Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Pareri USCATOR DE RUFE?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2704 replies to this topic

#901
Andreiweb

Andreiweb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 19.02.2003
A folosit cineva bile pentru uscatoare de rufe? Ajuta sau doar e mai mult placebo?

#902
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
Am avut pentru masina de spalat, sunt foaarte practice, constientizezi ca masinase invarte cand lovesc de tambur si hublou...
Aaa si am uitat trebuie sa fugi dupa ele, ca raman printre haine si cand scoti hainele au obiceiul sa cada pe jos si sa se ascunda in locuri greu accesibile....

#903
Andreiweb

Andreiweb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 19.02.2003
din cate am inteles rolul lor ar fi de-a dezlipi hainele unele de ele, astfel incat faciliteaza uscarea si netezirea

Multumesc!

Edited by Andreiweb, 23 October 2017 - 16:35.


#904
godaro

godaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,708
  • Înscris: 25.01.2007
Cum arata bilele astea? Mingile de tenis sunt ok?

#905
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
Salut!
De vreo 6 luni fac planuri pentru a achizitiona un Beko DPY8506GXB1, de BF anul acesta sunt hotarat sa il iau.Acum e la vreo 2500 de lei, sper sa mai scada pretul un pic.
Am oscilat intre Electrolux si BEKO, dar se pare ca raport pret/calitate Beko invinge.Merita achizitia, modelul ales e ok?

#906
claudia07

claudia07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 09.08.2006

View Postdacotec, on 27 octombrie 2017 - 17:26, said:

Salut!
De vreo 6 luni fac planuri pentru a achizitiona un Beko DPY8506GXB1, de BF anul acesta sunt hotarat sa il iau.Acum e la vreo 2500 de lei, sper sa mai scada pretul un pic.
Am oscilat intre Electrolux si BEKO, dar se pare ca raport pret/calitate Beko invinge.Merita achizitia, modelul ales e ok?
Modelul este excelent. Îl am di februarie și nu a dezamăgit cu nimic. Nu a stricat nici o haină și se  comporta ireproșabil. Dacă  ai întrebări îți  răspund cu placere.

#907
relu11051

relu11051

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 02.05.2008
E 2100 la altex nu cred ca il gasesti mai jos, eu il am de peste 1 an, e foarte ok

https://altex.ro/usc...y8506gxb1-8kg-a

#908
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
Eu am doi copii 5-8 ani, masina de spalat merge 5-6 ori pe saptamana.Presupun ca va fi o crestere si la factura de curent, sper ca nu foarte mare avand in vedere ca e A+++.Rufele trebuiesc alese in functie de tesatura, exista anumite tipuri de haine care nu pot fi bagate in uscator?

#909
claudia07

claudia07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 09.08.2006

View Postdacotec, on 28 octombrie 2017 - 13:06, said:

Eu am doi copii 5-8 ani, masina de spalat merge 5-6 ori pe saptamana.Presupun ca va fi o crestere si la factura de curent, sper ca nu foarte mare avand in vedere ca e A+++.Rufele trebuiesc alese in functie de tesatura, exista anumite tipuri de haine care nu pot fi bagate in uscator?
Eu am băgat la uscat TOT ce am spălat. Nu am ales niciodată nimic. Rezultatele au fost excelente de fiecare data. Mașina de spălat este de 6kg și ciclul de spălare durează cam o ora și jumătate. Uscătorul termina cam cu 15 minute înaintea mașinii de spălat... Pot baga a doua tura la uscat imediat ce se termina de spălat. Ma gândesc ca termina asa repede pentru ca sunt mai puține kg fata de maximul uscătorului. Folosesc un singur program: bumbac extra. Nu am simțit nevoia altui program pana acum :)

#910
Lucaciu

Lucaciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 05.01.2007

View Postdacotec, on 28 octombrie 2017 - 13:06, said:

Eu am doi copii 5-8 ani, masina de spalat merge 5-6 ori pe saptamana.Presupun ca va fi o crestere si la factura de curent, sper ca nu foarte mare avand in vedere ca e A+++.Rufele trebuiesc alese in functie de tesatura, exista anumite tipuri de haine care nu pot fi bagate in uscator?

Nu o sa simti nici o crester si daca e  , e mica , nu te stresa , eu nu simt deloc.
Eu usc totul la graqmada prtogramul de mix de 1 ora si 50 min.Patesc la programul asta sa-mi mai scoata 1-2 bluze foarte usor umede.Data viiotoare apas pe extra sucare .
Voi pe ce program il folositi in general ?
2100 e excelent , nu as mai sta pana de BF , eu am dat 2220 si sunt multumit . Nu as mai sta fara asa ceva in casa , numai cata umiditate aveam inainte pe hol.

Edited by Lucaciu, 28 October 2017 - 17:18.


#911
deng3l

deng3l

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 03.04.2007
Va salut. Sunt nou in lumea uscatoarelor. Nu demult am cumparat o masina de spalat cu uscator whirpool. Momentan sunt multumit de el, doar as avea o intrebare in legatura cu uscarea, daca cineva foloseste ceva ce parfumeaza hainele in timpul uscarii, deoarece balsamul de rufe pe care o folosesc nu se simte deloc, si cum am citit la uscare este o caldura care elimina acest parfum. Ce este indicat sa folosesti in timpul uscarii ca hainele sa aibe un miros bun? Sau ce balsam imi recomandati la care sigur nu dispare mirosul. Multumesc.

#912
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
Exista balsam special pentru folosirea in uscator, in gama produselor Sano, in recipient cu pulverizator. Eu l-am vazut in Carrefour, la raftul cu inalbitor/solutii de scos pete.
Acesta este produsul:
http://www.sanoprodu...itive-750-ml-76

#913
deng3l

deng3l

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 03.04.2007
Il folositi ? La asta as fi curios daca foloseste cineva ? Multumesc.

#914
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
Nu l-am folosit pentru ca nu am uscator. Insa produsele Sano sunt foarte bune, pana la urma faci o incercare, nu ai nimic de pierdut.

#915
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,729
  • Înscris: 03.12.2005
Gasesti servetele imbibate cu balsam in supermarketuri. Le adaugi in cuva la inceputul uscarii, daca e masina combinata.

#916
teryro

teryro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 02.10.2003
Apartamentul in care ma mut nu mai are balcoane(daramate de proprietar) deci am decis sa iau un uscator de rufe. Am citit in lung si lat si m-am oprit la urmatoarele caracteristici tehnice:
Pompa de caldura (duce la eficienta energetica A++ sau A+++ si mai putina caldura degajata)
Condensare (sau dubla condensare, sa reduca umiditatea generata in incapere)
Motor cu magneti /inverter ( fiabilitate crescuta, intoarce rufele in ambele sensuri de rotatie)
Vin apoi caracteristicile soft:
Programe diverse
Capacitate (pt 3 peroane nu conteaza f mult 7 sau 8 kg)
Senzoi
Smart wifi ( cu aplicatie control remote de oriunde)

Modelul cel mai ieftin cu toate e un Candy la vreo 2100 ron urmat de Beko (nu are app) tot ~2100.

Ce stiti despre celelalte randuri (LG, Samsung, Electrolux, Whirlpool, AEG, etc)?


#917
deng3l

deng3l

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 03.04.2007

View Postcorinadaniela, on 29 octombrie 2017 - 07:59, said:

Nu l-am folosit pentru ca nu am uscator. Insa produsele Sano sunt foarte bune, pana la urma faci o incercare, nu ai nimic de pierdut.

Multumesc. Trebuie sa caut atunci sa incerc ca nu se gaseste in orice magazin.

View Postsebulbus, on 29 octombrie 2017 - 08:29, said:

Gasesti servetele imbibate cu balsam in supermarketuri. Le adaugi in cuva la inceputul uscarii, daca e masina combinata.

Ati folosit aceste servetele? Acestea unde se vand, ca am cautat in mai multe supermarketuri si nu gasesc. Multumesc.

#918
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,729
  • Înscris: 03.12.2005

View Postdeng3l, on 30 octombrie 2017 - 07:19, said:

Ati folosit aceste servetele? Acestea unde se vand, ca am cautat in mai multe supermarketuri si nu gasesc. Multumesc.

In mod curent, cand spal cu uscare. Eu iau Lenor ca astea de mai jos din Auchan, ca acolo-mi fac cumparaturile in mod curent. Parca sa zic ca uneori mai lipsesc, dar in general gasesti. Sunt pe langa pastilele anticalcar si servetelele de prins culorile, in zona de inalbitori si alte alea.
Am mai luat si de la DM marca lor, dar nu am mai repetat experienta si nu mai retin de ce. Nici nu intru des in DM, e drept.

https://www.kisshop....parfumate-25buc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate