Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Clicknet pe Mac

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
belle_pasado

belle_pasado

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 12.11.2006
question :

modemul de la clicknet ADSL(cred ca este un modem extern...sau ceva de tipul asta - nu stiu cum sa il denumesc corect) se conecteaza la pc printr-o mufa USB...cand il conectez la pc, si beculetul de la usb si cel de la adsl sunt verzi

cand il scot si il conectez la mac....se aprinde doar beculetul de la usb si e rosu

cred ca de aia din start nu ar merge orice setare as face eu la network :(

#2
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
afaik, modemurile pe USB nu functioneaza decit pe PC. schimba-l cu un modem cu ethernet.

st330 pare sa aiba driveri de Mac dar nu am auzit sa il foloseasca cineva.

#3
dlbogdan

dlbogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 25.08.2004

View PostCentris, on Sep 23 2007, 10:57, said:

afaik, modemurile pe USB nu functioneaza decit pe PC. schimba-l cu un modem cu ethernet.

imposibil. that is an outrageous remark. eu tot ce am incercat pana acum (modem and whatever...) in afara de un scanner de coduri de bare pe usb, am gasit drivere si/sau am modificat drivere sa fac sa mearga.  ce modem este mai exact?

#4
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
este outrageous, dar pentru un user obisnuit e mai bine sa nu se incurce cu hacking sau cu driveri care nu sunt foarte usor de folosit. modemul pe ethernet e destul e usor de configurat. belle_pasado, ce modem ai pt clicknet ?

#5
babygirl_nwa

babygirl_nwa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 19.10.2006

View PostCentris, on Oct 5 2007, 13:47, said:

este outrageous, dar pentru un user obisnuit e mai bine sa nu se incurce cu hacking sau cu driveri care nu sunt foarte usor de folosit. modemul pe ethernet e destul e usor de configurat. belle_pasado, ce modem ai pt clicknet ?

HI! SI EU TOT INCEPATOARE DE MAC SUNT...DAR RECUNOSC K M-AM OBISNUIT FF RPD CU EL(IL AM DE 5ZILE),TOT MACBOOK ALB AM,DAR ULTIMA GENERATIE CU 2.16 GHZ PROCESOR..SI TOT CLICKNET CU ACELASI MODEM CU USB AM,ST-330 ...AM TOT VB CU CEI D LA CLICK NET SI NU OFERA SUPORT PT MAC,DAR AZI S-A INCUMETAT CINEVA SI A VENIT ,DAR CIK NU E COMPATIBIL SI NU I-AU DAT DE CAP,TOTUSI PE CD-UL ST-33O AM SA INSTALEZ PE MAC 10.4,DAR NIMIK...MODEMUL RAMANE CU BECULETUL ROSU LA USB SI LA ADSL NIMIK...L-AM CONECTAT LA SERVICI PRINTR-UN DSL TOT CLICKNET ST-500 SI MERGE PERFECT.SO HELPPP...SE POATE INSTALA PANA LA URMA 330?

SI MAI AM UN T-SINUS 154 DSL CUMPARAT DIN GERMANIA,DAR CD-UL DE INSTALARE E IN GERMANA SI E PT WINDWS...STIE CINEVA DC IL POT INSTALA PE MAC? :huh:

#6
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004

View Postbabygirl_nwa, on Oct 11 2007, 15:27, said:

... TOT CLICKNET ST-500 SI MERGE PERFECT.SO HELPPP...SE POATE INSTALA PANA LA URMA 330?


voila. deci streseaza rtl sa iti dea un modem ST500 in loc de 330. sau poate se incumeta dlbogdan la un hacking....  ;)

#7
belle_pasado

belle_pasado

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 12.11.2006
pana la urma....cea mai buna solutie a fost sa inchiriez intr0un apt unde aveau reteau wireless ...ca am incercat la altele prin cablu...si nu imi functiona...cu wireless nu am batai de cap :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate