Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

NOU! Google plateste de acum si prin Western Union

- - - - -
  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#19
nasorum

nasorum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 19.11.2005

Quote

Cristian Mezei (de pe seopedia) a sunat la banca si se pare ca comisioanele sunt astfel:
- pana la 3000$ este 15$ comision
- peste 3000$ comisionul este de 25$
Eu defapt stiam ca acele comisioane sunt in EURO, raportare la sumele transferate tot in euro.

Iar suma maxima transferabila este 5000Eur (pe transfer).

Oricum e buna vestea, insa cei care abia castica 100$/luna (~70Euro) nu cred ca le va conveni sa dea un comision de 15EUR bancii.

Totutsi initiativa luata de google e chiar de laudat.

#20
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002

View Postradetzy, on Sep 28 2007, 13:04, said:

I'm also happy to let you know that it's free to receive your AdSense payments by Western Union.
The Google AdSense Team

Am ingrosat partea interesanta in care cei de la google zic ca va fi gratuit sa ridici banii.


Vai... voi nu cititi ce scrie in postul asta.. ca e posibil ca google sa trimita gratuit prin WU. Adica, sa nu ne ceara nici un comision. Asa se explica de ce in contul adsense, in dreptul optiunii WU , nu este trecuta nicio precizare in privinta costurilor.
Azi am intrebat la o banca si mi s-a spus ca cel ce trimite banii plateste toate comisioanele.

#21
pancusb

pancusb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 17.02.2007

View Postbogdanar, on Sep 28 2007, 16:24, said:

Vai... voi nu cititi ce scrie in postul asta.. ca e posibil ca google sa trimita gratuit prin WU. Adica, sa nu ne ceara nici un comision. Asa se explica de ce in contul adsense, in dreptul optiunii WU , nu este trecuta nicio precizare in privinta costurilor.
Azi am intrebat la o banca si mi s-a spus ca cel ce trimite banii plateste toate comisioanele.
pai si nu crezi ca ia de la tine din cont/ :)

#22
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002

Quote

Primirea plãþilor AdSense prin Western Union în moneda localã (RON) este gratuitã, Google AdSense suportând comisioanele aferente.

Uite raspuns trimis de google unuia de pe seopedia

#23
rrsae

rrsae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 08.10.2006
deci pana la urma este sau nu vreun comision (ascuns) ??????? k vreau sa aplic cat mai repede :thumbup:

#24
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006

View Postacidhouse, on Sep 28 2007, 14:40, said:

ma repet, cum functioneaza?:) care sunt pasii care vor fi parcursi dupa ce va fi ceruta plata prin western..
Te duci la banca cu urmatoarele:

- a valid government-issued photo ID (Passport, Driver's license, National ID etc)
- sender's information: Google Inc. 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, California 94043, USA. Phone Number: 650-253-4000
- amount of your payment, which you can find on your Payment History page
- your unique MTCN (Money Transfer Control Number) which you can find by clicking on the 'details' link next to the Payment Issued line on your Payment History page

Traducere: buletinul, adresa celor de la google (Google Inc. 1600 Amp... cea de mai sus), suma de bani care trebuie sa o primesti si codul MTCN (care va fi scris in contul tau dupa ce iti vor trimite banii - dupa ce apare payment issued).

#25
acidhouse

acidhouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 25.04.2005
miez:)

#26
Sergiu_Q

Sergiu_Q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 11.03.2005

View Postrrsae, on Sep 28 2007, 21:38, said:

deci pana la urma este sau nu vreun comision (ascuns) ??????? k vreau sa aplic cat mai repede :thumbup:
poti sa aplici cand vrei ca plata se face tot dupa calendar :) . nu au comisioane ascunse ...sau inca nu avem de unde sa stim :)
le spun oficial adio babelor insipide de la raiffeisen care imi puneau ca cecul meu este fals :D

#27
rrsae

rrsae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 08.10.2006

View PostSergiu_Q, on Sep 28 2007, 21:54, said:

poti sa aplici cand vrei ca plata se face tot dupa calendar :) . nu au comisioane ascunse ...sau inca nu avem de unde sa stim :)
le spun oficial adio babelor insipide de la raiffeisen care imi puneau ca cecul meu este fals :D

stiu :P intrebarea era alta, mai sus se vorbea daca este sau nu comisionul respectiv... inteleg de la tine ca nu este niciun comision deci cat imi zice gogu k am in cont atata imi da tanti la ghiseu <_<

Edited by rrsae, 28 September 2007 - 23:27.


#28
cipcip

cipcip

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 739
  • Înscris: 01.03.2007
buna ideea cu western union :)

Edited by cipcip, 28 September 2007 - 23:42.


#29
acidhouse

acidhouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 25.04.2005
acu sunt curios sa vad ..de obicei google emitea cecu pe 24-25 ale lunii...acum oare cat va dura pana cand ei vor trimite banii spre plata wu ..din momentul cand a facut totalul lunii respective..

#30
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002

View Postacidhouse, on Sep 29 2007, 16:47, said:

acu sunt curios sa vad ..de obicei google emitea cecu pe 24-25 ale lunii...acum oare cat va dura pana cand ei vor trimite banii spre plata wu ..din momentul cand a facut totalul lunii respective..


google adsense said:

* Western Union Quick Cash payments will be available for pick-up the day after the payment date.


#31
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
N-ai inteles intrebarea.

#32
acidhouse

acidhouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 25.04.2005
da, nu a inteles :)

repet mai clar sper: google emite cecu pe 24-25 ale lunii , care va fi perioada din momentul emiterii cecului pana in ziua cand noi ne putem duce la Wester Union sa ne luam banii....

#33
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Lol. Cred ca nici tu nu intelegi ce vrei sa intrebi.

WU nu e cu cecuri. Probabil vei primi mtcn number-ul transferului pe mail sau in cont, si te duci cu el la western union sa ridici banii.

Edited by don_dannielo, 29 September 2007 - 17:20.


#34
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006
Dupa cum zicea si don_dannielo nu se mai emite cec.
In data de 24 -25 (atunci cand apare payment issued) va aparea acolo scris un cod (codul MTCN). Cu acel cod te duci in urmatoarea zi si iti poti scoate banii. Deci raspunsul este o zi (cum a scris si bogdanar), cam prin data de 26).

Sper ca asta ai intrebat.

#35
cocoi89

cocoi89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.01.2007
ms pentru informatie :)

#36
acidhouse

acidhouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 25.04.2005

View Postradetzy, on Sep 29 2007, 18:32, said:

Dupa cum zicea si don_dannielo nu se mai emite cec.
In data de 24 -25 (atunci cand apare payment issued) va aparea acolo scris un cod (codul MTCN). Cu acel cod te duci in urmatoarea zi si iti poti scoate banii. Deci raspunsul este o zi (cum a scris si bogdanar), cam prin data de 26).

Sper ca asta ai intrebat.


da asta era raspunsu :))  sunt dependet de cecuri si daia am scris gresit :)) insa asta intrebam ;Dcam cat dureaza din 24 pana iei banii :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate