Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Ajutor pentru EF81

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
hoposh2k

hoposh2k

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.10.2007
Salutare!

Am o mica problema cu Benq-Siemensu meu in sensu ca atunci cand l-am cumparat, era jalnic softu si cel mai logic lucru a fost un Firmware update asa ca am trecut la SVN 58 care din cate am inteles este ultimul firmware neoficial. Asa ca ajungem si la problema mea. De cand cu update-u asta, nu mai pot forma numere de gen *100# adica self care (Orange). Adica ii dau call si imi da o eroare de gen "Process Failure". Stie careva cum se poate remedia aceasta problma? Un patch ceva?


Multumiri anticipate!

#2
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View Posthoposh2k, on Oct 10 2007, 12:36, said:

Salutare!

Am o mica problema cu Benq-Siemensu meu in sensu ca atunci cand l-am cumparat, era jalnic softu si cel mai logic lucru a fost un Firmware update asa ca am trecut la SVN 58 care din cate am inteles este ultimul firmware neoficial. Asa ca ajungem si la problema mea. De cand cu update-u asta, nu mai pot forma numere de gen *100# adica self care (Orange). Adica ii dau call si imi da o eroare de gen "Process Failure". Stie careva cum se poate remedia aceasta problma? Un patch ceva?
Multumiri anticipate!
Imi pare rau sa te dezamagesc dar nu exista nimic  :console: , nici macar pe "www.modopo.de" !
Dar nu iti pierde speranta poate ca se va ivi , candva in viitorul apropiat , o solutie utila si eficienta , nu iti pierde speranta  :thumbup: !

Edited by Teophileos, 11 October 2007 - 21:12.


#3
hoposh2k

hoposh2k

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.10.2007
Salutare din nou


Daca mai intereseaza pe cineva, am descoperit ca ultimul firmware nu e tare compatibil cu Orange...
Am bagat o cartela Vodafone in telefon, si miracol... USSD-urile functioneaza fara probleme... reteaua nu se mai pierde, telefonul nu se mai reseteaza.

Numa bine

#4
mustangt

mustangt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 20.12.2007
aceeasi problema o am si eu ... nu merge *100# :((   ...... cu softul original imi aparea meniul *100# dar nu puteam sa dau in jos si in sus .....

#5
acidro

acidro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 10.09.2006
Stie cineva daca si cine ar putea sa-mi puna pe un EF71 soft de EF81?

#6
jica

jica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 08.11.2008
aceeasi problema .. cu softul original sunam la *100# da nu mergea sa dau in jos iar cu ultimul firmware numi apare deloc meniul de la orange ... am cautat pe net rezolvare insa fara speranta

#7
Korner

Korner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 11.12.2007
Cine imi resofteaza si mie un EF81? Sau unde gasesc un service in Bucuresti unde sa il resofteze ca lumea? Ca am dat peste niste dezastruosi care mi-au bagat soft in ruseste si s-a blocat.... Si cam cat ma costa? Ca sa stiu daca imi mai bat capul cu el sau imi iau altceva.

Edited by Korner, 29 December 2008 - 13:39.


#8
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Service "Euro-GSM" sau  "CIRMA" sau "RADCOM" !

#9
Korner

Korner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 11.12.2007
Am un cablu de date. Pot sa imi resoftez singur telefonul? Sau mai bine intreb intai. Are cineva sistemul de operare al lui EF81?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate