Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Navigon 5 cu probleme

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
CristianTM

CristianTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 26.01.2005
Buna !

Am si eu un Transonic model PNA-5000 cu WinCE 4.2 Core pe care ruleaza Navigon 5.  Problema este ca din senin a inceput sa ceara un cod. Interesant este faptul ca am cartea de la card pe care scrie NA5EC-JERBB-FREYD, dar aparatul cere un cod din 20 de caractere  :huh:  De gasit pe net am gasit  o gramada de seriale tot cu 20 de caractere  dar nu il accepta pe niciunul. Am facut update de soft : NAVIGON MobileNAvigator5, mai multe versiuni si tot acolo ma impotmolesc, cere acel cod de deblocare a hartii si orice harta i-as pune pe card, nu ii e bun nici un serial. SFATUITA-MA va rog CE SA FAC ?!??

Multumiri anticipate.

CristianTM.

#2
janos

janos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 30.05.2005

 CristianTM, on Sep 29 2007, 21:17, said:

Buna !

Am si eu un Transonic model PNA-5000 cu WinCE 4.2 Core pe care ruleaza Navigon 5.  Problema este ca din senin a inceput sa ceara un cod. Interesant este faptul ca am cartea de la card pe care scrie NA5EC-JERBB-FREYD, dar aparatul cere un cod din 20 de caractere  :huh:  De gasit pe net am gasit  o gramada de seriale tot cu 20 de caractere  dar nu il accepta pe niciunul. Am facut update de soft : NAVIGON MobileNAvigator5, mai multe versiuni si tot acolo ma impotmolesc, cere acel cod de deblocare a hartii si orice harta i-as pune pe card, nu ii e bun nici un serial. SFATUITA-MA va rog CE SA FAC ?!??

Multumiri anticipate.

CristianTM.
Lasa in pace Navigon ca oricum nu e bun si pune-i i-GO dupa ce l-ai deblocat cu metoda asta:
http://www.gpspassio...erms=,transonic

#3
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

 janos, on Sep 29 2007, 22:20, said:

Lasa in pace Navigon ca oricum nu e bun si pune-i i-GO dupa ce l-ai deblocat cu metoda asta:
http://www.gpspassio...erms=,transonic

Si dupa ce o sa faca hard reset sau se va descarca bateria, o ia de la capat cu deblocatul!
Solutia functioneaza dar e neeleganta rau de tot! ;)

#4
CristianTM

CristianTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 26.01.2005
Salutare !

De deblocat cu metoda de mai sus ..nu merge :( Trece foarte repede peste fereastra cu Regedit, aproape instant si apoi zice ca nu gaseste filele de instalare de pe SD  :rolleyes:
Cum se face reset hardware ?

CristianTM.

#5
CristianTM

CristianTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 26.01.2005
Rezolvat !

Multumesc pentru Hint-uri  ;)

CristianTM.

#6
dan_qaz

dan_qaz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 01.10.2007

 CristianTM, on Sep 29 2007, 22:54, said:

Salutare !

De deblocat cu metoda de mai sus ..nu merge :( Trece foarte repede peste fereastra cu Regedit, aproape instant si apoi zice ca nu gaseste filele de instalare de pe SD  :rolleyes:
Cum se face reset hardware ?

CristianTM.

metoda de mai sus la mine a mers.
vezi ca gresesti ceav sau nu ai uramarit ca lumea pasii
iar resetul se face prin apasra undeva in partea de jos pe un butonas mic ascuns care se apasa cu ceva ascutit .
bafta

#7
IrysVW

IrysVW

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 17.04.2006

 dan_qaz, on Oct 2 2007, 20:04, said:

metoda de mai sus la mine a mers.
vezi ca gresesti ceav sau nu ai uramarit ca lumea pasii
iar resetul se face prin apasra undeva in partea de jos pe un butonas mic ascuns care se apasa cu ceva ascutit .
bafta
Si-n final dupa 1 an ...nu a rusit nimeni sa-l faka sa reziste si la un hard reset????


Eu am incercat si am editat si registri dar degeaba...poate daca ne unim mai multi...ne ,,bese vreo idee" si facem definitiv.

Eu am I-go cu LICIENTA (SA VADA MODERATORU BINE...DACA VREA I DAU SI COPIE DUPA FACTURA ! CA DOAR DEH L-AM PRIMIT MOKA CAND AM CUMPARAT MASINA) SI I-AM PUS PE EL...DAR RULEAZA CATEODATA PUTIN CAM GREUT ATATA TOT

#8
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

 IrysVW, on Oct 6 2008, 19:54, said:

Si-n final dupa 1 an ...nu a rusit nimeni sa-l faka sa reziste si la un hard reset????


Eu am incercat si am editat si registri dar degeaba...poate daca ne unim mai multi...ne ,,bese vreo idee" si facem definitiv.

Eu am I-go cu LICIENTA (SA VADA MODERATORU BINE...DACA VREA I DAU SI COPIE DUPA FACTURA ! CA DOAR DEH L-AM PRIMIT MOKA CAND AM CUMPARAT MASINA) SI I-AM PUS PE EL...DAR RULEAZA CATEODATA PUTIN CAM GREUT ATATA TOT


cab-ul original il mai ai?
daca da, trimitemi-l ca sa te scot din necaz si sa nu mai tipi la noi; ca dupa un an, cred ca ai cedat nervos! ;)
de asemenea, sa-mi spui portul si baud-ul pe care se conecteaza iGO in aparatul tau!

Edited by cristian11, 06 October 2008 - 20:48.


#9
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,676
  • Înscris: 14.03.2006
Da-i bre kit-ul cu autodetect, nu fa misto de el! :P

#10
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

 Marius3k, on Oct 6 2008, 22:37, said:

Da-i bre kit-ul cu autodetect, nu fa misto de el! :P

"Buna dimineata" si cam scump la vedere! :P
si nu fac nici un misto, l-am intrebat de cab-ul original pentru ca aparatele astea revin la setarile din fabrica la "on\off" sau descarcarea bateriei si cu el se poate "mesteri" ceva;
chestia cu "autodetect" e "pisofcache" pe linga problema reala a resoftarii!
PS: credeam ca stii ca nu ma tin de bancuri! <_<
PS1: daca era vorba de cel care a deschis topicul, nici nu ma bagam, ca el se ocupa cu deblocarile si resoftarile, vezi pe "Okazii" ;) !

Edited by cristian11, 06 October 2008 - 22:32.


#11
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,676
  • Înscris: 14.03.2006

 cristian11, on Oct 6 2008, 23:30, said:

"Buna dimineata" si cam scump la vedere! :P
si nu fac nici un misto, l-am intrebat de cab-ul original pentru ca aparatele astea revin la setarile din fabrica la "on\off" sau descarcarea bateriei si cu el se poate "mesteri" ceva;
chestia cu "autodetect" e "pisofcache" pe linga problema reala a resoftarii!
Neata, abia m-am repatriat, am vazut ca ai trimis ceva PM-uri, dar nu am avut timp si nici net sa le "rezolv". A ras Greuceanu in schimb - TOT. :)

#12
mini_me

mini_me

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 18.04.2007

 cristian11, on Sep 29 2007, 21:26, said:

Si dupa ce o sa faca hard reset sau se va descarca bateria, o ia de la capat cu deblocatul!
Solutia functioneaza dar e neeleganta rau de tot! ;)

salutare
am si eu o problema cu un gps
navigon 2210
version 7.3.1 build-437
program 080911-1442
navigon ag copyright 2008

se poate pune igo in loc de navigon asta?
ce parere aveti
mersi

#13
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

 mini_me, on Dec 21 2008, 23:06, said:

salutare
am si eu o problema cu un gps
navigon 2210
version 7.3.1 build-437
program 080911-1442
navigon ag copyright 2008

se poate pune igo in loc de navigon asta?
ce parere aveti
mersi

cam pe tot ce e cu WinCE, se poate!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate