Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Seminarii tehnice CAD

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Interitus

Interitus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 24.02.2004
Se organizeaza un "Road Show" de catre un reseller autorizat Autodesk prin tara unde vor fi prezentate solutii de proiectare in arhitectura, infrastructura si mecanica. Mai exact AutoCAD Architecture si Revit Architecture pentru arhitectura, Civil 3D, Advanced Road Design (un soft pentru proiectarea drumurilor foarte bun, produs in Australia de Cadapps), Canalis si Hydra (proiectare de retele de canalizare si apa, soft produs in Croatia de StudioARS) pentru infrastructura, AutoCAD Mechanical, Inventor Professional, modulul Tube and Pipe si aia cu tabla care nu mai stiu cum ii zice) pentru mecanica.

A fost deja in Iasi pe 2 oct si in Bucuresti pe 4 oct. Urmeaza luni, 8 octombrie, Brasov, 9 octombrie Cluj, 10 octombrie Timisoara si 12 octombrie Craiova.

Pe site lor zic ca inscrierile ar fi fost pana pe 1 octombrie, dar nu e tarziu nici acum sa va inscrieti daca vreti sa vedeti "in actiune" softurile respective si sa primiti trial-uri cu ele.

Nu o sa pun link direct la site pentru a nu se considera reclama, dar puteti cauta pe google "road show autodesk" si primul link va duce unde trebuie :)

#2
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006
Road Show octombrie 2007
September 22, 2007 | Evenimente, Stiri  
La începutul lunii octombrie, firma MaxCAD va iniția o serie de seminarii tehnice în marile orașe ale țării.
Seminariile se adresează inginerilor proiectanți și directorilor tehnici din industriile arhitectură, construcții, infrastructură și mecanică și vor evidenția prin prezentatorii săi utilitatea unor aplicații specifice proiectării asistate de calculator.
Participanții vor primi gratuit o mapă de prezentare a produselor prezentate, un CD cu varianta de test a acestora și vor beneficia de o ofertă promoțională pentru achiziția softurilor prezentate.

AGENDA SEMINARIILOR

Soluții Autodesk de proiectare în arhitectură și construcții:

Iași, 2 octombrie 2007, ora 09:00 – 11:15
București, 4 octombrie 2007, ora 09:00 – 11:15
Brașov, 8 octombrie 2007, ora 09:00 – 11:15
Cluj-Napoca, 9 octombrie 2007, ora 09:00 – 11:15
Timișoara, 10 octombrie 2007, ora 09:00 – 11:15
Craiova, 12 octombrie 2007, ora 09:00 – 11:15
Soluții Autodesk și complementare de proiectare în infrastructură:

Iași, 2 octombrie 2007, ora 12:15 – 14:30
București, 4 octombrie 2007, ora 12:15 – 14:30
Brașov, 8 octombrie 2007, ora 12:15 – 14:30
Cluj-Napoca, 9 octombrie 2007, ora 12:15 – 14:30
Timișoara, 10 octombrie 2007, ora 12:15 – 14:30
Craiova, 12 octombrie 2007, ora 12:15 – 14:30
Soluții Autodesk de proiectare în mecanică:

Iași, 2 octombrie 2007, ora 15:30 – 17:45
București, 4 octombrie 2007, ora 15:30 – 17:45
Brașov, 8 octombrie 2007, ora 15:30 – 17:45
Cluj-Napoca, 9 octombrie 2007, ora 15:30 – 17:45
Timișoara, 10 octombrie 2007, ora 15:30 – 17:45
Craiova, 12 octombrie 2007, ora 15:30 – 17:45

Edited by ploiesteanu, 20 March 2008 - 08:48.


#3
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
25 de ani de autocad
http://lp.adskhost.c..._customers.html

Nu stiam ca maya este brand sub autodesk :huh:
http://lp.adskhost.c...1_products.html

Edited by punkt, 29 October 2007 - 13:09.


#4
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006
La setuparea 2008 apare monoraiul (nemtesc ?) Sunt curios ce-au facut proiectantii cu autocadul . Desenele 2d de executie? Inventorul ?

#5
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,182
  • Înscris: 08.12.2006

 Interitus, on Oct 4 2007, 18:21, said:

Se organizeaza un "Road Show" de catre un reseller autorizat Autodesk prin tara unde vor fi prezentate solutii de proiectare in arhitectura, infrastructura si mecanica. Mai exact AutoCAD Architecture si Revit Architecture pentru arhitectura, Civil 3D, Advanced Road Design (un soft pentru proiectarea drumurilor foarte bun, produs in Australia de Cadapps), Canalis si Hydra (proiectare de retele de canalizare si apa, soft produs in Croatia de StudioARS) pentru infrastructura, AutoCAD Mechanical, Inventor Professional, modulul Tube and Pipe si aia cu tabla care nu mai stiu cum ii zice) pentru mecanica.

A fost deja in Iasi pe 2 oct si in Bucuresti pe 4 oct. Urmeaza luni, 8 octombrie, Brasov, 9 octombrie Cluj, 10 octombrie Timisoara si 12 octombrie Craiova.

Pe site lor zic ca inscrierile ar fi fost pana pe 1 octombrie, dar nu e tarziu nici acum sa va inscrieti daca vreti sa vedeti "in actiune" softurile respective si sa primiti trial-uri cu ele.

Nu o sa pun link direct la site pentru a nu se considera reclama, dar puteti cauta pe google "road show autodesk" si primul link va duce unde trebuie :)
Asta e replica celor de la Autodesk (mai precis, reprezentati prin A&C International Romania) pentru SolidWorks (si anume Dassault Systems, care are o gramada de distribuitori SolidWorks)....sunt doua companii ce dezvolta doua softuri CAD ieftine (Inventor care este puternic promovat, destul de nou pe piata 3D CAD si SolidWorks, mai vechi pe piata, dar care are avantajul unei bune si largi distributii si reclame)......cine va faca fata concurentei....ne vom uita la cifrele din conturile bancare pe are cei doi producatori de software asemanator le vor comunica.
Sincer...personal....SolidWorks mi se pare ca sta mai bine in ceea ce priveste ajutorul pe care il da utilizatorului, in schimb, Inventor vine cu o biblioteca foarte buna si bogata de standardizate......

Am luat parte la prezentari facute pentru cele doua softuri, chiar cu A&C am avut o stransa colaborare...se lupta baietii sa promoveze Inventor, asta va fi viitorul Autodesk in ceea ce priveste mecanica, dar au o concurenta gasesc o concurenta foarte mare in SolidWorks.....

Aci sunt multe de povestit cu privire la acest subiect, mie imi pare bine ca exista concurenta, exista prezentari si forum-uri pe aceasta temea si utilizatorul poate alege.....

#6
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006
Vine si solidedge-ul din urma cu prezentari si reclame. Bun la proiectare pipe-uri, si asta se cere acum foarte mult.

#7
corbu1000

corbu1000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.05.2007

 cuculea, on Oct 29 2007, 19:16, said:

Asta e replica celor de la Autodesk (mai precis, reprezentati prin A&C International Romania) pentru SolidWorks (si anume Dassault Systems, care are o gramada de distribuitori SolidWorks)....sunt doua companii ce dezvolta doua softuri CAD ieftine (Inventor care este puternic promovat, destul de nou pe piata 3D CAD si SolidWorks, mai vechi pe piata, dar care are avantajul unei bune si largi distributii si reclame)......cine va faca fata concurentei....ne vom uita la cifrele din conturile bancare pe are cei doi producatori de software asemanator le vor comunica.
Sincer...personal....SolidWorks mi se pare ca sta mai bine in ceea ce priveste ajutorul pe care il da utilizatorului, in schimb, Inventor vine cu o biblioteca foarte buna si bogata de standardizate......

Am luat parte la prezentari facute pentru cele doua softuri, chiar cu A&C am avut o stransa colaborare...se lupta baietii sa promoveze Inventor, asta va fi viitorul Autodesk in ceea ce priveste mecanica, dar au o concurenta gasesc o concurenta foarte mare in SolidWorks.....

Aci sunt multe de povestit cu privire la acest subiect, mie imi pare bine ca exista concurenta, exista prezentari si forum-uri pe aceasta temea si utilizatorul poate alege.....
Pe linga ce ai spus tu mai sunt si alti jucatori pe piata asta.
Nu vreau sa fac reclama dar daca dai in google o cautare dupa TurboCAD Deluxe 14 o sa gasesti o firma romaneasca care distribuie produse de genul asta.
Vezi poate te ajuta cu ceva.

#8
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,182
  • Înscris: 08.12.2006

 corbu1000, on Nov 20 2007, 15:19, said:

Pe linga ce ai spus tu mai sunt si alti jucatori pe piata asta.
Nu vreau sa fac reclama dar daca dai in google o cautare dupa TurboCAD Deluxe 14 o sa gasesti o firma romaneasca care distribuie produse de genul asta.
Vezi poate te ajuta cu ceva.
Pe mine personal, nu are cu ce sa ma ajute acel soft recomandat de tine , multumesc pentru indicatie. Era vorba, in postul meu (nu e o descriere a unui soft ci o prezentare a celor intamplate de mine) despre doi mari producatori cu vanzari enorme in Romania si in afara.......Turbo CAd ...nu stiu exact ce vanzari au si cat de mult se promoveaza softul (prin promovare inteleg seminarii, prezentari, reclama pe web, reviste de specialitate etc).

#9
Stelian661008

Stelian661008

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.03.2008
Salut!
Multumesc pt. informatie.

#10
adrian_09_1985

adrian_09_1985

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.04.2008
Am o rugaminte: Nu are cineva acces la baza de date (formata din lucrari stintifice) EMERALD , as avea nevoie de acolo de o lucrare
Va multumesc

#11
dianaddd

dianaddd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.05.2008
cine ma poate ajuta cu un burghiu desenat in autocad...... sau daca are cineva ceva despre prelucrarea supraf. cilindrice interioare..... ii multumesc anticipat. :rolleyes:

#12
eddy2010

eddy2010

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 06.06.2010
cum pot sa fak in layaut foaia sa aibe alta marime decat cele prezentate acolo, mai precis sa creez eu o plansa desfasurata?
cine ma poate ajuta si pe mine ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate