Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

OZ!

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
dane_dj_extazy

dane_dj_extazy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 30.07.2007
hai sa discutam despre acest serial!....

Edited by maxy, 02 October 2007 - 19:20.


#2
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Incepe tu prin a spune ce iti place la el.

#3
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
Serial cu homosexuali și multă violență.

Dacă ai rabdare să vezi, cred că este interesant.

#4
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
e misto cum prezinta diferitele grupari din inchisoare, conflictele care apar intre ei si rezolvarile de asemenea prin violenta
interesant serialul

#5
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
io cred ca i-au gresit titlul, normal era sa-i zica GOZ

#6
dan pavel

dan pavel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 06.11.2006
loved it! mult peste prison break (am renuntat la el dupa 5 episoade). nu stiu cat de intemeiata e comparatia, dau si eu cu parerea. imi aduc aminte de vremurile bune ale ProCinema-ului cu Oz, Soprano's, filmele de vineri seara. au slabit mult in ultimul timp:(

#7
bogdy68

bogdy68

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,277
  • Înscris: 09.02.2007

 Mosotti, on Oct 4 2007, 13:24, said:

io cred ca i-au gresit titlul, normal era sa-i zica GOZ
sau GAOZ... :D

#8
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005

 Mosotti, on 4th October 2007, 12:24, said:

GOZ


 bogdy68, on 6th October 2007, 12:27, said:

GAOZ... :D

Ce sa spun... te doare mintea, ce sunt cuvintele astea aruncate la misto?!
Asta inseamna mizerie pe forum, cand lasi rahaturi pe unde apuci doar pentru a contoriza nustiu cate mii de posturi. Mi se pare ca e ca si cand te-ai caca in sufrageria altora, doar pentru a antrena rectul angajat la un campionat mondial...


OZ,
E a doua oara cand am vazut toate seriile. Totusi prima data pe Pro Cinema, nu cred ca am reusit sa le prind pe toate. Mie mi-a placut foarte mult filmul asta, pentru ca este construit din elemente si intamplari reale. Personajele sunt foarte complexe si bine dezvoltate de actori, nici pana la sfarsit nu poti fi sigur de evolutia lor.
Nu este un film pentru toata lumea, pentru cine nu poate digera cateva elemente de nuditate sau homosexualitate, cruditate sau violenta maxima, nu are decat sa se uite la orice altceva decat acest film. Nu cred ca ar putea contine altceva un film despre o inchisoare de maxima siguranta din SUA. Pui la un loc cateva sute de pradatori veritabili si faci un film despre cat de civilizat se poarta acestia, ce rahat realistic este acesta?!

Preferatul meu din film este Ryan O'Reilly

 dan pavel, on 6th October 2007, 12:23, said:

loved it! mult peste prison break (am renuntat la el dupa 5 episoade). nu stiu cat de intemeiata e comparatia, dau si eu cu parerea.

Nu are nicio treaba Prison Break cu OZ... primul este facut cat se poate de comercial si are cu totul alte subiecte abordate.

#9
boxXxing_star

boxXxing_star

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,068
  • Înscris: 06.01.2008
Un serial care mi-a placut foarte mult,personajele sunt foarte bine construite.Abia asteptam sa vad urmatorul episod,sa vad care dintre personaje va ajunge in "varful lantului trofic" din inchisoare si ce metode meschine va folosi pentru asta.Serialul avea suspans,in fiecare clipa era care pe care.Imi placeau interactiunile dintre personaje si sa observ cum gandea fiecare in raport cu ceilalti,personaje cu gandiri atat de diferite,provenind din medii diferite.

#10
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005
Supravietuirea omului se bazeaza pe viclenie. Serial de top. M-a dezamagit finalul oarecum, incepusera bine cu introducerea personajelor moarte si au lasat-o moale de tot.

#11
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008
Mi-a placut mult, desi nu cred ca l-am vazut pana la sfarsit.

#12
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
Dpmdv este cu mult peste PB ,  este realist si bine gandit . Personajele sunt de nonta 10 !!! Adebisi , Pancamo .... Negrii , Sicilienii .... fara cuvinte ! Nota 10 per total !!!

#13
G1q

G1q

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 31.01.2007
Cum a spus cineva si mai sus, nu cred ca se poate compara cu Prison Break, sunt filme total diferite, care vor sa exprime lucruri diferite. Serialul a fost chiar foarte frumos, insa finalul si cum l-au incheiat mi s-a parut de toata jena.

#14
Q_Q

Q_Q

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 10.11.2010
Am auzit numai vorbe de bine despre serialu` asta de la tovarasi dar pana acum n-am vazut niciun episod. Nu stiu ce sa zic, am unele retineri in a vedea serialu`

#15
m0rpheus

m0rpheus

    Ză uan!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,844
  • Înscris: 26.02.2008
Un serial foarte captivant care prezintă foarte bine evoluţia fiecărui personaj. Explicit în limbaj, nuditate (dacă vă deranjează să vedeţi organe sexuale masculine şi sodomizări, mai bine spuneţi pas) şi violenţă extremă, clar nu este destinat tuturor. Are foarte multe intrigi, răsturnări de situaţii şi de putere, te ţine atent până la final şi te face să mai vrei să vezi în continuare şi cred (pentru că n-am fost într-o închisoare de maximă securitate din SUA) că prezintă situaţia din acele închisori destul de bine.

Îl recomand.

#16
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009
Mi-a placut la nebunie, cred ca e serialul care mi-a placut cel mai mult pana acum. In primele episoade nu mi s-a parut cine stie ce dar a inceput sa ma captiveze. Partea buna: nu se strica pe parcursul sezoanelor, si asta e mare lucru. Pe la sezonul 4 mi-a placut cel mai mult. Personajul preferat a fost Schillinger si nu il sufeream pe Said :lol: . Recomand, recomand 100 % . Mi-am tras acuma Soprano dar nu cred ca o sa intreaca vreun serial OZ :( .

#17
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006

 Oscilatrix, on 08 iunie 2013 - 16:46, said:

Mi-am tras acuma Soprano dar nu cred ca o sa intreaca vreun serial OZ Posted Image .
Mai vedem, dupa ce te uiti la Sopranos... mie mi s-a parut (putin) mai bun decat OZ.

#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 floraur, on 14 martie 2010 - 22:17, said:


OZ,
E a doua oara cand am vazut toate seriile. Totusi prima data pe Pro Cinema, nu cred ca am reusit sa le prind pe toate. Mie mi-a placut foarte mult filmul asta, pentru ca este construit din elemente si intamplari reale. Personajele sunt foarte complexe si bine dezvoltate de actori, nici pana la sfarsit nu poti fi sigur de evolutia lor.
Nu este un film pentru toata lumea, pentru cine nu poate digera cateva elemente de nuditate sau homosexualitate, cruditate sau violenta maxima, nu are decat sa se uite la orice altceva decat acest film. Nu cred ca ar putea contine altceva un film despre o inchisoare de maxima siguranta din SUA. Pui la un loc cateva sute de pradatori veritabili si faci un film despre cat de civilizat se poarta acestia, ce rahat realistic este acesta?!

Preferatul meu din film este Ryan O'Reilly



Ai descris perfect serialul. Intr-adevar, este o capodopera. Personajele sunt extrem de complexe.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate