Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

Vine vine acusi sitemu

- - - - -
  • Please log in to reply
134 replies to this topic

#127
Pisboy

Pisboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 06.02.2007
ok m-am mai uitat nitel pe net si am vaz ca Antecu are peste 80 % eficienta pe cand Sirtec are pana la 76 %.Deci o sa merg pe Antec.Daca voi doi ziceti ca e linistita atunci va cred pe cuvant.Antec sa fie.Ms mult.

#128
marce

marce

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,117
  • Înscris: 24.06.2004
in ceea ce priveste sirtec-urile..ca fiind caldute...sunt de accord, eu o am pe cea de 430W...si dupa ceva joaca, se cam incalzeste, daca pun mana in spatele carcasei, simt un val de caldura venind dinspre ea...
ventilatorul de 12 din spatele carcasei scoate aer destul de rece

#129
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,356
  • Înscris: 23.05.2003
Da mai, modelele astea entry-level de la Sirtec sunt extrem de cinstite, dar "pacatuiesc" printr-o eficienta scazuta, de unde rezulta caldura si turatii la fan.

#130
Pisboy

Pisboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 06.02.2007
deja am dat comanda.Am luat Antec.

Edited by Pisboy, 25 October 2007 - 14:12.


#131
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,356
  • Înscris: 23.05.2003
OK. Te asteptam cu impresii dupa ce-l butonezi o vreme. Spor. :D

#132
Pisboy

Pisboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 06.02.2007
din pacate nu aveau pe stoc carcasa care o voiam Raidmaxx Smilodon,si nici macar Sagitta black,a trebuit sa iau Sagitta White. :(
O sa arate ca o domnisoara cu boase :P
In legatura cu monitoru sa stii Artistu ca al luat si eu Horizon de care ai zis tu.Urati-mi noroc la nici un pixel lesinat.
Maine ma duc sa trimit OP si saptamana care vine cred ca o sa primesc ce trebuie.Comanda e la Shopit.

Edited by Pisboy, 25 October 2007 - 18:55.


#133
artistul_x

artistul_x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 08.05.2007

View PostPisboy, on Oct 25 2007, 19:53, said:

In legatura cu monitoru sa stii Artistu ca al luat si eu Horizon de care ai zis tu.Urati-mi noroc la nici un pixel lesinat.
la Horizon am inteles ca ai dreptul sa ti-l schimbe daca ii apare un pixel stins/aprins in primele 30 de zile de la cumparare. in rest, inlocuirea se face la 3/5 pixeli aprinsi/stinsi.

oricum, ceri si tu un eizor monitor test sau macar "testul" nokia.

LE : acum vad ca esti din bacau. deci faza cu testul cade, sper sa nu ai probleme. intreaba-i care sunt conditiile de inlocure a monitorului, ca sa nu spui ca am vorbit eu aiurea.

Edited by artistul_x, 26 October 2007 - 01:26.


#134
Pisboy

Pisboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 06.02.2007

View Postartistul_x, on Oct 26 2007, 02:25, said:

la Horizon am inteles ca ai dreptul sa ti-l schimbe daca ii apare un pixel stins/aprins in primele 30 de zile de la cumparare. in rest, inlocuirea se face la 3/5 pixeli aprinsi/stinsi.

oricum, ceri si tu un eizor monitor test sau macar "testul" nokia.

LE : acum vad ca esti din bacau. deci faza cu testul cade, sper sa nu ai probleme. intreaba-i care sunt conditiile de inlocure a monitorului, ca sa nu spui ca am vorbit eu aiurea.
Am intrebat prin mail despre faza cu pixelii morti,da am intrebat initial pt alt tip de monitor un Samsung 2032 care voiam sa il iau,si mi-au zis ca numai la 4 pixeli il schimba.La horizon nu am intrebat.Cred ca e acelas tip de garantie.
Ce sa fac tre sa merg la loterie cu monitoru.

Edited by Pisboy, 26 October 2007 - 09:35.


#135
Pisboy

Pisboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 06.02.2007
Am scos de la naftalina acest topic de al meu din cauza ca deabia acum imi vor veni componentele,asta din cauza ca deabia ieri mi-au trimis si domnii de la banca transilvania cardul de credit.M-au amagit o luna de zile.
In fine am terminat de platit cu ordin de plata pentru Shopit,caci de acolo am luat componentele.Si am luat asa :

Intel E6750
Placa de baza Asus P5kC
Scynte Mugen
Monitor Samsung 2032Bw de 20 inchi wide
Memorii A-Data vitesta 2*1024 la 800 mhz Cl4
Hard Western Digital Sata 2 de 400 GB 7200 16M buffer
Sursa Fortron Saga 400
DVD RW Asus pe sata

Carcasa am luat-o de la un magazin local,e vorba de Raidmaxx Smilodon.Am incercat sa gasesc in toata romania carcasa asta sau Aerocool Aeroengine II ori Raidmaxx Sagitta Black si nu am gasit nicaieri online.Am avut bafta sa gasesc la un mic magazinas Smilodonul. :D

Vreau sa intreb pareri despre sursa Fortron Saga 400 caci initial am vrut Antec 380 dar nu aveau.Mi-au propus Sirtecu de 460,care l-am acceptat,dar care ulterior am sunat si am cerut Fortron Blue Storm II,acesta nu il aveau pe stoc si am luat Fortron Saga 400.

So,stiu ca Fortronu are aficienta mai mare decat Sirtecul.Am facut o alegere buna?,sau trebuia sa iau Sirtec?

Edited by Pisboy, 06 November 2007 - 15:38.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate