Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

exista carte, curs pt invatarea adobe after effects?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
mishulatosu

mishulatosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 30.07.2007
sau dak cineva are rabdare pls sa ma ajute sa patrund in tainele editarii video...

#2
danristei

danristei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 19.09.2006
Vezi aici.

#3
mishulatosu

mishulatosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 30.07.2007

View Postdanristei, on Oct 1 2007, 10:41, said:

Vezi aici.
Multumesc mult de tot!
Promit sa ma straduiesc :D

#4
mishulatosu

mishulatosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 30.07.2007

View Postmishulatosu, on Oct 1 2007, 14:39, said:

Multumesc mult de tot!
Promit sa ma straduiesc :D

nu sa gasit nici un roman mai destept sa faca treaba asta?
nu de alta dar eu am facut rusa si franceza in scoala :coolspeak:

#5
danristei

danristei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 19.09.2006

View Postmishulatosu, on Oct 1 2007, 15:41, said:

nu sa gasit nici un roman mai destept sa faca treaba asta?
nu de alta dar eu am facut rusa si franceza in scoala :coolspeak:
Mai degraba inveti tu engleza pentru ca o sa iti vina mult mai usor sa inveti un soft.

#6
mishulatosu

mishulatosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 30.07.2007

View Postdanristei, on Oct 1 2007, 17:30, said:

Mai degraba inveti tu engleza pentru ca o sa iti vina mult mai usor sa inveti un soft.
sa inteleg ca trebuie sa cumpar cursurile respective ?
pentru ca nu am acces  mare lucru ...

#7
andjar

andjar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 10.01.2006
hai sa va spun cum cred eu ca se poate invata After Effects cat mai repede si cat mai bine.
Tutorialul cu care ar fi bine sa incepeti ar fi "After Effects CS3 Professional Essential Training"  de la lynda.com. Eu am parcurs cand am inceput cu AE "AE Pro7 essential Training"...e si asta un tutorial de baza excelent daca il gasiti.Ideea e ca tutorialele acestea 2 de la lynda  te trec fara sa intre in prea multe amanunte prin toate uneltele si functiile esentiale ale AE-ului prin exemple/exercitii sugestive ,intr-un timp relativ scurt ,  cladindu-va un schelet destul de solid..care trebuie ulterior dezvoltat si cizelat.Restul tutorialelor de AE de la lynda nu sunt asa grozave...deci nu vi le recomand cu tarie...poate doar "AE7 Title Design Technics" mai e bunicel.

Cele mai bune videocursuri pt AE si practic oficialele sunt cele de la Total Training.Insa necesita un timp mult  mai lung de parcurgere si asimilare.Cel mai bine ar fi sa va cizelati si intariti cunostintele de baza acumulate din "esentialele de la lynda" cu volumele "AE professional features " de la Total Training.

Un  tutorial absolut fantastic concetrat pe partea de motion graphics(generice) ar fi " AE Broadcast Design Secrets" .

Si la urma ,pentru a va desavarsi dibacia si cunostintele :), va recomand senzationalele tutoriale ale acestui vrajitor in AE....ANDREW KRAMER.Obigatoriu ar fi "After Effects 7: Serious Effects & Compositing"
Iata o gramada de tutoriale "clasa I" facute de KRAMER...asta e cel mai bun link pe care pot sa vi-l dau asa ca faceti-l bookmark in browser-ul vostru:
http://www.videocopi.../tutorials.html
Insa sa nu cadeti in capcana de a parcurge doar tutorialele lui Kramer si sa va credeti apoi experti cum fac unii...ar fi  o iluzie.Parerea mea este sa va claditi mai intai baza cu tutorialele de la lynda sau TT.
Si nu in ultimul rand,pentru a deveni adevarati profi :) , va recomand cartea "the Art and Science Of Digital Compositing".Nu e legata de AE, e despre videocompozitie in general si nu e legata de nici un soft de comp. anume...e o carte  esentiala pentru toti "videocompositorii" indiferent ca lucreaza pe AE,Fusion,Shake ,Nuke,Flame.Doar cartea asta va va face sa intelegeti cu adevarat principiile si mecanismele manipularii imaginilor digitale .

Spor!

Edited by andjar, 01 October 2007 - 18:19.


#8
mishulatosu

mishulatosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 30.07.2007
multumesc mult de tot,azi toata ziua asta am facut,am urmarit cu cea mai mare placere tot ce a creeat nebunul ala de Kramer...e tare de tot...si am reusit sa ma fac si eu un mic monstru,dupa ce am muncit 4 ore,urmarind cum a lucrat meseriasul :lol:

Edited by Mtz, 03 October 2007 - 01:01.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate