Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

PLAY FM RADIO

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#1
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Salutare , pe cand simulam de cand sa vandut still fm , am rusit sa readuc aduc emisiunile care sunt mai mari de editiile cu numarul 300 sa se auda si pe play fm ! de ce nu si un stream tot compresat dedata aceasta si care se va auzi in acest wikend pentru pima oara!
Pe partea de dj-ei , avem pe dj piti care ne va ajuta cu emisiunea de muzica populara , si cate o data si lex de la constanta cu muizca sa house.

program de emisie .. 21:00 - 22:00 - just listen play hitz , cu stiri la 30 min
                               22:00 - 23:00 - play fm de vineri cu mzuiac lautareasca <fara manele>

sambata -
                21:00 - 22:00 explorare muzicala
                22:00 - 23:00 - mix muzik for you
                23:00 - 00:00 mapamond MUZICAL [ dezbaterea pe tari a muzicii]

duminica - 21:00 - 22:00 - top play fm
                22:00 - 22:30 - cum vorbim corect / rezumat eductaiv
                22:30 - 23:00 - muzica pe care o iubesti
                23:00 - 00:00 - univers folcloric

stream de emisie .. se pregateste in cateva ore si revin cu numele stream-ului si cel al sitului

#2
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
gata si cu stream-ul de la radio , acesta este http://serverplayfm....8100/listen.pls , situl mai este de lucru la el ,!

daca doriti detalii , cu placare , si vi le ofer!

Edited by Zvartoshu, 05 October 2007 - 19:27.


#3
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
daca ai intrebari referiotoare , daca vrei sa adugi sau sa modifici ceva in grila de programe , daca vrei sa editam aici un suport al unei emisiuni din cele spuse .. te astept cu pareri ! contez pe tine, vreu sa fie pe parcursul orelor emise un radio pe gustul fiecaruia , si cu emisiunile cu muizca multa si vorbe putine!

sa nu uit , va multumesc foarte mult celor care ati fost alturi de mine la lansare play fm pe net sau pe terestru

Edited by Zvartoshu, 05 October 2007 - 22:09.


#4
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
o rotunjire de progam , adugare retranmisie de la RAdio HIT falticeni ! numai de la 20:00 - 21:00 , recorelare , si adaugare ca in vechea statura cum era cu radio random in partaj pe still fm !

Edited by Zvartoshu, 06 October 2007 - 19:46.


#5
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
in aceasta seara lansez noul procesor audio X400 pe statia de fm si tot odata lansez streamul sa fie lagat direct la sunetul reprodus de un radio .

donatia a fost facuta de cel care ne trimite cd-uri din germania , si , tot o data niste voiceovers jingle in numar de 12 pe langa cele cumparate in august!

Edited by Zvartoshu, 07 October 2007 - 16:44.


#6
stillfm

stillfm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 30.08.2007
Nu ai facut in seara asta programul de mai sus echivalent cu ce ai emis in fm!
Lansarea la X400 la procesorul asta de voce  fost atat de buna , si , plus ca radioul tau se aude atat de bine incat imi place sa il ascult bassul ca la kiss fm si mediile de radio 21, superb este reglat , rugaminte,  sa nu mai dai drumul la RDS ca pe combina mea se aude sunetul ala ca de bataia de vant intre canlul 1 si canalul 2!
pa-pa , stabileste programul , sa stie lumea ce sa asculte!
vecinii!

Edited by stillfm, 08 October 2007 - 01:22.


#7
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

View Poststillfm, on Oct 8 2007, 02:21, said:

Nu ai facut in seara asta programul de mai sus echivalent cu ce ai emis in fm!
Lansarea la X400 la procesorul asta de voce  fost atat de buna , si , plus ca radioul tau se aude atat de bine incat imi place sa il ascult bassul ca la kiss fm si mediile de radio 21, superb este reglat , rugaminte,  sa nu mai dai drumul la RDS ca pe combina mea se aude sunetul ala ca de bataia de vant intre canlul 1 si canalul 2!
pa-pa , stabileste programul , sa stie lumea ce sa asculte!
vecinii!
vezi ca eu nu m-a bag la ce faci tu pe still , asa ca lasama in pace! bine am sunet de radio cosmos , plus bazz de radio marte da vocea mea tot de bosorog de RRACTUAL o am .. e bine ? .. lasa-ma te rog in durerea mea!


pentru cititorii de rand , lansez o adaugare de emisiune , sa vedem cand o putem rula! , mai ales programul!

#8
Antenistu'

Antenistu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 17.09.2006
INCREDIBIL .. nici nu mai am cuvinte , asta cum mai suna .. omule am ramas asa :o .. !
bai zvartoshule 3 ani si jumate aai lucrat la creatia ta still cum ai putut sa schimbi .. !? si cum mai suna si asta , zi si mie , da exemple .. hai ca mai bagat in boala , vin in buc si caut pe radio sa vad cum suna ! e prea de tot sa lasi semnalul care imi placea numele .. "stillfm .. un radio pentru toti .. nu uit anthemul ala facut de sorinel in 2004 .. ! super radio , erai intrade-var un still fm , dadeai lectii la pirati ca ai emisiuni si programe! .. offfffff .. trebuia sa ma anunti inainte sa faci asta

Edited by Antenistu', 09 October 2007 - 22:57.


#9
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

View PostAntenistu', on Oct 9 2007, 23:55, said:

INCREDIBIL .. nici nu mai am cuvinte , asta cum mai suna .. omule am ramas asa :o .. !
bai zvartoshule 3 ani si jumate aai lucrat la creatia ta still cum ai putut sa schimbi .. !? si cum mai suna si asta , zi si mie , da exemple .. hai ca mai bagat in boala , vin in buc si caut pe radio sa vad cum suna ! e prea de tot sa lasi semnalul care imi placea numele .. "stillfm .. un radio pentru toti .. nu uit anthemul ala facut de sorinel in 2004 .. ! super radio , erai intrade-var un still fm , dadeai lectii la pirati ca ai emisiuni si programe! .. offfffff .. trebuia sa ma anunti inainte sa faci asta
1 reteaua e in punga trebuie di-ego sa il pind sa isi ia revansa , influenta sa negativa a rastunat totu pe dos !
2 in alta ordine de ideei trebuie sa prind pe unu care are ce are cu emisia de R1 ca se baga si intrerupe , aseara iar mi-a facuto , nu ma vad eu in retea si nici nu ma pot asculta , deci e f... a treaba
3 de cand in romania pentru un nume a ajus sa se dea lumea cu c.. ru de pamant?
4 de ce trebuie sa ma lupt sa aud ca totul se dus de rapa ..???
mie imi vine sa rad chiar sa rad , ca am cateva persoane care sunt suspecte , si 4 care trebuie cautate pas cu pas .. sa  se gaseseasca ceva , il iau pe aurel paznic de la asociatie si ii caut pana dau de ei , o iau iar de la inceput cu ciomegele si coarba pe ei , ca nu au ce face , asa ca pentru nesimtire facuta , STILL FM RADIO NET SA VANDUT la NESIMTITI si CU NESIMTITII SA Se vorbeasca
AUZI SA AJUNGA SA SE FACA O RETEA NESIMTA SI CU DI-EGO IN FRUNTE si cu burlan ala CA AU TERMINAT TOT ! ceau still fm ... o panarama de radio din cauza numelui si al oamenilor care fac pe masonii huuua , rusine , rusine , cat mai multa rusine , oameni cu cap patrat!  B)
di ego ai sa raspunzi aici tot ce ai planuit si ce ai vrut sa duci la sfarsit si ce ai bagat pe gat astora care au fost in retea sa nu ajung sa te caut cu aurica de la paza , ca am si act la mana cu radioul de net! , nu glumesc , sunt legal pe net , am avut asociatie de locatari care tinea radio , asa ca  raspunzi in fata asociatiei de locatari!!! ceau

#10
Antenistu'

Antenistu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 17.09.2006

View PostZvartoshu, on Oct 10 2007, 16:19, said:

1 reteaua e in punga trebuie di-ego sa il pind sa isi ia revansa , influenta sa negativa a rastunat totu pe dos !
2 in alta ordine de ideei trebuie sa prind pe unu care are ce are cu emisia de R1 ca se baga si intrerupe , aseara iar mi-a facuto , nu ma vad eu in retea si nici nu ma pot asculta , deci e f... a treaba
3 de cand in romania pentru un nume a ajus sa se dea lumea cu c.. ru de pamant?
4 de ce trebuie sa ma lupt sa aud ca totul se dus de rapa ..???
mie imi vine sa rad chiar sa rad , ca am cateva persoane care sunt suspecte , si 4 care trebuie cautate pas cu pas .. sa  se gaseseasca ceva , il iau pe aurel paznic de la asociatie si ii caut pana dau de ei , o iau iar de la inceput cu ciomegele si coarba pe ei , ca nu au ce face , asa ca pentru nesimtire facuta , STILL FM RADIO NET SA VANDUT la NESIMTITI si CU NESIMTITII SA Se vorbeasca
AUZI SA AJUNGA SA SE FACA O RETEA NESIMTA SI CU DI-EGO IN FRUNTE si cu burlan ala CA AU TERMINAT TOT ! ceau still fm ... o panarama de radio din cauza numelui si al oamenilor care fac pe masonii huuua , rusine , rusine , cat mai multa rusine , oameni cu cap patrat!  B)
di ego ai sa raspunzi aici tot ce ai planuit si ce ai vrut sa duci la sfarsit si ce ai bagat pe gat astora care au fost in retea sa nu ajung sa te caut cu aurica de la paza , ca am si act la mana cu radioul de net! , nu glumesc , sunt legal pe net , am avut asociatie de locatari care tinea radio , asa ca  raspunzi in fata asociatiei de locatari!!! ceau
gata cu mitocaneala altora , este drept , le-ai suflat in spate si ai ramas cu degetu in gura , nu uit cu tra aia de di-ego cum intra pe chat la radio la tine si se dadea ca pisica , il manca oftica si raia sa te culce , si a reusit , normal ca l-a mancat tata de tare pana sa scapinat cu semnalul tau sa nu mai ai , oricum ,strange jucariile ca vin in buc sa facem niste acte ! ceau!
alea sa se spele cu zbuheta ala cu rajdio stil netu lui , il duci si anunti ca e el si gata! nu mai ai nevoi de nimeni din alex , izbitu de bacau si idiotu ala de di-ego , smecheri prea ieftini pentru mine la cei 58 de ani pa

#11
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
exact se gudura prea tare pe chat sa intre sa  doboare , dar tu nestiind stateai si nu ma atentionai , ca eu nu prea am experineta cu cretinii , ca eu nu stiam ca intalnesc si bambalai care vor sa fure sa siba iei tot , si sa nu lase si pe altii!

eu zic perioada asta , si alta si alta sa imi bag ceva in radiourile mele de fm , ca prea am cauzut victima degeaba , deoarece , invidia asta pute cu diploma , m-am saturat pe romaneste , munca inainte ca si pana acu , si gata

oirucum nu mai stiu de mine la ora asta de oboseala , deabia astept sa vad ce rezistenta voi avea de la 7 diminetata la 22:25 .. asta lunea si sambata! .. loooool , si duminica e si aia luata de tot  .. 7:30 - 19:00.. deci .. piratu sa dus de rapa .. sa gripat ! loool .. deja cand ma ia pofta dau drumu bag reteaua si gata .. ma aia pe tot . mie mie lene , RVIC77 ala face misto de mine ca e ocupat , mircea nu mai asculta ca nu mai e in buc , mumie doar cand este acasa , deci emit pentru pereti , si necunoscuti , ceea ce deja m-am calit! mi-e imi ajunge portia sa imi fac damblaua , dar explorarea muzicala si muzica pe care o iubesti mix edit , astea nu o sa cada , le fac pentru mine ca  imi cad cu tronc .. hai ca imi bag si acu un picior , sunt prea obosit de la atata munca ingitita, si mie lene sa mai tastez .. poate o ne vedem la releu , dau bip , te pup , pa! ;)

Edited by Zvartoshu, 10 October 2007 - 18:50.


#12
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
propunere pentru timpul scurt de emisie , emisiune de dedicatii mesaje si preferinte , cu muzica de la 2005 - 2007 . mai ales sa fac emisiunea "play romanian hitz"

#13
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
radioplay deschis in acest wikend , mai mult decat pana acum , muzica , emisiuni de dedicatii , emisiuni normale de wikend , stiri!
bonusuri , retransmisie de radio hit falticeni! incepere de la 15:00 , astazi sambata

Edited by Zvartoshu, 20 October 2007 - 11:23.


#14
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
o seara super , adevarata , ascultatori cat mai multi , mai ales turcia si germnaia au play-at la greu , si o dimineata cu mega emisiunea de 3 ore dedicatii si preferinte la play my muzic .. cu record de ascultatori online la ora 1:07 de 9 si care sa mentinut peste 12 min! alt record a venit de la un ascultator de pe terestru , 82 beepuri , un prieten peste 36 beepuri , mesaje 11 , iar de pe odc au venit peste 65 de dedicatii si 16 useri diferiti! asta in perioada 0:00 - 03:02 !
multumesc foarte mult celor care apreciaza acest post de radio atat timp cat emite!

Edited by Zvartoshu, 21 October 2007 - 11:38.


#15
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
GATA , de azi avem 70 de sloti pe server , 2 streamuri , 2 calitati audio 40kstereo/44100 si 32stereo/32000

SUNET DIGITAL , COMPRESIE DINAMICA 1:10:17 cu limiter mediu , super stabila , nedistorsionabila , merge retransmisia in fm fara corectura!

stream-uri
PLAYNET  http://serverplayfm....8100/listen.pls  non stop
                 PLAY NET http://serverplayfm....8760/listen.pls non stop

Edited by Zvartoshu, 25 October 2007 - 03:23.


#16
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
[ http://tzontonel.files.wordpress.com/2007/04/atentie.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
FERITI ASCULTAREA PE AMPLIFICARE AUDIO A STREAMULUI
http://serverplayfm....8100/listen.pls
NU RECOMAND AUDITIA PE SISTEMELE ..AUDIO A ACESTUI STREAM
DEJA SA ARS FINALELE DINTR_UN GENIUS , PACALA A ASCULTAT ULTEASONICELE RDS-ului TARE SI IA CRAPAT INTEGRATUL AUDIO de PUTERE.  DECODAREA SE REALIZEAZA NUMAI CU EMITATORUL SI CARE  FACE SI O FILTREAZA SA DEVINA AUDIO CURATA FARA SUNETE ULTRASONICE SI LINK RDS

!!!!ATENTIE!!! STREAM NUMAI PENTRU RETRANSMISIE PURTATOARE PENTRU MODULATOARE , EMITATOARE

Edited by Zvartoshu, 28 October 2007 - 03:46.


#17
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
modificari majore de programe

ZILNIC .. luni - vineri

18:00 - 20:00 RETEAUA PLAY RADIO NET ROMANIA
20:00 - 21:00 STILL FM RADIO NET [in curand]
21:00 - 22:00 explorare muzicala
22:00 - 00:00 play my muzica [dedicatii]

PASTRARI DE EMISIUNI

VINERI - 22:00 - 23:00 - lautar show . muzica ta de pahar lautareasca deoarece PLAY FM se gandeste numai la tine.

SAMBATA - 21:00 - 22:00 TOP 20 PLAY FM
                 22:00 - 23:00 MAPAMOND MUZICAL

DUMINICA - 23:00 - 23:30 - emisiunile cu nisa educativa , cu porfesor DORA MIRULESCU si cu DANIEL ZVARTOSH

#18
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
haideti sa facem din noapte zi alaturi de PLAY RADIO NET , pentru ca va invit la unele dintre cele mai superbe momente ale DISCOGRAFIEI anilor trecuti , aici alaturi de internet. AM ales asa ceva deoarece muzica mea o pastrez de mic pe discuri , si de data asta am facut cel mai mare bine , sa le pun pe NET sa le auzim impreuna. AM ascultat si cu drag serverul si nu mi-a ramas decat sa zic , AM FACUT o treaba super buna. HITURI de la 1995-2007 selectate si arajate sa nu deranjeze urechea si placerea. Deci , cea mai buna discografie aleasa pentru voi la  RADIO PLAY http://serverplayfm....8000/listen.pls

Edited by Zvartoshu, 06 November 2007 - 01:26.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate