Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Review Samsung 2232BW

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#37
coxatu

coxatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 20.11.2007
am incercat cu search dar....nimic

Edited by coxatu, 30 January 2008 - 17:08.


#38
rin.andrei.flo

rin.andrei.flo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.09.2007

View Postcoxatu, on Jan 30 2008, 17:07, said:

am incercat cu search dar....nimic


aduce cineva  la noi pe samsung syncmaster 2232gw cel cu glare screen? sau vinde cineva pe 2232bw sau 2232gw?fac schimb cu un monitor lcd 740bf de la samsung tot de 2ms + diferenta sau un pc full option

#39
rin.andrei.flo

rin.andrei.flo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.09.2007

View Postcoxatu, on Jan 30 2008, 17:07, said:

am incercat cu search dar....nimic
aduce cineva  la noi pe samsung syncmaster 2232gw cel cu glare screen? sau vinde cineva pe 2232bw sau 2232gw?fac schimb cu un monitor lcd 740bf de la samsung tot de 2ms + diferenta sau un pc full option

#40
Pisboy

Pisboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 06.02.2007

View Postcoxatu, on Jan 30 2008, 02:30, said:

ii rog pe cei care detin acest monitor sa raspunda
da asa este.Inca la mine (poate e de la Vista)daca m uit de la un unghi mai de jos mi se vede un fel de umbra roz la scrisul negru,mic si subtire pe fond alb,iar pe softpedia cand dau scroll la pagina ramane un pic in urma o umbra roz si tot asa se vede blur.Oricum eu sunt mai dezamagit de el decat de un CRT calumea.

#41
Mad One

Mad One

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 29.12.2004

Quote

daca m uit de la un unghi mai de jos mi se vede un fel de umbra roz la scrisul negru,mic si subtire pe fond alb,iar pe softpedia cand dau scroll la pagina ramane un pic in urma o umbra roz si tot asa se vede blur.

Dezactivati RTC-ul din meniu si o sa dispara artefactele insa timpul de raspuns va fi de 5ms.

#42
asyst72

asyst72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 18.05.2006
tota admiratia pentru minunile tehnicii.. dar sincer nu stiu cum m-as descurca sa lucrez pe o imensitate de 22inch, chiar daca l-as tine la 1m in fatza...

eu vreau sa-mi iau un TV LCD Samsung 26' si un monitor LCD tot Samsung.. ceva pe la 17' 4/3 sau 19' 9/16
evident ca m-as scoate mai ieftin la bani (cam 1400RON, in loc de vreo 2500RON) daca as forta cu un monitor wide de 22' care sa aiba si boxe si tuner TV inclus..

dar nu stiu cum as putea lucra la PC tinand in fatza cu o asemenea imensitate.. :huh:
nu e totusi prea mare? la ce distanta il tineti cand lucrati la el?

ps: scuze pt intrebarile de profan.. ;)

#43
mit78

mit78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 28.12.2004
oameni buni am luat si eu,un 2232bw,am avut un 971p inainte,e ok,acest monitor,totusi spva ramine spva,dar ca era mai mic,cu destui centimetri

#44
mit78

mit78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 28.12.2004
ma deranjeaza o chestie,e facut in romanica,ce sa zic,nu vad vreo diferenta,dar na

#45
achim_andrei

achim_andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 12.03.2006
asa-i..made in china iti da mai multa siguranta nu?:P

#46
Tigerrr

Tigerrr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 28.08.2006
sall

Si..pana la urma se merita monitorul...sau mai bine optez pt altceva ?..un LG sau alta marca ??
monitoru se poate inclina...de ex daca sunt in pat si vreu sa ma uit la un film...sa l aplec
Isi merita banii sau daca il cumpar o sa mi para rau ?
Multumec  :peacefingers:

#47
davides

davides

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 02.10.2007

View PostTigerrr, on Apr 11 2008, 09:16, said:

sall

Si..pana la urma se merita monitorul...sau mai bine optez pt altceva ?..un LG sau alta marca ??
monitoru se poate inclina...de ex daca sunt in pat si vreu sa ma uit la un film...sa l aplec
Isi merita banii sau daca il cumpar o sa mi para rau ?
Multumec  :peacefingers:

  Tigerrr ... eu  detin varianta de 20'' , 2032 BW  si pot sa zic  ca ... "Isi merita banii sau daca il cumpar o sa mi para rau ?" nu isi are locul ... E Number 1 in 2007 ce mai vrei ???

Ia`l !!!

#48
Tigerrr

Tigerrr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 28.08.2006
dap..am dat comanda :D
maine ma duc dupa el la bucuresti ...abia astept sa il vad in functiune ;)

#49
yeeeeman

yeeeeman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,498
  • Înscris: 21.01.2007

View Postcoxatu, on Jan 26 2008, 15:06, said:

nu sunteti nemultumiti de 2ms GTG??? eu observ la anumite site-uri cand dau scrol rapid sus jos ca nu face fata la fel de bine ca un CRT...

si inca o chestiune care ar fi diferenta dintre acest monitor si spre ex un ASUS de 22 wide care are 5ms(not GTG)?
Eu am monitorul din semnatura(asus 19inch 2ms) si iti pot zice ca nu ramane deloc in urma.E chiar la fel ca fostul meu monitor CRT.
Si apropo de toti care cumpara Samsung si LG.Faptul ca un monitor cumparat din magazin nou, deci care nu a fost folosit, sa vina cu pixeli morti, dovedeste calitatea acestor firme in cauza(Samsung si LG).Luati exemplu la ASUS.Sunt sigilate si testate inainte de a fi scoase pe piata daca au defecte, ca sa nu ma trezesc acasa dupa ce am dat un pumn de bani cu pixeli morti si alte prostii tipice coreene.Dar, in fine , si Asus e mai scump.

#50
davides

davides

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 02.10.2007

View Postyeeeeman, on Apr 18 2008, 20:02, said:

Eu am monitorul din semnatura(asus 19inch 2ms) si iti pot zice ca nu ramane deloc in urma.E chiar la fel ca fostul meu monitor CRT.
Si apropo de toti care cumpara Samsung si LG.Faptul ca un monitor cumparat din magazin nou, deci care nu a fost folosit, sa vina cu pixeli morti, dovedeste calitatea acestor firme in cauza(Samsung si LG).Luati exemplu la ASUS.Sunt sigilate si testate inainte de a fi scoase pe piata daca au defecte, ca sa nu ma trezesc acasa dupa ce am dat un pumn de bani cu pixeli morti si alte prostii tipice coreene.Dar, in fine , si Asus e mai scump.

yeeeeman atata o dai cu Asus`ul tau :P ... Monitorul tau era varianta a doua pt. mine dupa 2032 BW dar ceva a facut diferenta dintre ele, poate caracteristicile tehnice, poate garantia de la Samsung ca schimba  monitorul la 2 pixeli arsi pe tot ecranul !Crede`ma ca nu regret nici o clipa ca am luat Samsung`ul ...

#51
Tigerrr

Tigerrr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 28.08.2006
hop si eu pe ici :P
mi am cumparat 2232 BW...ce pot sa spun, e sssuuupppeeerrr ;)
nu am prob q pixeli,sau alte chestii...isi face treaba :D
i like it :P

#52
big_vik

big_vik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 08.03.2006
M-am tot documentat si Samsungul acesta ar fi o varianta buna de monitor mai ales ca am vazut noul pret: 890 Ron
Dar inca nu sunt complet hotarat, ceea ce ma atrage la el este in principal designul.
Am cateva intrebari pentru posesorii acestei minunații:
1. Cat de flexibil este piciorul? Adica cam cat se poate inclina in fata?O poza ar fi minunata...
2. Cam cat de mare e blacklight bleeding-ul? Sus si jos sau are si stanga dreapta?La fel o poza ar fi mana cereasca...
3. Ce panel aveti la el? Aflati asa:

"Set contrast and brightness to zero and then press the Sourcebutton for 5 seconds. Look at the Panel info line. There should be an incomprehensible phrase such as M-ME22W0BAA-1002. It’s the letters in bold face, especially those in the middle, which are determinant (based on current understanding) :


xAx-xxxx : Samsung panel.

xLx-xxxx : AU Optronics panel.

xDx-xxxx : CMO panel.

xIx-xxxx : CPT panel."


Multumesc anticipat!!!

#53
DrD3ViL

DrD3ViL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 28.05.2007
Vezi aici http://forum.softped...t...30&start=30 si grabeste-te.eu l-am luat de la 24pc.ro si m-a costat 850ron cu tot cu transport.Merita toti banii

#54
amandigi

amandigi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 13.12.2006
Aveti grija ca cel de 850 RON e 223BW si nu 2232BW (in afara de design si 5ms vs. 2ms nu stiu care-i diferenta). Cel despre care se discuta aici e in jur de 1000 lei.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate