Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Logan VS ----

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#37
StarSteel

StarSteel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,283
  • Înscris: 06.10.2006

View Postvaleriu.b, on Sep 25 2007, 20:29, said:

Argumentul suprem "Loganul nu are rival nou la banii lui" .....

E o afirmatie extrem de falsa....piata a dovedit acest lucru. Loganul daca ramanea in zona 6-7.000 euro era o masina de necontestat sarind insa de 10.000 adevarul e ca nu se merita. Cel putin asta e parerea mea.

View PostOctavian___28, on Sep 25 2007, 20:34, said:

....Unele aiureli sunt chiar parerile unora, le respecti si gata...

Suntem in Romania insa chiar sa respecti niste aiureli asta mi se pare imposibil. Cum ai putea respecta afirmatia spre exemplu cuiva care mentiona ca AVEO e facut din carton...ramane cum am spus, penibilitatile IRITA!

Edited by starsteel, 25 September 2007 - 19:44.


#38
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005

View PostMAK, on Sep 25 2007, 20:21, said:

Domnilor, aici discutam diverse probleme.
Daca nu mai sint probleme, il putem inchide.

Nu discutam aici cit de bun este Loganu, discutam despre gradul nostru de civilizatie, de asa zisa superioritate pe care ne-o creem singuri, despre bunul mers al Ariei fara jigniri, despre VS fara cricuri sau instinctoare...

#39
valeriu.b

valeriu.b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 17.09.2007
O masura a gradului de civilizatie este si numarul de posturi in care se spune acelasi lucru, fie el ridicol de pro sau penibil de contra. Probabil placerea de a spune ultimul cuvant e asa de mare incat nu mai conteaza ce deja s-a mai afirmat.

#40
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,968
  • Înscris: 06.04.2007

View Poststarsteel, on Sep 25 2007, 20:37, said:

Suntem in Romania insa chiar sa respecti niste aiureli asta mi se pare imposibil. Cum ai putea respecta afirmatia spre exemplu cuiva care mentiona ca AVEO e facut din carton...ramane cum am spus, penibilitatile IRITA!
Da. Ideea era sa respecti parerea celorlalti, daca sunt aiureli atunci e bine sa le ignori, dar cum spuneam, de multe ori combati aiurelile astea (ceea ce nu e rau pana aici) cu vorbe urate, care jignesc si masina si omu' si tot...si mai ai pretentia sa fi respectat, ca esti destept si prin niste informatii adevarate de altfel, dar spuse intr-un mod de-mi vine sa-ti dau cu ceva in cap vrei sa te si ascult, sa fiu in asentimentul tau, ca detii informatia corecta si ca esti realist dat dracului.  Inca o data, sa nu se inteleaga gresit, nu de Starsteel vorbesc, ci la modul general.
De contrazis ne contrazicem, e ceva normal, dar totul are o limita si modul cum o facem...

Edited by Octavian___28, 25 September 2007 - 19:59.


#41
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005
MAK, bre, arunca un ochi aici:
http://forum.softped...m...t&p=3437385
si pe urma citeste primul reply.

De cand plm e loganul monumet de frumusete, ca sa nu zic ca omu intreba de symbol vs Pejo 206 sedan care nu e chiar urat si a fost bombardat cu loganul. :D

Edited by Night Elf, 26 September 2007 - 14:27.


#42
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Elfule, nu te enerva, ca o faci degeaba, pe bune!
E tare dubioasa treaba asta, dar nu poti nici sa le interzici oamenilor sa nu recomande lgn la un sfat de cumparare.
Ca se face un imens tam-tam pe seama lui, e partea a doua si e chiar deranjant pentru cei care nu sunt fani inraiti ai masinii nationale.

#43
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
Ai un pic de dreptate, dar totusi topicul este la Sfaturi Cumparare Auto, deci nu pot sa spun nimic, daca era la VS, era altceva.

#44
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Eu sunt de parere ca s-a discutat si rasdiscutat subiectul si s-a versus-uit la greu cu mai toti concurentii lui, asa ca nu vad ce rost ar mai avea inca unul...

#45
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
Elfule, hai sa nu fim mai catolici decit papa!
Nu ma omor de dragul loganului, dar in cazul precizat de tine chiar mi se pare o optiune demna de luat in seama! Intr-adevar, omul intreba de alte masini, dar recomandarile colegilor nu mi s-au parut facute cu rea intentie sau ca o dezinformare!

Edited by kodiak, 26 September 2007 - 15:20.


#46
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005
Hai bre, dati-o dreaq de treaba. Mai frumos loganul ca pejo 206. Hai sa fim seriosi. :)  :lol: :lol:  

Ala a fost unul din criteriile pentru care a fost recomandat.  -_-

Edited by Night Elf, 26 September 2007 - 17:26.


#47
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
Vezi ca e vorba de 206 sedan!

#48
claud20012

claud20012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 13.08.2007
Din cate am observat, inclusiv in postul indicat de nightelf mai sus apare loganul ca si alternativa la Symbol.... adica omu vrea sa aleaga intre un Symbol si alta masina, si majoritatea ii spun ca, decat sa isi ia symbol, mai bine un Logan.......

#49
valeriu.b

valeriu.b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 17.09.2007
Pai colegul Night Elf pare atent mai mult la Logan, ma rog, la anti-Logan... :)

#50
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,968
  • Înscris: 06.04.2007
Eu cred ca Elf e un ''anti-Logan'' dar cu bun simt ! Aici e problema mare...si aici se face diferenta.  -_-

#51
frantic

frantic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 31.07.2006

View PostNight Elf, on Sep 26 2007, 15:26, said:

MAK, bre, arunca un ochi aici:
http://forum.softped...m...t&p=3437385
si pe urma citeste primul reply.

De cand plm e loganul monumet de frumusete, ca sa nu zic ca omu intreba de symbol vs Pejo 206 sedan care nu e chiar urat si a fost bombardat cu loganul. :D
Niciunul dintre cele 3 modele nu sunt monument de frumusete, dar dintre toate, personal cred ca Loganul are un design mai acceptabil, nu neaparat frumos. Si cand spun asta ma refer la aspectul parti din spate care, atat la 206 sedan, cat si la Symbol se potrivesc cu restul masinii ca "nuca in perete".

PS: nu sunt fan al Loganului si nici nu am ca scop in viata sa conving cat mai multe persoane sa opteze pt. aceasta marca, dar, repet, in cazul mentionat mie mi s-a parut (si inca am aceasta convingere) ca la banii de care dispune pers. in cauza Loganul reprezinta cea mai buna alegere de auto nou.

Edited by frantic, 30 September 2007 - 12:09.


#52
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Rip

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate