Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Hellgate: London

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Am apucat sa ma joc mai mult cu Engineer-ul (pana la lv.15) si e interesant, in ciuda problemelor pe care le are in beta.
Problema majora este ca drona pierde echipamentul (armele/armura) daca iesi din joc. Asa ca trebuie sa ai grija sa le scoti de fiecare data. De asemenea, stat-point-urile se reseteaza in acelasi mod, deci trebuie sa le re-distribui cand intri din nou. Totusi, asta din urma nu e o treaba rea pt ca diferite arme au diferite cerinte si asta e singurul mod prin care poti sa echipezi, de exemplu, o arma mai buna.
In schimb partea cu pierdutul echipamentului e un bug si aproape sigur va fi eliminat din versiunea finala.

Ce e interesant cu Engineer este ca drona face damage destul de mare daca ii dai o arma buna. De ex. i-am dat un fel de lansator de rachete care lanseaza 3 rachete deodata si face un adevarat prapad prin inamici. Bineinteles, daca alegi varianta cu drona e musai sa ai skill-ul de reparare, pt ca in felul asta poti s-o "vindeci" periodic. Punand mai multe puncte in skill-ul de vindecare permite skill-ului sa fie folosit mai des. De ex. acum am 3 puncte si pot sa-l folosesc la fiecare 6 secunde.

Desi Marksman-ul teoretic face damage mai mare decat Engineer, cu Engineer am supravietuit niste situatii si batalii fara sa mor o singura data, unde cu Marksman-ul am murit de mai multe ori. Iar cu Engineer-ul eram chiar mai slab echipat.

Ca veni vorba de moarte, moartea este tratata intr-un mod foarte tolerant si "prietenos". Anume cand mori ai 3 optiuni: sa fii resurectat in ultima statie de metrou vizitata (niciodata nu folosesc optiunea asta), sa fii resurectat la inceputul nivelului in care ai murit cu viata la 50% (totdeauna folosesc optiunea asta) sau sa fii resurectat chiar in locul in care ai murit cu viata la 100% dar contra unei sume de bani care variaza in functie de nivel (niciodata nu folosesc optiunea). Ultima optiune nu o folosesc niciodata pt ca nu am suficienti bani dar mai ales pt ca nu vreau sa apar chiar in mijlocul mostrilor care m-au omorat. A 2-a optiune te pune ca o fantoma (gen WoW) la inceputul nivelului dupa care poti alerga (la viteza dubla) pana in locul unde ai murit si unde a aparut un fel de "piatra de mormant". Cand ai ajuns in apropiere, invii.

Partea super in ceea ce priveste moartea e ca nu exista penalitati de nici un fel. Nu pierzi XP sau bani sau echipament. De altfel echipamentul nu are durabilitate. Ca o paranteza, nu exista munitie in joc pt ca armele au munitie infinita. Asadar daca mori nu e mare lucru pt ca te poti intoarce imediat in actiune. Pe de alta parte asta ma face sa nu prea imi pese iar cand sunt inconjurat de prea multi inamici sa ma lupt pana pic mort.
Acum ramane de vazut daca in dificultatile mai mari (nightmare, hell) vor fi penalitati sau nu.

Inca o chestie despre bani. Banii in joc se cheama "Palladium". Asta e substanta care cica are proprietati puternice impotriva demonilor. Prin urmare e folosita in multe lucruri dar in special in moneda din joc. Banii cad des dar niciodata nu am suficienti pt ca sunt destule lucruri pe care le poti face cu ei. Ca sa scoti toate mod-urile de pe arme costa bani. Ca sa adaugi proprietati "magice" la obiectele tale costa o gramada de bani. Iar ocazional gasesti obiecte interesante de cumparat.

Atunci de ce nu vand obiectele pe care le gasesc? Simplu. Pt ca obiectele din joc pot fi dez-asamblate in componentele lor principale. Iar asta se poate face pe teren. Partea buna e ca fiecare tip de componenta poate fi stivuit nelimitat in acelasi patrat din inventoriu, deci ocupa foarte putin spatiu. Dar la ce-s bune componentele astea? In primul rand ele sunt folosite pt a upgrada armele sau armurile. In al 2-lea, exista un vanzator care de fiecare data are obiecte noi (iar unele pot fi destul de puternice) pe care le poti crea singur cu ajutorul la componentele astea. Nu costa bani ci doar componente. In al 3-lea rand, foarte rar, poti gasi retete rare cu care poti crea un obiect magic.

#20
Champy0n

Champy0n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,511
  • Înscris: 03.06.2006
Mama miaaaa... in sfarsit o copie demna de Diablo II ( doamne ce vremuri) . Abia astept jocul. Multumim pt informatii omule

#21
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004

View PostChampy0n, on Oct 22 2007, 19:42, said:

Mama miaaaa... in sfarsit o copie demna de Diablo II ( doamne ce vremuri) . Abia astept jocul. Multumim pt informatii omule

Cu placere :)

Acum un "disclaimer":

Jocul asta nu-i va multumi pe toti.
In primul rand, o parte din fanii de D2 care se asteapta la jocul asta sa fie D3, vor fi oarecum dezamagiti. Multe lucruri sunt similare dar multe altele diferite.
In al 2-lea, cei care se asteapta ca asta sa fie un FPS, iarasi vor fi dezamagiti. Inca o data, asta e un action-RPG care se poate juca SI LA MODUL persoana 1-a.

Apoi, continutul initial s-ar putea sa para destul de limitat dar trebuie pastrat in minte ca asta va fi un joc in continua dezvoltare. Deci lucruri noi se vor adauga incontinuu: zone noi, arme/obiecte, monstri, questuri etc. Se stie deja, de ex., ca cel putin un expansion e planuit.

Nu in ultimul rand, jocul asta nu stiu daca se preteaza la pirati. Da, recunosc :P, majoritatea jocurilor nu le cumpar dar asta e unul din alea care am considerat ca merita. Iar ca sa obtii toate update-urile astea e musai sa ai varianta originala.

In ceea ce ma priveste, ma distrez de minune in joc si cu greu ma opresc. Pt mine chiar merita si va merita o perioada lunga.

#22
Andy-rapperu

Andy-rapperu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 25.12.2006
Bn,stiu ca asta pare ciudat,si pe mn m-a mirat f mult cand am gasit-o,dar jocu a aparut deja pe pc?stiu ca se spune ca apare abea prin 2008 pe pc,dar nu stiu cum,dar am gasit un torrent pe Demonoid(am cont) si are cam 7G aproape...ma cam indoiesc sa fie Hellgate,dar in caz ca o fi,abea astept sa il descarc :D

#23
slay3r04

slay3r04

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 23.03.2007
jocul a aparut de vreo3 zile ...;)

#24
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Da, aparut de vreo 4 zile. Deocamdata sufera de mari probleme. Sfatul meu pt cei care vor sa-l cumpere e sa mai astepte cateva luni pana mai scot astia niste patch-uri. Eu mi-am anulat comanda.

#25
mikass

mikass

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 15.03.2006

View Postslay3r04, on Nov 3 2007, 14:51, said:

jocul a aparut de vreo3 zile ...;)

Mari probleme? N-as zice. Pot sa spun ca sunt foarte incantat ca problemele de optimizare prezente in beta au disparut. Daca in statiile de metrou mergea f prost, acum imi merge brici cu fps mari si fara swaping.

Au l-am cumparat eri in format digital de pe situl EA.Am vrut sa cumpar initial de la gameshop.ro., da` is total neseriosi. Ce au ei preorder nu e preorder defapt(n-ai acces la dye kit, founder`s offer si beta key). Daca asteptam sa le soseasca lor jocul, pierdeam caractereul creat in beta pe care te lasa sa-l pastrezi pana in 15 noembrie. Facusem rost si de un cod de pre-order asa ca am acces la founder`s offer+dye kit. La 140 euro ai abonament platit pe viata.
Despre joc mi se pare super ca are optimizari pentru 64bit si dual core. Jocuri optimizate pentru 64bit+multi core poti sa numeri pe degetele de la o mana. Grafica  e super. Engine de HalfLife 2 modificat+efecte de DX10. Daca ai Vista +placa de DX10, e superba grafica.

Edited by mikass, 10 November 2007 - 13:07.


#26
ollama

ollama

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 16.09.2007
Salut ! Nu ma mai iau dupa System Requierments pt ca de multe ori scriau despre un joc ca are cerinte mari si ca nu ar trebui sa mearga pe al meu sistem dar cand am instalat jocu' a mers foarte bine. Deci ce vreau eu sa stiu este daca acest joc merge pe un p4 1.6 ghz, 1 gb ram, ati radeon 9550 128 mb pixel shader 2.0. Multumesc !

#27
Yeti07

Yeti07

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.11.2007
Suuper jocu :D ..da am si eu o intrebare de noob....unde si cum pui modurile pe arma?..ma rog..in rest...suuper jocu :coolspeak: :coolspeak:  demn de diablo :)

#28
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,044
  • Înscris: 10.04.2006
Pur si simplu pui racheta din inventory pe arma :) drag & drop.

#29
FakeMoth

FakeMoth

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.04.2007
Review pe LiquidCore chit ca deja se pare ca stie toata lumea cu ce se mananca Hellgate London-ul > http://www.liquidcor...tent/view/61/1/

#30
Sepie

Sepie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.12.2007

View PostNecronomikon, on Oct 22 2007, 20:11, said:

Cu placere :)

Acum un "disclaimer":

Jocul asta nu-i va multumi pe toti.
In primul rand, o parte din fanii de D2 care se asteapta la jocul asta sa fie D3, vor fi oarecum dezamagiti. Multe lucruri sunt similare dar multe altele diferite.
In al 2-lea, cei care se asteapta ca asta sa fie un FPS, iarasi vor fi dezamagiti. Inca o data, asta e un action-RPG care se poate juca SI LA MODUL persoana 1-a.

Apoi, continutul initial s-ar putea sa para destul de limitat dar trebuie pastrat in minte ca asta va fi un joc in continua dezvoltare. Deci lucruri noi se vor adauga incontinuu: zone noi, arme/obiecte, monstri, questuri etc. Se stie deja, de ex., ca cel putin un expansion e planuit.

Nu in ultimul rand, jocul asta nu stiu daca se preteaza la pirati. Da, recunosc :P, majoritatea jocurilor nu le cumpar dar asta e unul din alea care am considerat ca merita. Iar ca sa obtii toate update-urile astea e musai sa ai varianta originala.

In ceea ce ma priveste, ma distrez de minune in joc si cu greu ma opresc. Pt mine chiar merita si va merita o perioada lunga.

cum fac si eu rost de beta tester account ? sau deja e released jocul ?

#31
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Dragut jocul, da` parca e mai bun Diablo 2!
Cand hacuiam (si mouse-ul tipa de la clickuri) am dat de asta

Attached Files



#32
Piniuli

Piniuli

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,691
  • Înscris: 09.01.2006
Nu-i rau jocul. Pana acum am jucat o gramada de Titan Quest si m-am obisnuit cu el tare. Din Hellgate London imi lipseste ceva de genul Damage per Second sau ceva indice dupa care sa-mi dau seama daca o arma e mai buna decat alta. Voi dupa ce va orientati

#33
mnezo

mnezo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,762
  • Înscris: 06.03.2006
@Piniuli: cam scrie pe arme ce damage au. Eu ma iau dupa cat de repede ii pica pe aia multi si rai.
@AlexGP: cati shriekeri mi`au ramas mie in aer.. Asta e :D

#34
Azrael

Azrael

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.11.2005
E cam ciudat sistemul de damage.. Eu inainte ma luam dupa ce scrie pe arma, de ex. 200 apoi am gasit (info pe arma) 8-20 direct fire damage, in functie de arma + ceva "efecte" gen 190 stun effect. Dar tot confuz sunt, unele arme au numarul mai mic, dar damage mai mare direct, apoi o avea legatura cu shots/min dar tare m-as bucura sa-mi clarifice si mie cineva.
Si un sistem combat care sa arate ce dmg faci si iei ar fi extrem de folositor...

#35
dwarfchris

dwarfchris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 10.09.2005
Intradevar, e destul de greu sa calculezi un damage total, eu insa ma mai iau si dupa valoarea armei cand vrei sa o vinzi :). in alta ordine de ideei as vrea sa stiu pentru ce e casutza din inventory de sus din stanga de langa locul de pus helmet`ul :D, arata un medalion pe ea parca, dar nu am gasit nimic ce sa pun acolo, sau poate am gasit si nu stiu ce se pune :)

Intradevar, e destul de greu sa calculezi un damage total, eu insa ma mai iau si dupa valoarea armei cand vrei sa o vinzi :). in alta ordine de ideei as vrea sa stiu pentru ce e casutza din inventory de sus din stanga de langa locul de pus helmet`ul :D, arata un medalion pe ea parca, dar nu am gasit nimic ce sa pun acolo, sau poate am gasit si nu stiu ce se pune :)

#36
FakeMoth

FakeMoth

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.04.2007

View PostFakeMoth, on Dec 9 2007, 19:49, said:

Review pe LiquidCore chit ca deja se pare ca stie toata lumea cu ce se mananca Hellgate London-ul > http://www.liquidcor...tent/view/61/1/

Link-ul corect pentru review este acum: http://www.liquidcor...-hacka-slash-ul

Edited by FakeMoth, 16 September 2008 - 12:30.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate