500-ului pana vezi imaginea.

#957
patraulea100

patraulea100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 21.01.2008
Mutlumesc csgabe. Am rezolvat-o asa cum ai spus.
The_Cult, n are treaba TV-ul. am incercat pe 3. Nici unul nu e HD ready. Iar cel la care e legat acum, din sufragerie, e 4 K.  Nu stiu de ce nu merge pe HDMI.Si nu renteaza sa-l repar....Am luat un PNI  HD170R care e acceptabil cu un HD extern.

#958
Antihero

Antihero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 23.03.2016
Domnilor, stie cineva daca tunerul DVB-T din acest player poate fi trecut cumva la DVB-T2 (firmware, hardware hack etc)? Mandra noastra patrie a trecut la acest standard mirobolant (abia daca emitem cateva canale amarate in terestru, dar suportul pentru 4k ne lipsea...)  iar cutiuta M6500A  pe care o foloseam cu mult succes la tara (intr-o zona relativ izolata, fara cablu, internet samd) a devenit perfect inutila pe partea de TV.

Realizez bineinteles ca playerul e depasit, uzat moral etc, dar asta era folosit intr-o zona fara acces la internet, unde netflix si youtube sunt fix ca frectia la piciorul de lemn.

Tunerul este model T431 rev 1.1

Edited by Antihero, 03 December 2017 - 16:08.


#959
zarv

zarv

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.06.2019
Buna,Varga este numele meu,ma poate ajuta si pe mine cineva cu setarile pentru network la tvx m-6600n...nu reusesc nicicum:(

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate