Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Pareri USCATOR DE RUFE?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2704 replies to this topic

#865
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,848
  • Înscris: 12.05.2006
wild guess: scoate de tot containerul care aduna apa. in nisa lui, in partea frontala vei gasi o gaura in care teoretic ar trebui sa vezi si acea sita. acolo torni apa distilata (probabil 0, 5 litri max)

#866
dianette

dianette

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 08.06.2005

View Postplimbaretul, on 15 martie 2017 - 23:52, said:

wild guess: scoate de tot containerul care aduna apa. in nisa lui, in partea frontala vei gasi o gaura in care teoretic ar trebui sa vezi si acea sita. acolo torni apa distilata (probabil 0, 5 litri max)
Multumesc pentru incercare. Am scos containerul, se vede o mica sita, am turnat apa acolo si toata se scurge pe jos :|
Poate are cineva marca asta de uscator si reuseste sa ma lamureasca. Am cautat pe google si pe youtube si nu am gasit nimic, devine foarte enervanta treaba asta, trebuie sa-i dau de cap :)

#867
abru

abru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 12.11.2005
Pune poze, poate ne vin idei.

#868
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,848
  • Înscris: 12.05.2006
da' la producãtor de ce nu dai mesaj sau telefon? esti sigura ca masina ta are asa ceva?

#869
dianette

dianette

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 08.06.2005
Da, buna idee, o sa incerc sa ii contactez, desi eu am uscatorul de ~5 ani.
Si da, are aceasta functie, pentru ca apare si in dreptul mai multor programe ce se pot selecta. Si daca incerc sa adaug functia respectiva (steemer), pe afisaj imi arata "LOW".

#870
maria0408

maria0408

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.05.2017
buna, am cumparat un Uscator de rufe Gorenje D8565NA, Condensare, 8 kg, Clasa A++, si nu stiu daca e normal sa scoata foarte mult praf in exterior. Are 2 filtre care le curat dupa fiecare uscare dar pe el si in jur se depune destul de mult praf la fiecare uscare.

#871
Lucaciu

Lucaciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 05.01.2007
Un model bun de sucator pentru haine imi reocmandati si mie va rog ? Sa usuce perfect si sa nu afecteze in vreun fel tesaturile. Am tot citit rewiew-uri dar ba unu se plange ca nu le usca foarte bine , ba ca le sifoneaza tare etc.

#872
dantt

dantt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 10.06.2008
Buget?

#873
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,848
  • Înscris: 12.05.2006
Pai in primul rand trebuie sa te uiți la dotări/programe/caracteristici
- programe personalizate pe tip țesături: gen uscare cămăși. Insa al ci poate fi o diferență intre ce consideri tu perfect vs mașină: din ex la cămăși ele sunt lăsate ușor umede pt a nu sifona...; la alte programe chiar daca uscătorul e de 8-9 kg, capacitatea de incacarcare recomandată posibil sa fie 2,5 -3kg
- senzor de umiditate. Ideal sa fie in 2 puncte din mașină.
-opțiune de ajustare grad de uscare. Spre exemplu vreau uscare de pus in dulap insa azi am articole mai subțiri iar mâine mai groase deci un proces ușor ajustabil pt un asemenea program poate fi f. Util.
- structura filtre si eventual tambur ar fi binevenit.
- citește manualul mai întâi. Bate descrierile de marketing si vezi toate limitarioe acolo.
- nu toti care fac reviews stiu sa si folosească corect uscatorul deci un pic de circumspectie este de preferat

#874
alexx1969

alexx1969

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 02.04.2016
Buna ziua!
O intrebare am daca imi puteti raspunde ..acum cateva zile am cumarat un uscator rufe Beko DPY8506GXB1 in aceaiasi zi l am pus la lucru dar la sfarsitu terminari prog de uscare ..apa care trebuia sa fie in acel rezervor .era pe jos sub ea .este normal ? Banuiesc ca nu .vreau sa stiu ce poate avea ..un defect din fabricatie ? S au am omis  eu ceva cand i am pus o la treaba ?

Va multumesc!

#875
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,848
  • Înscris: 12.05.2006
daca sertarul de condensare a fost bagat la locul lui, atunci zic ca e defect.

#876
dantt

dantt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 10.06.2008
Si eu sunt de aceeasi parere.Daca s-a montat sertarul corect,trebuia ca apa colectata sa se stranga acolo,nu sa curga pe jos.

#877
alexx1969

alexx1969

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 02.04.2016
Va multumesc!banuiam eu ca ceva nu este in regula cu ea .sertaru era la locu lui .. nu ramane decat sa sun la Beko sa vina sa se spele cu ea pe cap.

Edited by ggelu, 31 July 2017 - 07:02.
mesaj dublat


#878
Lucaciu

Lucaciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 05.01.2007
Acelasi model il astept si eu sa-l primesc  (Beko DPY8506GXB1), l-am comandat de pe eMag  , dupa ce am tot citit si am vazut ca e cel mai popular uscator la acel pret (2150 actual).
Ar trebui instalat ceva la el? Din ce am citti in manual recomanda sa nu se foloseasca aprox 24 de ore de la montarea si cam atat.
O bag in priza ma asigur ca compartimentul de evacuare e la locul lui si sunt good to go ?
Ms. Posted Image

LE: Din pacate nu pot sa-l pun decat intr-oi debara , care in momentul folosirii va sta cu usile deschise , spatele va fi lipit de perete , o latura va fi cam la 5 cm de perete iar cealalta latura cam la 30cm.
Sper sa fie in regula , sa dea randamentul scontat.

Edited by Lucaciu, 01 August 2017 - 10:54.


#879
alexx1969

alexx1969

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 02.04.2016
Lucaciu .bafta pt noua achizitie .eu il am de aproape o sapt ..a mea soata la pus la treaba a doua find cu serv .. si a facut treba super bine doar ca cum spuneam mai sus apa se scurge sub el si nu in acel rezervor .. in rest ce sa spun.. citesti un pic din manual utilizare sa stii ce prog folosesti .bagi in priza setezi prog ii dai drumu si il pui la treaba .

#880
Lucaciu

Lucaciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 05.01.2007

View Postalexx1969, on 01 august 2017 - 18:48, said:

Lucaciu .bafta pt noua achizitie .eu il am de aproape o sapt ..a mea soata la pus la treaba a doua find cu serv .. si a facut treba super bine doar ca cum spuneam mai sus apa se scurge sub el si nu in acel rezervor .. in rest ce sa spun.. citesti un pic din manual utilizare sa stii ce prog folosesti .bagi in priza setezi prog ii dai drumu si il pui la treaba .


La faza cu scursul apei ai verificat , nu evacueaza cumba prin furtunul din spate ? (Din ce am citit ar avea si optiunea asta)
Posibil la transport sa se fi intamplat ceva , totus are 50kg si curierii se stie ca nu sunt baieti finuti.
Sunt curios in cat timp il livreaza eMag-ul , sambata seara am facut comanda , inca e la primul pas , "Comanda plasata".
Oricum daca spui ca e de puitin timp ii dai retur si-ti  iei altul in schimb.  Totul se rezolva.

#881
alexx1969

alexx1969

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 02.04.2016
Salut ! Ai posbilitatea sa i atasezi furtun in spate pt a o racorda la o canalizare .dar eu nu vreau sa i atasez acel furtun pt ca asta inseamna sa ma leg la o canalizare si nu vreau daca exista si posibilitatea sa evacueze apa in acel rezervor.s a uitat in spatele uscatorului si totu este ok la acel furtun .nu pe acolo vine apa si de undeva din interior.cei de la emag imi  poate lua ca retur dar bani imi vor fii inapoiati abia peste 2 sapt si ce i mai important pierd acea garantie de 5 ani daca iau alta maine deorece perioada promotiei cu garantia pe 5 ani s a terminat pe 31 iulie .adica ieri si nu am facut nimic .prefer sa vina serviceul beko sa vada ce are .poate nu i ceva grav si sa beneficiez de acea garantie extinsa .

#882
alexx1969

alexx1969

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 02.04.2016
Am intrat pe site emag si se pare ca au modificat perioada  in care poti prelungi garantia  de 5 ani pana pe 1 ianuarie 2018 .ceia ce probabil il voi da inapoi si voi lua altu in cazul acesta.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate