Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

MIO P560

- - - - -
  • Please log in to reply
1532 replies to this topic

#19
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,591
  • Înscris: 28.11.2001
Cei  31,45MB descrisi mai sus puteau fi cel putin 128. Asta consider un minus dar se poate trai cu cu acest minus. Sunt unele programe care nu vor sa fie instalate sau nu ruleaza de pe My Flash disk. Dar si fara ele se poate trai. Un sistem, gen Asus, de hold ar fi fost mai bun. La fel de oprire a aparatului. Merg si cele descrise de mine dar...se putea mai bine.

Edited by badmania98, 07 October 2007 - 12:27.


#20
maidanezu

maidanezu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 29.03.2005
Ca fost posesor de Asus 639 crezi ca merita achizitionarea unui MIO P560? Te intreb asta pentru ca sunt nehotarat ce sa aleg intre un PNA cu display de 4" (720) si noul P560. Sau crezi ca Asus e o alegere mai buna...

#21
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,591
  • Înscris: 28.11.2001
Maidanezu-le m ai dat pe spate cu enuntul  :lol: . Ai reusit sa m faci sa-l citesc de 2 ori ca sa n teleg, asa m ai invartit.
Eu zic asa: ca si PNA mergi linistit pe C520 sau C720. Ca PDA  ordinea ar fi : P560 si apoi A639.

Edited by badmania98, 09 October 2007 - 16:26.


#22
miha gabi

miha gabi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 15.09.2007
Am si eu o intrebare, catre cunoscatori (eu sunt complet pe dinafara).
Vreau sa-i fac un cadou sotului, care uita tot timpul unde isi parcheaza masina, uneori dureaza ore in sir pina o gaseste - va rog sa nu rideti se intimpla - si nu stiu ce pot sa-i cumpar pentru a-l ajuta.
El isi doreste un PDA, dar nu stiu daca asta ar fi solutia cea mai buna. Poate sa-si marcheze pe harta locul unde a parcat masina si apoi PDA-ul sa-i refaca traseul?
As vrea un raspuns sincer, fara faze de genul lecitina, vitamine, etc.
Chiar nu stiu ce sa fac si ziua lui se aproprie destul de repede.

Multam mult tuturor. :OK:

#23
hmsgl

hmsgl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 05.12.2005
Da. Poate. Ar putea fi o problema daca uita sa marcheze locul. Sau pur si simplu sa uite Pda-ul in masina.

#24
miha gabi

miha gabi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 15.09.2007
Asa
Hai sa va zic noutati: l-am achizitionat ( cred ca stiti ca un "prieten"face mult !!).
Este super, pe linga finisaje si aspect (sunt ok va zic eu si din pdv chiar sunt pretentioasa), am vazut ca sta foarte bine cu receptia, prinde 9 sateliti si nivelul este undeva peste jumatate, la absolut toti, in pozitie verticala, iar orizontal destul de aproape de jumatate.
La prima conectare a durat un pic mai mult pina a gasit satelitii - sa zic 2 max 3 min., nu mai mult.
Aaa, inca ceva - prietenii stiu de ce!! - mai, se misca in timp real, fara intirzieri si legat de aproximari este de 1,5m, ne deranjant pentru mine.
Ce sa mai , pacat ca pe topicuri de genul asta nu intra si fete, ascultati-ma pe mine : este pentru ele: fin,usor  si apropo are o husa super. :coolspeak:

#25
serban_bogdan

serban_bogdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 29.01.2004
Salutare tuturor

Pentru cei ce aveti Mio P560, puteti sa faceti o copie a ROM-ului si sa o postati pe undeva?

Va multumesc

#26
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,591
  • Înscris: 28.11.2001
Gabi este cel de al doilea client multumit. Va mai astept.

#27
hmsgl

hmsgl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 05.12.2005
Vad ca si tu esti multumit. Ai intrebat-o cine a indrumat-o catre tine?

#28
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,591
  • Înscris: 28.11.2001
Nu. Dar mi-a spus Gabi. Nickul tau este mai greoi de pronuntat. Merci.

#29
miha gabi

miha gabi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 15.09.2007
Haide mai baieti ;)

O sa revin cu amanunte mai amanuntite simbata - duminica cel tirziu, sa va zic cum se comporta la offroad

Sfat: cereti ajutor - sigur il veti primi :thumbup: Eu stiu ce spun.
P560 e super m-am mai jucat azi cu el, filmele se vad f bine,rezolutia e buna si sunetul e ok.
Multumesc colegilor de forum.

#30
wizguy

wizguy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.08.2007
Salutare natiune,

Dupa muuuuult surfing pe net dupa PDA,PDA cu GSM,PNA-uri s.a.m.d. si intrebat rude,prieteni,rude ale prietenilor rudelor am ajuns sa lectureez desprea acest prea grozav P560 care mi se pare cel mai reusit si ca design/dotari/pret.
Tin sa mentionez ca am discutat atat cu un fan inrait al firmei Garmin dar si un user multumit de Asus si ambii mi-au spus sa-mi iau mio, hartile sunt beton si se misca f bine si in plus nu e atat de scump,fac referire la Garmin, al carui posesor al unui preaminunat exemplar de 1300 eur a ramas masca dupa ce a folosit mio-ul de 350eur al unui prieten pe ruta constanta-barcelona-retur. Mi-a spus...mai printre dinti :P ca mio rulz.
Vreau totusi sa-l vad, sa-l tin in mana, sper sa-l gasesc si sa aflu mai multe la SIAB, am auzit k's o groaza de firme care promoveaza GPS-uri. Dc gasesc, revin cu impresii, oricum in max 4 zile il akizitionez, sper sa nu o fac pe NV.

#31
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003

View Postmiha gabi, on Oct 10 2007, 21:24, said:

Asa
Hai sa va zic noutati: l-am achizitionat ( cred ca stiti ca un "prieten"face mult !!).
Este super, pe linga finisaje si aspect (sunt ok va zic eu si din pdv chiar sunt pretentioasa), am vazut ca sta foarte bine cu receptia, prinde 9 sateliti si nivelul este undeva peste jumatate, la absolut toti, in pozitie verticala, iar orizontal destul de aproape de jumatate.
La prima conectare a durat un pic mai mult pina a gasit satelitii - sa zic 2 max 3 min., nu mai mult.
Aaa, inca ceva - prietenii stiu de ce!! - mai, se misca in timp real, fara intirzieri si legat de aproximari este de 1,5m, ne deranjant pentru mine.
Ce sa mai , pacat ca pe topicuri de genul asta nu intra si fete, ascultati-ma pe mine : este pentru ele: fin,usor  si apropo are o husa super. :coolspeak:
In primul tau topic ziceai :

Quote

Am si eu o intrebare, catre cunoscatori (eu sunt complet pe dinafara).
iar in al doilea dai destule detalii tehnice.
Sa mai zica cineva ca fetele n-au inclinatie spre tehnica. ;)

#32
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,591
  • Înscris: 28.11.2001
Ce e interesant este ca A SI RETINUT ceea ce a citit pe forum. Pentru mine a fost o placere. :thumbup:

#33
miha gabi

miha gabi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 15.09.2007
Off, baietii astia ce rai sunt :P
Uite cum a fost: am vrut un PDA/ navigator pentru a-l face cadou. Eu fiind pe dinafara am inceput sa citesc pe forum, cam toate - nu exagerez- topicurile despre aceste aparate. La momentul respectiv nu aparuse acest P560, oscilam intre P550 si Asus 639, si C720 ar fi fost o varianta, dar parca era prea mare, asta am zis dupa ce am luat magazinele la rind pentru a le vedea.
Legat de datele tehnice am citit si atit. Nu stiam ce inseamna dar am vazut unde apar probleme la diverse tipuri de aparate si atunci am mai intrebat si eu.
Apoi am vazut un topic nou MIO P560 - il are cineva, l-a vazut, testat? Interesant ceva nou!!!
Primul lucru : fa-ti temele si cit mai bine daca vrei sa afli ce iti trebuie, solutia optima pentru tine.

Deci acum o sa instalez un soft pentru offroad, sper sa fac rost si de niste harti - HELP daca are cineva- si o sa va spun cum sta treba cu P560 pe teren.
Apropo are semnal si in interior, apropape de fereastra 4 sateliti, e adevarat cu semnalul cam la 40%.

#34
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,591
  • Înscris: 28.11.2001
Eu bateam in cei care nu citesc si mai ales cei care desi le scrie ce sa faca in fata nu se sinchisesc si mai deschid un topic.

#35
taliano

taliano

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 11.05.2006
vreau si eu un p360.am cautat in italia si nu am gasit nicaieri,ma poate ajuta cineva?acum am un htc 3600 cu wm 6 .mio e mai bun se merita trecerea la mio?

#36
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,591
  • Înscris: 28.11.2001
Nu cunosc HTC ul respectiv. Eu sunt ffffff multumit de cele 2 modele. Cand esti dispus ma poti contacta. Ai adresele in semnatura.

Edited by badmania98, 12 October 2007 - 18:29.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate