Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Fruity loops

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
MartinoDean

MartinoDean

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 04.12.2012

View Poststefan24, on 24 ianuarie 2011 - 19:34, said:

Toata lumea spune ca acest Cubase este ff bun.. GRESIT ! Toate sunt la fel ,, sunt doar interfate... Totul tine de ureche,vst,sunet,imaginatie,placa sunet, casti sau boxe ff bune si masterizare in mixer.. Cam atat.. Lucrez de 7 ani cu majoritatea programelor.. Toate mi se par la fel la mastering. De exemplu unele piese ale lui 50 Cent sau Eminem sunt facute in FL Studio .. Nu conteaza nici pretul acestor programe, ca unul costa mai mult ca celalalt.! Nu uitati ca pe timpuri se folosea Dream Station un programel ff sofisticat pt muzica, si piesa lui Robert Miles -Children este facuta cu un Dream Station prima sau a doua versiune. Daca o sa vedeti programelu de cativa MB nu o sa dati 2 bani pe el.. dar din experienta mea va spun ca toate sunt la fel.  Posted Image
Desi nu am incercat alte software pentru productia muzicala, pot spune ca Fruity Loops e destul de bun, insa are plusurile si minusurile lui, mai ales la randare ar fi o problema de care am auzit. Insa parerile sunt subiective si totodata impartite; daca FL Studio este un program cu care s-a scos piese de success si marii DJ il folosesc, atunci sigur este foarte bun. Avicii, Afrojack sunt cativa care il folosesc. Si Avicii totusi sunt printre cei care au ceva de spus in muzica electronica. Deci Fruity Loops este un program foarte bun, insa sufera pe parte asta, a calitatii VSTi-urilor. Daca ti-l echipezi cu plug-inuri geniale, poti scoate un sound mai mult decat calitativ, bineinteles cu ajutorul cunostintelor si a unei placi audio performante. Posted Image

Edited by MartinoDean, 30 October 2013 - 11:27.


#20
DeeJayFloryn

DeeJayFloryn

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.04.2017
Un mix facut in 2007 in FL Studio al melodiei Milk Inc - La vache
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cn0xXay_dCM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate