Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Probleme Mercedes ML

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#55
lowennn

lowennn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.03.2013
Salut am si eu un ML 320 an 2007 si am avut o problema cu Orningurile de la pompa de la servo ..si mi-a pierdut ulei ... Infine am fost am cumparat garniturile numai curge dar ...in schimb se aude un zgomot cand virez stanga sau dreapta gen  "bazaie"  Am schimbat si pompa si tot asa face ... e posibil sa nu fii facut montarea corecta adica sa curete instalatie si etc ? astept un raspuns de la cei care se pricep . Multumesc

#56
Krammer2262000

Krammer2262000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.04.2014
Salut.
Sunt uimit de câte probleme sunt descrise aici in privința ML - ului ...

Dețin un w164 ML280 CDI de trei ani si mărturisesc ca nu m-am lovit de toate problemele descrise anterior .

Am cumpărat mașina second hand cu 80000 mile , acum am 145000 mile si tot ce pot spune e ca sunt super mulțumit .  Singura problema pe care am avut-o a fost diferențialul fața ( am schimbat rulmenții si uleiul )
In rest e superba .
Am remarcat faptul ca transmisia se adaptează stilului de condus . Se comporta mult mai bine la drum lung comparativ cu traficul urban .  
Nu înțeleg cum unii posesori de Ml320 se plâng de faptul ca e greoaie la demaraj (9sec/100km testata de mine însumi )  . Mai pe scurt nu am avut probleme grave , un bec ars ... Se mai întâmpla dar nu pot da vina pe Mercedes pentru produsele osram ...


#57
dancostea2002

dancostea2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 30.05.2010
vad ca nu a spus nimeni nimic despre intretinerea masini.poate posesorii pot face cateva aprecieri.

#58
ionutserban1

ionutserban1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.11.2015
Am o problema cu un Mercedes ml 320 cdi W 164 nu primesc curent la electrovalva de pe cutia de directie am fost cu ea la un mecanic si mi-a spus ca e un modul  imi poate spune cine din ce ce motiv sau daca a mai intalnit aceasta problema .Multumesc.

#59
maxxim33

maxxim33

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.12.2007
Uite cum sta treaba cu mercedesul. Este intradevar o masina luxoasa care impune respect, dar si ceva costuri. Detin un Ml 320 cdi si nu am avut nici cea mai mica problema cu el. Chestia e sa-i faci schimburile la timp, sa bagi ce specifica producatorul si grija mare la ce service te duci. Fiind este o marca care se respecta si piesele sunt destul de piperate, si abia asteapta unii mecanic sa te abureasca ca vai ce probleme ai patit si te costa de mori. Una peste alta piesele nici nu se strica asa usor, poate doar daca iti bati joc de masina. Totusi daca mergi la un garaj sa faci un schimb la cutie 7 tronic si sa bagi ulei de 3 lei, ai foarte mari sanse sa devii supart pe Mercedes. In final vreau sa va mai spun ca, masina te reprezinta iar daca nu o respecti este ca femeia.... te lasa si pa, te superi ca prostu' pe sat. No asta este si o spun dupa 240000 km cu un ML 320, motor puternic, confort, nu e o masina de liniute dar este un tanc stabil si are si ceva putere sub capota Posted Image Per total sunt foarte multumit. Succes tuturor in alegerea masinilor si nu va luati dupa toti defectii care li s-au ars vreun bec la mercedes sau o siguranta.... unii dintre scriitori  posibil sa nu fi urcat vreodata intr-unul la volan si de acolo rautatile. Hai salut tuturor iubitorilor de masini!!!
Ps: Uite mai sus caz concret, ionutserban1 a fost la un.... mecanic posibil garajist care banuieste ceva dar nu stie. ionutserban1 dute fa-ti un test la reprezentanta pentru ca daca ai dat banu pe un Ml iti permiti 150 lei. Dupa care rezolva problema cu profesionistii, aia nu e masina sa mergi pe banuieli. Succes!

Edited by maxxim33, 24 April 2017 - 19:31.


#60
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,696
  • Înscris: 06.07.2005

 maxxim33, on 24 aprilie 2017 - 19:24, said:

Una peste alta piesele nici nu se strica asa usor, poate doar daca iti bati joc de masina.
In raportul TUV al fiabilitatii, e la coada cozii.

#61
maxxim33

maxxim33

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.12.2007
Inseamna ca am noroc eu :)

Attached Files


Edited by maxxim33, 13 April 2018 - 13:14.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate