Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Full Page Ads

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
ateul

ateul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 12.04.2005
Ok..imi cer scuze administratorilor - care mi-au sters postul anterior - dupa ce am postat am citit "the review thing" si sper ca de aceasta data topicul meu e in concordanta cu cerintele SoftPedia.

Ok... si hai sa trecem direct la subiect:

Full Page Ads folosind un site binecunoscut de advertising (cei interesati imi trimit PM si o sa le scriu in particular care e acesta) unde in mai putin de 2 ore am avut din 116 impresii - 38 vizitatori la pretul de - fiti tare pe pozitie aici: 0,12$ (nu e o greseala 12 centi)

Ideea e urmatoarea: costul unei impresii e de 0,001$ (faceti un calcul si la 5$/zi aveti 5000) .. si tinand cont ca pagina ta intreaga este afisata peste pagina publisherului .. se intampla sa-ti dea click pe pagina ta.

Recomand acest tip de publicitate celor care nu tin cont de un anume TARGET de vizitatori, ce sunt doar interesati sa mareasca trafficul de pe site-ul lor.

Aveam si un screenshot ca sa va demonstrez ca nu vorbesc aici balarii .. Am sa fac eu efortul si va dau detaliile necesare prin PM (fiecaruia in parte) daca sunteti interesati.

Admine,moderatorule (oricine a sters postul anterior) IMI CER SCUZE inca odata, dar daca nu te superi..lasa oamenii sa-si promoveze site-urile intr-un mod ieftin si avantajos. Daca mie mi-a reusit .. sunt convins ca nici ceilalti nu vor spune NU !!!

Multumesc, Cristian.

#2
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,384
  • Înscris: 20.10.2006
Faza e ca daca ai adsense pe site si te inscrii acolo adio cont la adsense.

#3
ateul

ateul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 12.04.2005
Sa inteleg ca daca ai pagina incarcata prin sistemul asta de reclama (full page ads) e considerat abuz de catre AdSense?
In cazul acesta nu-ti ramane de facut decat sa ai un intro interesant (fara adsense) si sa tragi sperante ca din toti userii care dau click pe el (prima ta pagina) sa mai intre si pe a 2-a (care poate sa contina deja adsense).. si respectiv sa-ti dea click pe reclame. Odata dat click pe intro vizitatorul a intrat pe pagina ta si nu cred ca adsense penalizeaza vizitele pe un site. Iar faptul ca tu iti faci reclama la site nu vad de ce ar trebui sa fie problema ptr oricare din programele de advertising, din moment ce din asta traiesc si ele.

Respect, Cristian.

P.S.: Pentru orice facatura exista si desfacatura... important e sa fim noi mai inteligenti decat ei :)

#4
ateul

ateul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 12.04.2005
Ok.. asta se numeste dublu-posting dupa cunostintele mele.. stiu ca e interzis, dupa principiile mele.. in acelasi timp sper sa ma inteleaga administratorii, moderatorii si eventual sa faca un merge intre cele 2 posturi ale mele.. (nu aveam optiune de edit la postul anterior.. probabil asa si tre` sa fie).

Rugamintea mea e pentru cei care imi trimit PM.

Daca v-am raspuns si considerati ca informatiile oferite de mine sunt de valoare, eventual dupa ce incercati si voi..si e testata treaba.. da-ti un reply si aici pentru a sustine acest topic.

Nu vreau sa ma inteleaga nimeni gresit. Nu caut publicitate, nu caut foloase materiale.
Considerati gestul meu .. doar o fapta buna si un simplu "Multumesc" inseamna ptr mine suficient sa cred ca exista in lumea asta si persoane de buna credinta (oameni cumsecade).

Cu respect, Cristian - just another webmaster.

P.S.: Multumesc admins, moderatori daca au facut merge post sau l-au lasat asa cum e. Thanks!

Edited by ateul, 11 October 2007 - 15:07.


#5
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,384
  • Înscris: 20.10.2006
La faza cu adsense se refera la faptul ca e interzisa afisarea reclamelor in pop-upuri.

#6
ateul

ateul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 12.04.2005
Sper sa nu fiu penalizat ca postez atat de des :)

LunaCrystal@ Oricum ideea e dupa cum ti-am scris si in PM , ca pe prima pagina sa nu ai neaparat afisata o reclama care te penalizeaza. Prima ta pagina poate fi lipsita de reclama si plina de interes pentru cititor.. ideea e ca sa-l faci sa treaca la urmatoarea pagina..si atunci sa tragi sperante ca iti va da click pe reclama.

Dupa ce vizitatorul intra pe site nu se mai afla in acell Full Page Ads de la compania de advertising..el intra pe site-ul tau efectiv.. si iti genereaza traffic, daca site-ul e captivant.. posibil chiar sa-l "rasfoiasca".

Anunt de ultima ora: 367 de impresii .. aprox. 250 de vizite la un cost de 0,37$ (again nu e greseala, 37 centi ).

Credeti-ma .. dupa ce incercati treaba asta o sa ma "umplu de sanatate" si o sa traiesc 1000 de ani .. hehehe

Edited by ateul, 11 October 2007 - 17:18.


#7
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,384
  • Înscris: 20.10.2006
Am inteles ideea, insa nu stiu daca merita sa te complici asa mult, mai ales ca nu prea cred ca ai parte de vizitatori corespunzatori targetului tau, sau cel putin in cazul meu nu (fete sub 25 de ani si din Romania).

#8
ateul

ateul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 12.04.2005
Hehehe .. cum sa-ti explic.. site-ul pentru care mi-a fost sters primul post .. si care e o companie de renume in domeniul asta al advertisingului .. ghici? :P
Yapp.. te lasa sa alegi zona .. sa-ti faci reclama in functie de geolocatie.

Cat despre fete si pana in 25 de ani.. well nu stiu cate companii de advertising iti ofera posibilitatea alegerii unui asemenea target.

Cu ocazia asta anunt ca site-ul meu a atins 400 de vizitatori din 589 impresii la un cost de 0,59$
si sa fiu corect pana la capat (minus aprox. 35-40 de vizite pe care le-am generat printre altele eu si cunoscutii mei... )
Va tin la curent cum evolueaza campania .. cand am posibilitatea.

View PostLunaCrystal, on Oct 11 2007, 23:08, said:

Am inteles ideea, insa nu stiu daca merita sa te complici asa mult, mai ales ca nu prea cred ca ai parte de vizitatori corespunzatori targetului tau, sau cel putin in cazul meu nu (fete sub 25 de ani si din Romania).


#9
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,384
  • Înscris: 20.10.2006
Bun, la faza cu varsta si sexul de acord, insa cu Romania e chiar bine daca e asa. Cum se poate face plata ?

#10
cocoi89

cocoi89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.01.2007
astept si io un pm cu site :)

#11
ateul

ateul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 12.04.2005
cocoi89@ mesaj trimis

LunaCrystal@ aici e putin mai complicat. Da-mi voie sa detaliez.
Plata se face prin Credit Card, insa am intampinat probleme. Desi am card BT Silver Business asociat firmei mele si platesc de mai bine de jumate de an 2 servere .. cei de la "site-ul in cauza" mi l-au refuzat (declined) .. practic din cate mi-am dat eu seama .. ei cer sa le trimiti fax cu copie dupa Carte de Identitate, dupa Card (poti cenzura cifrele interioare, ptr ei e important doar primele 4 si ultimele 4) copie dupa un extras de cont sau factura (electrica,gaz) de unde sa reiasa adresa ta reala. Taxa de inscriere pe site e de 4,95$ ... mi se pare o suma infima.. iar mai apoi campania gen FPA se desfasoara pe parcursul a 3 zile. Astfel la billing options .. iti apare un invoice care se modifica odata cu suma ce tu o cheltuiesti pe campanie.

am ajuns la 0,67$ (67 centi). Probabil dupa cele 3 zile imi vor face charge pe Credit Card. Pana acum stiu sigur (100%) ca am platit cei -4.95   One-Time Activation Fee

Cu respect, Cristian.

Edited by ateul, 12 October 2007 - 06:59.


#12
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,384
  • Înscris: 20.10.2006
Mda, am inteles. M-as baga si eu insa nu am cum face plata, asa ca mai bine ma abtin.

#13
ateul

ateul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 12.04.2005
Am facut o afirmatie gresita intr`un post anterior... se pare ca numarul de zile e cel de cand e inceputa campania (3 zile).

Noua statistica: din 1184 impresii la un cost de 1,18$ .. am avut pe site un numar de aprox. 900+ vizite.

Si un alt site pe care am inceput advertise in 3 ore mi-a ajuns la 4,64$ cu 4641 impresii si un numar de vizitatori apropiat de 3000.
(intre timp s-a ajuns la limita mea de 5$ cat o aveam / ziua , asta ptr acest site.. 5000 impresii..si 3387 vizitatori).
Greseala a fost a mea pentru ca n-am selectat bine geolocatia.. practic in 24 ore ai putea ajunge la 25-30 mii vizitatori unici cu un cost de 40-45$ / zi (asta insemnand 40-45 mii impresii).

Bafta all, Cristian.

#14
cocoi89

cocoi89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.01.2007
din pacate io n-am firma... poti sa imi zici ce carduri acepta ? pt persoane fizice.....

#15
ateul

ateul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 12.04.2005
Ma gandesc ca orice card valabil ptr plati pe internet. Oricum le trimiti fax .. cu copii xerox.

Noua statistica: 1900+ vizite la un cost de 2,96$ din 2963 impresii.

3 vizitatori cu 1 cent !!!

View Postcocoi89, on Oct 15 2007, 14:19, said:

din pacate io n-am firma... poti sa imi zici ce carduri acepta ? pt persoane fizice.....


#16
hi5smile

hi5smile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 06.08.2007
ba eu zic sa mai taci draq din gura ... nu mai minti lumea aici ... fugi draq in padure ... zi ca ai tu un site si ca incerci sa furi bani la lume ... prea faci publicitate ... ia trimite si mie siteu ala despre care tot zici aici ...

#17
mcliviu2000

mcliviu2000

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 94
  • Înscris: 14.04.2007
hi5smile ... ar trebuii sa fugi tu de unde ai venit ... si sa te mai duci pe la scoala sa inveti sa vorbesti ...

@ateul, folosesti un contor privat sau al lor ?
cat stau vizitatorii cei noi la tine pe site ? sau in ce masura sunt interesati de site-ul tau ?

(daca doresti sa imi trimiti si mie un pm cu detalii ...)

Multumesc

#18
ateul

ateul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 12.04.2005
OK, dupa cum va spuneam eu nu caut foloase materiale. Da, am si eu site`ul meu , de fapt am alte 7 site-uri ale mele.. si site-ul de pe care eu cumpar impresia cu 0,001$ nu e nici pe departe unul care sa-mi apartina..desi mi-ar fi placut.

Ideea e ca acum cand va scriu acest mesaj am 3715 impresii la 3,71$ si contorul folosit de mine (apartine unui alt site cunoscut si cu care nu am nici o legatura..am si eu doar contor de la ei) imi indica 2450+ vizite (intradevar nu toti cei care intra au si intentia de a naviga, insa la mine site-ul e in permanenta modificare, urmeaza sa lansez versiunea alfa).

Al 2-lea site la care am inceput sa mi-l promovez prin aceasta tehnica a sarit pe primul loc in statistics versiunea in engleza , sectiunea Adult TOP (un alt contor free cu care nu am nici o legatura si e utilizat de toata lumea).

O sa vedeti diferenta uriasa intre prima si a 2-a pozitie (prima e detinuta de mine). Am ajuns la 30$ (asta imi foloseste pe deplin cei 5$/zi , limita minima adminsa de site-ul unde fac reclama) si din 30 mii impresii la un cost de 30$ .. am un numar de 14642 vizite in momentul actual. Din 2 impresii .. una e vizita sigura pe site.

Respect tuturor, si bafta.

Azi e ziua mea si am sa va spun si micul meu secret: Folosesc o pagina initiala (index.php) interesanta!!!

Edited by ateul, 17 October 2007 - 17:15.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate