Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

usi de interior: de care?

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002
am un circular luat din brico la vreo 100lei cu care am taiat gresia (hacuit mai bine zis ca o ciobeste la greu); chiar daca i-as lua o panza de lemn tot nu m-as baga la manipulat o foaie de usa de 2m; de fierastrau ce sa mai zic, iese linie curba; trebuie o mana profi;

m-am uitat in josul usii; e o bagheta de lemn, nu stiu cat de lata.

am pus o poza cu usa simpla (ca e de la o camera si n-am luat cu geamuri si fitze); mai au astia la classen niste tocuri rotunde; n-am luat din alea ca parea usa marginita de 2 busteni :D

Attached Files



#38
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 christig, on Nov 10 2007, 20:18, said:

am un circular luat din brico la vreo 100lei cu care am taiat gresia (hacuit mai bine zis ca o ciobeste la greu); chiar daca i-as lua o panza de lemn tot nu m-as baga la manipulat o foaie de usa de 2m; de fierastrau ce sa mai zic, iese linie curba; trebuie o mana profi;

m-am uitat in josul usii; e o bagheta de lemn, nu stiu cat de lata.

am pus o poza cu usa simpla (ca e de la o camera si n-am luat cu geamuri si fitze); mai au astia la classen niste tocuri rotunde; n-am luat din alea ca parea usa marginita de 2 busteni :D

Nu stiu ce sa zic. Mai bine apelai la cineva care a mai montat usi. Eu zic ca decat sa strici ceva mai bine cauta pe cineva care a mai montat. In principiu prin ciocaneala iti dai seama pana unde e scandura aia din partea de jos a usi dar e riscant sa o tai. Daca pui niste saibe la balamale nu o mai ridici? Pervazele asa sunt ele mai lungi? daca e sa le tai taie-le in partea de jos ca-i mult mai usor sa le tai drept si daca gresesti nu o sa se vada asa urat. Sus e mai riscant mai ales ca-i la vedere si iti trebuie o taietura la 45  grade.

Edited by Clovis, 10 November 2007 - 20:28.


#39
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002
a, nu, usa asta e ok gata montata etc. pentru restul de usi am vreo 2 care nu am h la gol suficient; si astia mi-au zis ca nu au decat standard si nu aduc la comanda; nu mi ramane decat sa iau asa si sa le tai.

#40
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 christig, on Nov 10 2007, 20:30, said:

a, nu, usa asta e ok gata montata etc. pentru restul de usi am vreo 2 care nu am h la gol suficient; si astia mi-au zis ca nu au decat standard si nu aduc la comanda; nu mi ramane decat sa iau asa si sa le tai.

Aha... Cheama totusi pe cineva care a mai taiat usi. Dar cam cat trebuie sa tai din ele?

#41
MFocus

MFocus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 22.08.2007
NU va luati usi de la PINUM !!!!

Am cumparat de la ei si mi-au facut varza comanda: in loc de tocurile comandate mi-au dat altfel de tocuri , culorile la tocuri diferite de culoarea foii de usa, si culmea ca mi-au adus si doua usi care nu corespundeau cu ce am comandat (erau alt model)...si facusem geamuri undeva...a trebuit sa refac geamurile...
SUNT JALNICI!

#42
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002

 Clovis, on Nov 10 2007, 20:33, said:

Aha... Cheama totusi pe cineva care a mai taiat usi. Dar cam cat trebuie sa tai din ele?

3-4cm

#43
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 christig, on Nov 10 2007, 21:33, said:

3-4cm

esti sigur ca sus e grinda?

#44
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002

 Clovis, on Nov 10 2007, 21:37, said:

esti sigur ca sus e grinda?

:rolleyes:  100%, peretii de interior au 8,5cm, grinzile blocului sunt expuse; asta e, tre sa gasesc pe cineva care taie usi, desi..nu mai am incredere in nimeni.

#45
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Nasol. Trebuie sa aduci pe cineva care a mai montat usi.

#46
sterod

sterod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 23.08.2008

 MFocus, on 10th November 2007, 20:53, said:

NU va luati usi de la PINUM !!!!

Am cumparat de la ei si mi-au facut varza comanda: in loc de tocurile comandate mi-au dat altfel de tocuri , culorile la tocuri diferite de culoarea foii de usa, si culmea ca mi-au adus si doua usi care nu corespundeau cu ce am comandat (erau alt model)...si facusem geamuri undeva...a trebuit sa refac geamurile...
SUNT JALNICI!


Si nu ti-au refacut comanda ?
Mi-ar fi greu sa cred ca nu s-a rezolvat favorabil ....

Edited by sterod, 10 December 2009 - 19:26.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate