Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

cum deblochez sim-ul la Cosmote ?

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
SwyssBoy

SwyssBoy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 04.03.2007
astazi am bagat pin-ul de 3 ori gresit si scrie "sim Blocked" nu a mai cerut puk sau altceva ajutatzima pls care stie cum am nevoie de numarul acesta :(

#2
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
pai vezi ca pe catela cosmote(cea mare din care ai rupt SIM-ul) are cod PUK scris pe spate(cel putin asa e la mine)

#3
SwyssBoy

SwyssBoy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 04.03.2007
da il are dar nu mi-l cere in telefon am bagat de 3 ori pin-ul si aqm scrie doar sim blocked nu imi cere nik shi nu stiu nici puk ca am pierdut chestia aia pls help  :o

#4
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
ce telefon ai?

#5
exorcistul

exorcistul

    just listen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,548
  • Înscris: 31.05.2006
Suna la Cosmote. Spune-le problema. Incearca SIM-ul si in alt telefon.

#6
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
Incearca si in alt telefon. Sa nu cumva sa fi bagat altcineva pin-ul...si tu sa fii a PUK da` parca stiam ca puk-ul poti sa il pui de 10 ori pana sa se blocheze cartela. Eu stiu ca am sunat la cosmo cand nu mai stiam puk-ul....si mi-au pus cateva intrebari legate de cartela si apoi mi l-au zis ei

#7
SwyssBoy

SwyssBoy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 04.03.2007
poate e de la telefon e unul mai vechi un motorola v60 sau v61 nush ca al meu l-am spart :( o sa incerc maine in alt tel sa vad tot asa apare

#8
cleriq

cleriq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 24.02.2007
Ca unul care lucrez la serviciul clienti cosmote te sfatuiesc urmatoarele:
-nu incerca puk ul aiurea,pt ca dupa 10 incercari se arde cartela
-suna la serviciul clienti,dar sa stii cateva din urmatoarele informatii:codul ala din 4 cifre,adik cod de identificare, daca nu,sa stii data cand ai reincarcat ultima oara cartela,cu cat,data activarii
-daca ai telefon motorola,nu ti apare sa introduci codul puk,ci trebuie sa introduci un alt cod care sa contina acest cod!Recomand sa introduci cartela intr un telefon nokia,acolo ti va cere sigur codul puk.Sa ai cartela bagata intr un nokia,pt ca atunci cand suni la rel clienti oricum o sa ti ceara asta ^_^
-fii pe viitor mai atent cu cartoanele alea care contin informatii

#9
SwyssBoy

SwyssBoy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 04.03.2007
bine multumesc ca m-atzi ajutat am bagata cartela intr-un nokia si imi cerea codul puk am sunat la servicii clienti (1234) shi mia dat un puk l-am introdus si era gresit daca poate cineva sa ma ajute sa imi aflu codul puk plese PM sau direct aici :D

#10
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006

View PostSwyssBoy, on Sep 27 2007, 14:57, said:

bine multumesc ca m-atzi ajutat am bagata cartela intr-un nokia si imi cerea codul puk am sunat la servicii clienti (1234) shi mia dat un puk l-am introdus si era gresit daca poate cineva sa ma ajute sa imi aflu codul puk plese PM sau direct aici :D
mergi la un dealer cosmote, si se rezolva...

#11
Unguru17

Unguru17

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.11.2008
Deci cine ma ajuta si pe mine . Am un abonament la cosmote si am barat pinul greit de 3 ori. Cum afu codul puk ?. Chestia aia unde era scris codul puk nu o mai am . SI am sunat si la relati cu clienti dar nu stiu codul acela secret. Zici cas ultimele cifre din CNP dar nu is alea . CIne ma ajuta am mare nevoie de ajutor. Repede plzzz

#12
supramax

supramax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 17.07.2008

View Postcleriq, on Sep 27 2007, 09:32, said:

Ca unul care lucrez la serviciul clienti cosmote te sfatuiesc urmatoarele:
-nu incerca puk ul aiurea,pt ca dupa 10 incercari se arde cartela
-suna la serviciul clienti,dar sa stii cateva din urmatoarele informatii:codul ala din 4 cifre,adik cod de identificare, daca nu,sa stii data cand ai reincarcat ultima oara cartela,cu cat,data activarii
-daca ai telefon motorola,nu ti apare sa introduci codul puk,ci trebuie sa introduci un alt cod care sa contina acest cod!Recomand sa introduci cartela intr un telefon nokia,acolo ti va cere sigur codul puk.Sa ai cartela bagata intr un nokia,pt ca atunci cand suni la rel clienti oricum o sa ti ceara asta ^_^
-fii pe viitor mai atent cu cartoanele alea care contin informatii

asa pacalito voi lumea? ca se "arde" cartela??? :)))))))))))))

ce vrajeala ieftina

de  ce nu spui oamenilor ca si chiar daca pucul se introduce de 10 ori gresit cartela poate fi salvata de operator cu mijloace proprii???


calm lume... doar ca spun ei ca nu se poate ceva nu inseamna ca e si adevarat...doar ca nu vror sa stie lumea...

cartela o pot activa din sistem cu puk bagat de nspe mii de ori gresit...

tot ei o pot dezactiva fara motiv daca doresc...

doar ca nu spun sa nu stie lumea ca vezi Doamne pica cerul...

#13
HADE 61

HADE 61

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 02.03.2007
cine stie cum iti raspunde un operator la nr ptr clienti ? adica nu robotul  ? multumesc .
adica am nevoie de codul puk insa n-am activat  " self care " si nu pot urma pasii descrisi de robot .

Edited by HADE 61, 31 March 2009 - 14:49.


#14
HADE 61

HADE 61

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 02.03.2007
cred ca cel mai simplu e sa ajungi la sediul cosmote .

#15
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
cere la un prieten care ARE COSMOTE !!!! si suna la 133* si vezi acolo ce zice

#16
_SAM

_SAM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 28.01.2005
a fost o cartela cosmote la cineva care nu prea se pricepe si nu stiu cate coduri a introdus, dar zice sim blocat. problema e ca nu ma lasa sa scriu 4 cifre (cat are pin-ul), dar nici toate cifrele din puk (ultima sau ultimele 2 nu le mai pot scrie). cum telefonul in care a fost - sagem myx5-2 era singurul decodat si am o singura cartela cosmote (adica nu pot suna la serviciul clienti) cum pot rezolva problema fara a merge la service?

#17
anero_black

anero_black

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 12.01.2010

View Postcleriq, on 27th September 2007, 09:32, said:

Ca unul care lucrez la serviciul clienti cosmote te sfatuiesc urmatoarele:
-nu incerca puk ul aiurea,pt ca dupa 10 incercari se arde cartela
-suna la serviciul clienti,dar sa stii cateva din urmatoarele informatii:codul ala din 4 cifre,adik cod de identificare, daca nu,sa stii data cand ai reincarcat ultima oara cartela,cu cat,data activarii
-daca ai telefon motorola,nu ti apare sa introduci codul puk,ci trebuie sa introduci un alt cod care sa contina acest cod!Recomand sa introduci cartela intr un telefon nokia,acolo ti va cere sigur codul puk.Sa ai cartela bagata intr un nokia,pt ca atunci cand suni la rel clienti oricum o sa ti ceara asta ^_^
-fii pe viitor mai atent cu cartoanele alea care contin informatii
se arde?

bine ca nu spui ca explodeaza...

daca ar fi asa cati nu ar da in judecata cosmoteul,,,,,

#18
loryyyanne

loryyyanne

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.03.2009
Vrajeala cu "se arde" sim-ul dupa 10 incercari de a introduce codul puk...este "inteligent" gandita. Pentru ca pentru a-ti elibera o noua cartela(cu acelasi numar) trebuie sa platesti 7E. Deci...asta era ideea...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate